
Ir po profesionalo karjeros aktyvų gyvenimo būdą propaguojantis olimpietis Karolis Zlatkauskas atrado naują pašaukimą
Po devynerių metų pertraukos atgaivintame „Skigo“ maratone Ignalinoje vasarį nugalėtoju tapęs „Tūzai.lt“ renginių vedėjų komandos narys, 2006 m. Turino žiemos olimpietis Karolis Zlatkauskas sakė: „Mėgėjiško ir didžiojo sporto negalima lyginti, jie vienas nuo kito smarkiai skiriasi. Anksčiau sportas man buvo darbas, treniravausi per negaliu, per nenoriu, o dabar sportuoju savo malonumui ir puikiai leidžiu laisvalaikį.“
Beje, K.Zlatkauskui 2013 m. pavyko laimėti ir paskutinį iki pertraukos „Skigo“ maratoną, ir šiemet – jau atgaivintą.
„Paskutiniu momentu nusprendžiau palenktyniauti Ignalinoje, pakvėpuoti grynu oru. Pateikiau sau nedidelę staigmenėlę. Buvo malonu vėl grįžti į vaikystės trasas Ignalinoje, kuriose prasidėjo mano sportinė karjera. Į startą stojau su mintimi, kad jau nesu profesionalas ir trasoje nereikia pervertinti savęs ar plėšytis dėl aukštos vietos. Viskas puikiai pavyko. Slidinėjimas iki šių dienų išliko mano gyvenimo dalimi, žaviuosi šiuo sportu“, – prisipažįsta renginių vedėjas.
Sutiko pirmąjį trenerį
Tai nebuvo mėgėjiškai sportuojančio 37-erių metų 88 cm ūgio K.Zlatkausko pirmosios varžybos šiemet. Jis jau buvo dalyvavęs dviejų dienų biatlono varžybose Nemenčinėje. Antrą dieną buvo greičiausias tarp veteranų.
„Varžybos Nemenčinėje man buvo savotiškas apšilimas prieš „Skigo“ maratoną. Vėl atsirado pasitikėjimas savo jėgomis, noras varžytis. Kol dar buvo sniego, naudojausi ta galimybe ir kelis kartus slidinėjau Vingio parke, įveikdavau po 7 kilometrus“, – pasakoja K.Zlatkauskas.
Per varžybas Ignalinoje Karolis sutiko jį slidinėti mokiusį savo pirmąjį trenerį Aleksandrą Ščekočichiną, daug pažįstamų slidininkų.
Po „Skigo“ maratono Lietuvos biatlono federacija K.Zlatkauską pakvietė padirbėti su šalies biatlono B rinktinės nariais.
„Įgyta patirtis ir šiandieninis mano fizinis aktyvumas leido porą savaičių padirbėti su biatlono rinktine ir jai padėti“, – pasidžiaugia buvęs biatlonininkas.
Naujos gyvenimo patirtys
Karolis gimė Vilniuje, tačiau nuo ketverių metų su tėvais persikėlė gyventi į Ignaliną.
Čia baigė tuometę Č.Kudabos vidurinę mokyklą, draugo pakalbintas nuėjo į biatloną ir susižavėjo šia sporto šaka. Pateko į Lietuvos jaunių ir jaunimo rinktines, važinėjo po treniruočių stovyklas, buvo laikomas perspektyviu biatlonininku.
Išsiskyrus tėvams sportas Karoliui buvo vienintelis pretekstas likti Ignalinoje, čia baigti mokyklą ir sportuoti, nes buvo puikios sąlygos.
Toliau jo laukė bakalauro studijos tuomečiame Vilniaus pedagoginiame institute, Mykolo Romerio universitete kauptos kibernetinio saugumo valdymo žinios ir nesėkmingas bandymas gauti magistro diplomą.
„Gyvenime atsirado naujų patirčių, sričių ir nebuvo motyvacijos siekti tų tikslų, kurie buvo ne man. Nusprendžiau eiti kitais gyvenimo keliais“, – dabar sako K.Zlatkauskas.
