
Marytė Marcinkevičiūtė, sportas.info
Kauno „Žalgirio“ sporto komplekse, kuris 2003 m. buvo pripažintas geriausiu sporto statiniu Lietuvoje, surengtas „Žalgirio“ teniso taurės vaikų turnyras.
Po šešiolika stipriausių pagal reitingą 14 metų ir jaunesnių Lietuvos mergaičių ir berniukų dvi dienas kovojo dėl apdovanojimų.
Nugalėtojus ir prizininkus apdovanojęs Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ generalinis sekretorius Vytas Nėnius pasidžiaugė atkakliomis jaunųjų žaidėjų kovomis ir didelėmis jų ambicijomis tapti gero lygio tenisininkais. Vienas draugijos vadovų teigė, jog šios amžiaus grupės vaikų teniso turnyras ateityje taps tradiciniu.
Sportininkus priėmusi komplekso direktorė Nijolė Matukonienė per dvi dienas matė ir didelį žaidėjų džiaugsmą pasiekus pergales, ir graudžias ašaras pralaimėjus.
Kai buvo apdovanojami berniukų grupės nugalėtojai, antrą vietą užėmęs klaipėdietis Nojus Poška nesutramdė emocijų – jaunasis sportininkas susigraudino, nes šiemet jis dukart nugalėjo birštonietį Luką Smailį, o dabar lemiamą kovą dėl pirmosios vietos jam skaudžiai pralaimėjo 1:6, 2:6.
Septintus metus tenisą žaidžiantis Birštono gimnazijos aštuntokas L. Smailys abi dienas turėjo puikią palaikymo komandą: savo trenerį tėvą Liną Smailį ir senelį Saulių Smailį, Birštono sporto centro direktorių.
„Žalgirio“ taurės varžybos jaunajam sportininkui buvo ypač svarbios, jos buvo puikus jėgų patikrinimas prieš šį savaitgalį Latvijoje įvyksiantį jaunių tarptautinį turnyrą.
Dabar Kaune trylikmetis L. Smailys buvo laimingas, nes pagaliau trečias kartas nemelavo ir jis nugalėjo savo pagrindinį savo varžovą dvylikmetį N. Pošką.
Varžybas stebėjęs S. Smailys negailėjo pagyrimų savo anūkui: „Jis užsirekomendavo kaip puikus kovotojas. Per varžybas pastebėjau, kad Lukas pasikeitęs: mažiau daro klaidų, tiksliau smūgiuoja, pradeda pasitikėti savimi.
Žaidėjų kaita Birštone vyksta nuolatinė, tačiau tokių talentingų ir darbščių žaidėjų kaip Lukas turime nedaug“.
Savo sūnų treniruojantis Linas Smailys turėtų būti dėkingas savo tėvui S.Smailiui, kad jis irklavimą iškeitė į tenisą.
2002 metais baigęs Lietuvos sporto universitetą ir įgijęs trenerio specialybę, Linas išvyko studijuoti į Dalaso universitetą Amerikoje.
Įgijo humanitarinių mokslų magistro laipsnį, treniravo šio universiteto irkluotojus, o vėliau Oklahomos olimpiniame centre – jaunių rinktinę.
S.Smailys didelius irklavimo planus puoselėjantį sūnų prikalbino siekti ir teniso žinių – mat tuo metu Birštone smarkiai populiarėjo tenisas, ir šio miesto sporto centre buvo ruošiamasi įsteigti trenerio etatą.
Iš Amerikos į gimtąjį į Birštoną sugrįžęs Linas paniro į tenisą, važinėjo mokytis pas geriausius Lietuvos trenerius.
Dabar jis šeštus metus treniruoja tenisininkus, tarp jų – ir sūnų Luką.
„Tėtis ir atvedė mane į tenisą. Treniruojuosi penkiskart per savaitę: žiemą žaidžiu gimnazijos sporto salėje, o vasarą – kortuose. Šiemet vasaros pradžioje buvau susilaužęs kairės rankos riešą, dvi savaites turėjau gydytis.
Pagrindinis mano tikslas turnyre buvo gerai sudalyvauti. Tačiau pavyko nugalėti visus keturis varžovus.
Kauno „Žalgirio“ sporto komplekse žaidžiau antrą kartą ir labai sėkmingai“, – pasidžiaugė „Žalgirio“ taurės vaikų turnyro laimėtojas L. Smailys.
Trečią vietą užėmė Vilniaus teniso akademijos žaidėjas Aistis Kiaunė, kuris lemiamoje kovoje nugalėjo savo komandos draugą Vincentą Petrulevičių 3:6, 6:4 (10:5).
Mergaičių grupėje nugalėjo trylikametė Šiaulių teniso akademijos sportininkė Ugnė Opulskytė, finale įveikusi klaipėdietę Viltę Daukantaitę 6:4, 6:2.
Jos abi – senos varžovės, dažnai varžosi tarpusavyje. Paskutinįjį kartą pajėgesnė buvo klaipėdietė, kuri ir dabar per pirmą partiją pirmavo 4:2. Tačiau U. Opulskytė taškų varžovei daugiau nedalijo.
Ugnei sunkus buvo ir pusfinalis, kai įveikė Vilniaus teniso akademijos žaidėją Ivetą Oganauskaitę 6:4, 6:4.
„Žalgirio“ vaikų teniso turnyro laimėtoja nuotoliniu būdu mokosi Vilniaus Ozo gimnazijos septintoje klasėje ir tenisą žaidžia septintus metus.
Sportininkę treniruoja įvairių amžiaus grupių Lietuvos rinktinės treneriai Rita Romencovienė ir Šarūnas Kulnys, kurie šiemet spalio mėnesį Ispanijoje sėkmingai išlaikė egzaminus Tarptautinės teniso federacijos (ITF) trečiojo lygio trenerių kategorijai gauti.
Tai – aukščiausia ITF treneriams suteikiama kategorija, suteikianti galimybes treniruoti aukšto meistriškumo žaidėjus.
Tačiau šįkart į Kauną šie treneriai negalėjo atvažiuoti ir didžiausia sportininkės sirgalė buvo jos mama Gileta Opulskienė.
„Nelabai tikėjau, kad galiu nugalėti, nes nebuvau tinkamai pasiruošusi. Šeimoje esu vienintelė tenisininkė, nes devynerių metų sesutė Liepa panoro tapti penkiakovininke.
Treniruojuosi penkiskart per savaitę. Į tenisą mane atvedė tėtis, kai man buvo šešeri.
Prisimenu, iš pradžių man labai nesisekė, bet tėtis įkalbėjo nemesti šios sporto šakos, sakydamas, kad reikia išlaukti, nes pergalės iš karto neateina.
Kauno „Žalgirio“ sporto komplekse žaidžiau pirmą kartą, patiko jo kiliminė danga“, – įspūdžiais pasidalijo U. Opulskytė.
Trečią vietą užėmė irgi Šiaulių teniso akademijos auklėtinė Luknė Vaitkevičiūtė, kuri lemiamoje kovoje 6:3, 6:2 nugalėjo I. Oganauskaitę.
Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra
