Pasaulio pankrationo čempionatas šiais metais Rumunijoje buvo ypatingas Lietuvos sportininkams – jie pasiekė puikių rezultatų ir iškovojo kelias prizines vietas, atkreipdami tarptautinės sporto bendruomenės dėmesį.
Lietuviai pademonstravo, kad turi ne tik ryžto ir meistriškumo, bet ir kovinės dvasios, leidžiančios konkuruoti su stipriausiais pasaulio atletais.
Pankrationas – tai senovės Graikijos kovos menas, kuris buvo įtrauktas į olimpines žaidynes dar 648 m. pr. Kr. Šis sportas laikomas viena seniausių mišrių kovos menų (MMA) formų, derinantis imtynių ir smūginės technikos elementus.
Dabartinis pankrationas, nors ir yra atnaujintas bei pritaikytas šiuolaikinėms saugumo taisyklėms, vis tiek reikalauja didžiulės ištvermės, greičio, stiprybės ir taktinio mąstymo. Tai sportas, kurio atstovai nuolat treniruojasi siekdami nepriekaištingo kūno ir proto suderinamumo, gebėjimo atlaikyti fizinius ir psichologinius iššūkius.
Lietuvių pasiekimai čempionate
Šiais metais Lietuvos rinktinė įrodė, kad yra viena stipriausių komandų tarp pasaulio pankrationo atletų. Mūsų šalies atstovai varžėsi įvairiose svorio ir amžiaus kategorijose, bei disciplinose kur susidūrė su pajėgiais varžovais iš skirtingų pasaulio kampelių. Nors kiekviena kova buvo iššūkis, lietuviai ne tik garbingai kovėsi, bet ir laimėjo kelis aukščiausius apdovanojimus.
Ypatingo dėmesio nusipelno aukso medalius pelnę sportininkai, kurie savo pergalėmis atnešė šlovę Lietuvos vardui. Jų įdirbis, treniruotės ir strateginis pasiruošimas atnešė vaisių – jie įveikė varžovus tiek smūgiais, tiek imtynių technikomis, nepalikdami jokių abejonių dėl savo dominavimo ringe.
Taip pat dėmesio verta ir sidabro bei bronzos medalininkų komanda. Šie sportininkai parodė, kad net ir nedideliu skirtumu pralaimėjus, atkaklumas ir ryžtas lydi juos kiekvienoje kovoje. Šie kovotojai įgijo neįkainojamos patirties, o jų pasiekimai liudija apie Lietuvos sporto sistemą, padedančią paruošti aukšto lygio atletus net ir tokiam reiklų pasiruošimą reikalaujančiam sportui kaip pankrationas.
Aleksandra Tuzova pademonstravo savo išskirtinį talentą pasaulio čempionate, iškovodama tris aukso ir du sidabro medalius.
Kovos menais ji pradėjo domėtis vos penkerių metų ir per visą savo sporto karjerą įgijo patirties įvairiose kovos disciplinose. Aleksandra pradėjo nuo bokso, vėliau išmoko imtynių, kojų smūgių technikos ir šiandien yra mišrių kovos menų atstovė.
Didžiausias jos laimėjimas – ištikimybė vaikystės svajonei tapti kovotoja. Jos titulų sąrašas tikrai įspūdingas: ji yra Baltijos šalių kikbokso čempionė, dukart Lietuvos bokso čempionė, Lietuvos ir Baltijos MMA čempionė, dukart pankrationo pasaulio čempionė ir dar daugybės kitų turnyrų prizininkė.
Pasaulio čempionate spindėjo ir Severynas Rynkevičius. Jis iškovojo net tris medalius – aukso, sidabro ir bronzos. Sportuoti pradėjęs nuo 13 metų, jis nuosekliai siekė sporto aukštumų.
Įspūdingai pasaulio čempionate pasirodė Lijana Lapinskaitė. Lietuvos jaunimo kovinio sporto žvaigždė Rumunijoje iškovojo net 5 aukso ir 3 sidabro medalius.
Lijana sportuoti pradėjo 2019 m., būdama vos 15 metų, ir nuo tada įgijo gausybę pasiekimų. Ji yra daugkartinė Lietuvos ir Baltijos šalių MMA bei graplingo čempionė, pelniusi tris absoliutaus svorio graplingo čempionės diržus. Taip pat Lijana yra du kartus Europos MMA vicečempionė bei dukart pasaulio MMA bronzos medalio laimėtoja.
Aleksandras Akanovičius iš Šalčininkų rajono tapo pasaulio čempionu, iškovojęs aukso medalį bei tris sidabro apdovanojimus.
Pasaulio čempiono titulą Lietuvai iškovojo ir Tautvydas Šarkauskas. Jis iš viso pelnė du aukso ir vieną sidabro medalius, parodydamas nepaprastą ryžtą ir profesionalumą.
Tautvydas taip pat yra Lietuvos MMA čempionas, Baltijos MMA čempionas, „Žalgirio“ taurės laimėtojas ir turi tris medalius iš kitų MMA turnyrų – du aukso ir vieną sidabro. Jis dalyvauja ir triumfuoja įvairiuose bušido bei kituose MMA turnyruose.
Erikas Raskovas Rumunijoje iškovojo vieną aukso ir keturis sidabro medalius, o taip pat buvo paskelbtas geriausiu šio čempionato atletu – tai nepaprastas pasiekimas.
Tarp jo laimėjimų yra Baltijos MMA čempiono, Lietuvos MMA čempiono ir Europos pankrationo čempiono titulai.
Tris aukso, po vieną sidabro ir bronzos medalius pasaulio pankrationo čempionate iškovojo Rugilė Damašauskaitė.
Sportuoti pradėjusi nuo 15 metų, Rugilė sparčiai pasiekė aukštumų ir tęsia savo pergalių kelią. Tarp svarbiausių jos laimėjimų yra Lietuvos MMA čempionės titulas, Baltijos šalių čempionato sidabras 2024 m., taip pat ji yra Lietuvos MMA ir K1 varžybų nugalėtoja.
Penkis medalius į Lietuvą parvežė Adomas Razma. Jo sąskaitoje – 2 aukso, 1 sidabro ir 2 bronzos medaliai.
Dabartinė lietuvių sėkmė pasaulio čempionate rodo, kad mūsų sportininkai gali konkuruoti su stipriausiais. Tikimasi, kad ateinančiais metais Lietuvos pankrationo rinktinė ir toliau tobulės, pasiekdama dar aukštesnių rezultatų ir didžiuodamasi savo šalies vėliava pasaulinėje scenoje.
Lietuvos pankrationo Athlima federacijos informacija