
Greitasis čiuožimas trumpuoju taku – dinamiškas, energingas ir nenuspėjamas sportas, labai tinkantis šiomis savybėmis pasižymintiems žmonėms.
Šiuo metu Lietuvoje greitojo čiuožimo atstovus ugdo Vilniaus miesto sporto centras, Vilniaus sporto klubas „Edelveisas“ bei Elektrėnų sporto centras.
Treniruotės vyksta įprastose ledo ritulio arenose. Trasos ilgis – vos 111 metų, todėl čia visada vyksta daug kovos. Pačiūžos yra pritaikytos būtent šiam sportui.
Laikinai Lietuvos greitojo čiuožimo asociacijos (LGČA) prezidentės pareigas einanti Virginija Vilčinskaitė-Ogulevičienė teigė, jog sportininkai čia turi būti ruošiami ne vien techniškai, bet ir taktiškai. Greitajame čiuožime trumpuoju taku sportininkai varžosi 500, 1000, 1500 ir 3000 m nuotoliuose, todėl kiekviename nuotolyje galima taikyti kitokias taktikas.
Turbūt dauguma, stebėję Pekino žiemos olimpines žaidynes, pastebėjo, jog labai svarbią dalį šiame sporte užima teisėjai. Kadangi sportininkai startuoja po keturis ar penkis, tai neretai įvyksta susidūrimai. Po incidentais pasižymėjusių lenktynių teisėjai peržiūri situaciją ir gali vienus sportininkus diskvalifikuoti, o kitiems suteikti papildomą galimybę.
V. Vilčinskaitė-Ogulevičienė taip pat atskleidė, kodėl šis sportas nėra kultivuojamas kituose Lietuvos miestuose, turinčiuose ledo arenas. Pasak jos, vien tik arenos neužtenka. Treniruotėms ar varžyboms reikalingi apsauginiai čiužiniai aplink trasą, o juos gabenti yra ir sudėtinga, ir brangu.
Sportas.info
VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