Jis toliau lankė biatloną, treniravosi pas Vilių Repšį. Vėliau išvyko padirbėti į Airiją, Angliją. Sugrįžęs į Lietuvą sulaukė siūlymo padirbėti trenerio asistentu Lietuvos biatlono rinktinėje. Bedirbdamas vėl pradėjo treniruotis, pateko į šalies rinktinę, treniruojamą baltarusio Viktoro Korčiagino, iškovojo teisę dalyvauti Turino olimpinėse žiemos žaidynėse.
Po ilgų ieškojimų surado save
Atsisveikinęs su didžiuoju biatlonu K.Zlatkauskas pradėjo galvoti, kur galėtų save realizuoti.
„Visą laiką patiko kino filmai, aktoriai, norėjau save išbandyti panašioje veikloje. Dalyvavau keliuose televizijos projektuose, kurie man pasisekė. Kai jie baigėsi, išvykau į Aziją.
Grįžęs namo įsidarbinau vienoje renginių organizavimo kompanijoje. Tačiau netrukus jau dirbau gidu Ispanijoje ir Graikijoje.
Vėliau paskambino draugai, su kuriais dirbau renginių organizavimo įmonėje, ir jie mane sugrąžino atgal dirbti kartu renginių vedėju“, – savo gyvenimo istoriją pasakoja Karolis.
Dabar jis jau pusketvirtų metų – „Tūzai.lt“ komandos renginių vedėjas, kuria įmonių, jubiliejų, vestuvių, gimtadienių, kitų įvairių švenčių scenarijus ir juos koordinuoja.
Didelė sporto nauda
Karolis neabejoja, kad jam ypač daug naudos davė sportas: anksčiau – profesionalus, o dabar mėgėjiškas.
„Sportas pirmiausia man davė gerą sveikatą. Jeigu nebūčiau sveikas, nebūčiau pajėgus – toks, koks esu šiandien.
Sportas padėjo išlavinti jėgą, ištvermę, bet svarbiausia, ką gavau, susiję su gebėjimu dirbti, užsispyrimu, nuoseklumu, disciplina. Šios savybės man labai padeda kasdieniame gyvenime.
Sportas mane išmokė nebijoti suklysti. Padarytos klaidos skatina mokytis ir klaidų nekartoti ateityje, spartesniu žingsniu eiti į priekį.
Sveika gyvensena ir fizinis aktyvumas mane daro žvalesnį, geresnį, laimingesnį.
Mano gyvenime viskas vyksta greitai ir spontaniškai, todėl sportas man padeda greitai orientuotis atitinkamoje situacijoje, priimti ryžtingus sprendimus, būti tvirtam, nepalūžti.
Sportas liks mano gyvenimo dalimi, o renginių vedėjo darbas – tai mano duona, džiaugsmas ir meilė, kuria galiu dalytis su žmonėmis“, – sako Karolis.
Fizinio aktyvumo neužleis
Vasara renginių vedėjams – intensyviausias sezonas, laukia daug įvairiausių švenčių, užsakymų.
„Tačiau, žinoma, neužleidžiu fizinio aktyvumo: su dideliu džiaugsmu einu į sporto klubą, minu dviračio pedalus, plaukioju, bėgioju.
Neleidžiu augti kilogramams, kurie nepuoštų renginių vedėjo. Klientai mane dažnai vadina bendravimo ekspertu, nes moku rasti bendrą kalbą su pačiais įvairiausiais žmonėmis, nuotaiką pakeliu net ir didžiausiems pesimistams.
To nuoširdaus bendravimo su žmonėmis mane išmokė ir sportas, su kuriuo jau nesiskirsiu“, – neabejoja K.Zlatkauskas.
Šį ir daugiau straipsnių apie sportą, fizinį aktyvumą, garsius sporto veidus ir specialistų patarimus rasite antrajame virtualaus laikraščio „Sportas“ numeryje: