
Žiema vėl sugrįžo, suteikdama daug džiaugsmo slidinėjimo mėgėjams.
„Slidinėjimas – viena iš penkių daugiausia raumenų grupių lavinančių sporto šakų. Slidinėjame gryname ore, o aktyvi veikla gamtoje – puikus poilsis smegenims, terapija nervų sistemai, poilsis akims.
Reguliarus slidinėjimas gerina kraujotaką, širdies darbą, ugdo ištvermę.
Slidinėjant lauke po atviru dangumi ne tik sveika, bet ir suteikia pažinimo džiaugsmą.
Slidinėjimo atradimais smagu dalintis su šeima ir vaikais. Slidinėdami sustiprėjame visapusiškai“, – teigia lygumų slidinėjimo maratonų mėgėjas ir specializuotos slidinėjimo parduotuvės SKIGO.LT vadovas Marijus Rindzevičius.
Įvairaus amžiaus slidinėjimo mėgėjų vasario 25-26 d. Ignalinoje laukia šventė – po pertraukos vėl sugrįžęs antrasis SKIGO maratonas.
sportas.info publikuoja M.Rindzevičiaus patarimus slidinėjimo mėgėjams.
Kokias rinktis slides
Yra du slidinėjimo stiliai – klasikinis ir čiuožėjo arba laisvasis.
Slidinėjimas klasikiniu stiliumi – tai slidinėjimas sniege įspaustomis lygiagrečiomis vėžėmis.
Tai pats populiariausias slidinėjimo stilius pasaulyje, o kalbant apie mėgėjus dažnai tai vienintelis stilius, kuriuo jie slidinėja.
Juolab, kad klasikinis stilius yra artimiausias mūsų prigimčiai – kažkas tarp ėjimo ir šuoliavimo į kalną.
Ateinančiųjų pirkti slidžių klientų pirmiausiai klausiame, kokie jų poreikiai: ar jie planuoja mokytis taisyklingai slidinėti, nori varžytis, ar paprasčiausiai išeiti su šeima ir pabūti ant sniego, kaip mes vadiname pasivaikščioti su slidėmis.
Jeigu žmogus tikslas – pasivaikščioti su slidėmis miško takeliais, tai nėra tikrasis slidinėjimas, klientas gali pirkti pačias pigiausias slides, kurios dažniausiai būna su atsispyrimo žvyneliais (dantukais).
Žvyneliai atsispyrimo metu mechaniškai užkliūna už sniego ir tokiu būdu neleidžia atsispyrimo metu prispaustai slidei praslysti atgal, o slysta į priekį.
Šios slidės yra pakankamai minkštos, ant jų atsistojęs žmogus slides pilnai prispaudžia prie sniego ir žvyneliai įsmenga į sniegą.
Mėgėjams, kurie neskubėdami kopia į kalną, gerai – slidės nepraslysta ir jie lengvai pasiekia kalno viršų.
Tačiau aktyviai slidinėjantiems žmonėms blogai – leidžiantis nuo kalno jos lygiai taip pat neslysta.
Sakome, kad žmogus leidžiasi su daina – žvyneliai siekia sniegą ir sukuria tam tikrą garsą.
Šios slidės labai tinka visai šeimai, laiką praleidžiant gamtoje.
Šio tipo slidės būna siauresnės ir platesnės, jų visų lygis dažniausiai būna panašus.
Tik platesnės slidės, kurios paprastai yra platesnės nei 45 mm (nuo 50 iki 100 mm) mažiau smenga į sniegą.
Tačiau jos slidinėjimui kaip sportui nerekomenduojamos, nes būna gerokai lėtesnės ir sunkesnės.
Tačiau net ir 100 mm pločio slidės turi savo paskirtį – naudojamos medžiotojų ar keliauti po kalnus (purų, gilų sniegą), išvykusių nuotykių ieškoti mėgėjams.
Naujiena: slidės su mikro zona
Pastaraisiais metais atsirado nauja slidžių rūšis, kuri patraukia mėgėjų, siekiančių gamtoje gerai praleisti laiką ir nesirūpinti savo sugebėjimais gerai šliuožti, dėmesį.
Tai – „Optigrip“, „Nanogrip“ ir kitos, kurios yra brangesnės ir slystamasis paviršius padengtas tam tikra danga – mikro zona: slidės paviršius (dažnai per visą slidės ilgį) yra pagamintas taip, kad į priekį slysta, o atgal – ne.
Tai idealus pasirinkimas greičiu nesivaržantiems mėgėjams ar įvairių žygių dalyviams. Jos Lietuvoje dabar labai sparčiai populiarėja ir jas ypač mėgsta moterys.
Šių slidžių privalumas dar ir tas, kad jos paslepia visas technines klaidas – sėkmingai šliuožti galės net tai darantys pirmą kartą, o tomis pačiomis slidėmis galės sėkmingai šliuožti skirtingo svorio asmenys.
Ši zona priežiūros nereikalauja, išskyrus atvejus, kai, esant nulinei temperatūrai, gali prišalinėti – tokiu atveju reiktų papurkšti „Anti Eis” priemone.




VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
