
Dar neprasidėjus gruodžio mėnesiui į Lietuvą atėjo žiema – paspaudė šaltukas, prisnigo. Tad jau galima ruoštis slidinėjimo sezonui. Kai tai padaryti?
Patarimų klausiame slidininko, lygumų slidinėjimo maratonų mėgėjo ir specializuotos slidinėjimo parduotuvės SKIGO.LT vadovo Marijaus Rindzevičiaus.
Kaip paruošti kūną lygumų slidinėjimo sezonui
Neretai apie lygumų slidinėjimo pramogas lietuviai susimąsto tik tada, kai jau susidaro pakankama slidinėjimui sniego danga.
Tada visi skubiai traukia iš sandėlio inventorių ir lekia pro duris.
Kaip taisyklė, pirmasis sezono paslidinėjimas nebūna jau toks smagus, nes pirmai euforijai nuslūgus paaiškėja, kad slides sunku valdyti, jos neklauso ar praslysta, sunku išlaikyti pusiausvyrą.
O ir jėgos spirtis senka pakankamai greitai. Jei dar sniegas šlapias, dalis grįžta pirmuoju slidinėjimu kiek nusivylę. Neretai kitą dieną skauda raumenis ir pan.
Tačiau yra būdų viso to išvengti, jei laikysimės šių patarimų.
Pirmiausia atkreiptinas dėmesys į tai, kad lygumų slidinėjimas – viena sunkiausių ciklinių sporto šakų.
Ji reikalauja daug ištvermės, jėgos, koordinacijos. Slidinėjant įdarbinama itin daug raumenų grupių.
Sėkmingam slidinėjimui reikalingi ne tiek stipriai išlavinti atskiri raumenys, kiek sklandus raumenų grandinių veikimas.
Būtent šis faktorius kiekvieną žiemos pradžią slidinėjimo mėgėjus priverčia jaustis tarsi mokytųsi slidinėti iš naujo.
Dažnai reikia net dešimties treniruočių, kol pradedame jausti, kad kūnas sutvirtėjo ir įsisavino kiek neįprastus judesius, o slidinėjimas tapo ne tik gera sveikatinimo priemone, bet ir pramoga.
Būtinos specializuotos jėgos treniruotės
Dabartiniame lygumų slidinėjime didelį vaidmenį vaidina jėga ir galingumas.
Jei slydimo sąlygos prastos (šviežias ar šlapias, peršalęs, aštrus sniegas), reikia kur kas daugiau jėgos, kad galėtume slysti į priekį.
Todėl jėgos treniruotės artėjant sezonui – labiau specializuotos jėgos treniruotės yra būtinos kiekvienam slidininkui.
Kojų prikėlimai ant skersinio, kiti pilvo presui ar įstrižiniams pilvo raumenims, skirti pratimai, lygiagretės, įvairiausi pritūpimai ar šuoliukai turi būti aktyviai naudojami ikisezoniniu laikotarpiu.
Jei motyvacijos ar žinių eiti lygumų slidininko keliu trūksta, visada galima prisijungti prie SKIGO.LT organizuojamų lygumų slidinėjimo treniruočių.
Patyrę treneriai jus prižiūrės visą pasirengimo ciklą ir galbūt jau ateinantį sezoną galėsite pasidžiaugti pasiektais rezultatais: džiaugsmo pojūčiu slidinėjant ar pirmomis gyvenime slidinėjimo varžybomis.
O žiema Lietuvoje dažnai būna trumpa – dažnu atveju ji baigiasi vos tik mums pradėjus džiaugtis ja. Kaip to išvengti?
Palaikyti sportinę formą reikia ištisus metus. Galbūt iš šalies atrodo, kad slidininkai sportuoja tik žiemą, tačiau tiesa yra ta, kad siekiant įgyti gerą ir stabilią sportinę formą varžybų sezono metu, slidininkai aktyviai sportuoja ištisus metus, o didžiausius krūvius atlieka rudenį.
VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.








