
Lietuvos moterų tinklinio rinktinė pergalingai tęsia savo sugrįžimą į tarptautinius vandenis. Odensėje (Danija) vykstančiame CEV Europos lygos preliminariojo etapo turnyre Lietuvos rinktinė iškovojo antrąją pergalę ir atsidūrė per mažą žingsnį nuo patekimo į pagrindinį etapą.
Antrosiose rungtynėse Lietuvos tinklininkės 3:0 (25:22, 25:18, 25:13) nepaliko vilčių Liuksemburgo komandai.
Lietuvės susitikimą pradėjo 5 taškais iš eilės, bet vėliau varžovės sugebėjo atsitiesti ir net išsiveržti į priekį. Tik po gana atkaklios kovos mūsiškėms pavyko sėkmingai finišuoti ir laimėti setą.
Antrajame sete lietuvės ėmė žaisti tiksliau ir agresyviau, todėl varžovės priešnuodžių turėjo vis mažiau.
Užtikrinčiau laimėjusi antrąjį setą, Lietuvos rinktinė jau atsipalaidavo ir dominavo trečiajame sete. Treneris Mateuszas Zarczynski į aikštę leido atsargines žaidėjas, bet jos taip pat tęsė Lietuvos rinktinės dominavimą aikštėje.
Nugalėtojoms 13 taškų pelnė Martyna Paukštytė, 12 – Monika Šalkutė, 8 – Barbora Rakauskaitė, 7 – Anastasija Jesipenko, 6 – Rūta Staniulytė, 4 – Vilūnė Rauluševičiūtė, po 2 – Vaiva Valionytė, Karina Vilkicka ir Arina Petuchova, 1 – Neringa Kačinaitė. Libero pozicijoje puikiai žaidė Rusnė Rutkauskaitė ir jaunoji Vaiva Gasiūnaitė.
Liuksemburgo ekipoje rezultatyviausia buvo Emma van Elslande (10 tšk.).
Lietuvės po kelių valandų sulaukė palankaus rezultato iš Danijos bei Albanijos komandų. Danės laimėjo dramatišką mūšį 3:2 (25:22, 25:17, 17:25, 21:25, 15:10), bet, kaip ir Liuksemburgas, prarado viltis aplenkti Lietuvą.
Taip Lietuvos komanda su 6 taškais užsitikrino mažiausiai antrąją vietą ir kelialapį į Europos lygą. Šiuo metu grupėje antra yra Albanija (4 tšk.), trečia – Danija (2 tšk.).
„Po dviejų pergalių, žinoma, esame labai laimingi. Vakarykštėse rungtynėse pasirodėme labai stipriai. Žaidėme aukštu lygiu tiek taktiškai, tiek emociškai, ir tai natūraliai pareikalavo daug energijos. Šiandien rungtynėse su Liuksemburgu situacija buvo kitokia. Po tokių intensyvių rungtynių turėjome mažai laiko atsigauti, o tuo pačiu į rungtynes ėjome kaip favoritai. Todėl mums buvo labai svarbu nuo pat pradžių išlikti maksimaliai susikaupusiems.
Labai didžiuojuosi visa komanda, visais žaidėjais ir trenerių štabu už jų atliktą darbą. Po tokios ilgos pertraukos nuo nacionalinės rinktinės varžybų labai daug reiškia sugrįžti būtent taip ir parodyti, kad ši komanda yra pasirengusi kovoti bei su pasididžiavimu atstovauti Lietuvai. Iki šiol atlikome gerą darbą ir pasiekėme gerų rezultatų, tačiau dabar visas mūsų dėmesys turi būti skirtas atsigavimui ir rytojaus užduoties užbaigimui. Albanija bus labai stiprus varžovas, todėl turime būti pasiruošę. Taip pat norime nuoširdžiai padėkoti mūsų nuostabiems sirgaliams. Visą laiką jautėme jų palaikymą, ir tai komandai reiškė labai daug”, – mintimis dalinosi lietuvių treneris M. Zarczynski.
Tiesa, sekmadienio rungtynės su albanėmis Lietuvos rinktinei vis tiek bus svarbios. Albanės vis dar gali aplenkti Lietuvą ir pakilti į pirmąją vietą, o pozicijos šiame etape lems, į kurias grupes šios komandos patektų pagrindiniame Europos lygos etape.
Europos lygos pagrindiniame etape dalyvaus 27 komandos. Jos tris savaitgalius nuo birželio 5 iki birželio 21 dienos žais po tris trijų komandų turnyrus. Jau dabar aišku, kad birželio 19-21 dienomis vienas iš turnyrų vyks Lietuvoje.
ltf.lt


















