
Marytė Marcinkevičiūtė, sportas.info
Per „Žalgirio“ draugijos žaidynių teniso varžybas Kaune dalyvavo apie 40 sportininkų iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Šalčininkų, Prienų, Alytaus.
Paprastai žalgiriadoje jėgas bando daugiau teniso mėgėjų, tačiau varžybos prasidėjo penktadienį, o dauguma žaidėjų dirba ir jie turnyrą nutarė praleisti.
Be to, tą savaitgalį vyko ir daugiau teniso varžybų, todėl žaidėjai išsibarstė po jas.
Kai kurie žaidėjai, kurie negalėjo atvykti penktadienį, į kovą įsijungė šeštadienį, tad jų grupė, kurią sudarė šeši dalyviai, buvo pavadinta „Šeštadieniautojai“.
„Mums vis dėlto pasisekė. Pasitaikė puikus oras, geras „Žalgirio“ teniso aikštynas, puiki jo danga, atkaklios kovos. Vyrų grupėje turėjo būti daugiau amžiaus grupių, suskirstytų kas penkerius metus, tačiau jas teko apjungti ir konkurencija tapo didesnė. Žaidynės parodė, kad mažėja moterių tenisininkių, kurių šįkart dėl apdovanojimų susirinko kovoti vos penkios“, – sakė varžybų vyriausiasis teisėjas, Kauno teniso treneris Eligijus Mačinskas.
Be vienetų buvo žaidžiami ir bendri dvejetai, kuriuos daugiausia sudarė vyrai. Tačiau buvo ir viena mišri pora – kauniečiai Alina Kuzmickienė ir Mantas Žirlauskas.
Įveikę pirmuosius varžovus, jie suklupo antrajame rate, kai 3:6, 1:6 pralaimėjo būsimiems turnyro laimėtojams Alvydui Riaubai ir Laurynui Zaveckiui.
„Dvejetų varžybos kėlė daugiausiai aistrų ir emocijų. Vienetų varžybų laimėtojai jau buvo aiškūs ir dvejetų susitikimai vyko paskutinę dieną.
Visi mačai vyko apie porą valandų, sportininkų meistriškumas buvo daugmaž apylygus“, – teigė E. Mačinskas.
Vyriausias varžybos dalyvis – Nepriklausomos valstybės atkūrimo akto signataras alytiškis Jonas Pangonis, kuriam lapkričio 23 dieną sukaks 71-eri.
Laimėjęs pirmą kovą, jis antrą pralaimėjo būsimam turnyro nugalėtojui grupėje nuo 60 metų Danieliui Kazlauskui ir turnyre liko ketvirtas.
Nuo dailijo čiuožimo iki teniso
Moterų grupės nugalėtoja, 36 metų kaunietė Alina Matulionienė, nesunkiai įveikusi visas varžoves. Ji pirmą kartą tapo žalgiriečių žaidynių čempione. Per keturis susitikimus A.Matulionienė prarado vos penkis taškus, kurių tris – susitikime su gerokai jaunesne Toma Steponkienė, kurią nugalėjo 6:3, 6:0.
„Kaip ir visada, varžybų pradžioje buvo jauduliukas, kuris vertė susiimti. Kai jis pradingo, atsirado pasitikėjimas savo jėgomis.
Tenisą pradėjau žaisti nuo vaikystės, dar gyvenant Klaipėdoje, mane treniravo Tomas Butvilas.
Tačiau vėliau buvo gana ilga pertauka ir į tenisą sugrįžau tik praėjusių metų vasarą.
Kaune, kai dar veikė „Akropolio“ ledo arena, dešimt metų treniravau dailiojo čiuožimo vaikus ir tenisui nebeliko laiko.
Pagausėjo ir mano šeima, reikėjo auginti du sūnus. Į tenisą mane sugražino pažįstamas treneris Rimantas Šernius – užsukau jo aplankyti, o jis man ir sako: imk raketę ir eik pažaisti, netruks vyks mūsų varžybos, prisijunk.
Įkalbėjo ir sudalyvavau. Nuo tų varžybų jau nebegaliu gyventi be teniso. Dabar netgi kasdien pas Rimą Šernių treniruoju vaikus“, – apie save papasakojo A. Matulionienė.
„Žalgirio“ žaidynių laimėtojos pėdomis seka ir jos sūnūs: antrokas Joris jau ima teniso raketę į rankas, dar lanko ir dailųjų čiuožimą, buriavimą bei futbolą, o ketverių metukų Laurynas irgi jau pamušinėja teniso kamuoliuką.
„Tikiuosi, kad mano vaikai ateityje irgi žais tenisą. Beje, mano senelis Arūnas Matulionis buvo geras tinklininkas, aikštelėje praleisdavo daug valandų“, – sako Alina.
Jai labai patiko „Žalgirio“ žaidynių atmosfera: tenisininkų šventė buvo tobulai organizuota, žaidėjams buvo skiriamas didelis dėmesys, niekur nereikėjo skubėti, nebuvo jokio streso.
Medaliai – puiki dovana jubiliejiniam gimtadieniui
Du aukso medalius žaidynėse pelnė spaustuvės „Juoda raidė“ bendrasavininkas A.Riauba, kuris trejus metus nedalyvavo jokiose varžybose.
Savo amžiaus grupėje jis laimėjo vienetų varžybas, o su L.Zavackiu buvo pajėgiausi dvejete.
Šių metų lapkričio 21 dieną A. Riaubai sukaks 60 metų, tad savo jubiliejinį gimtadienį jis sutiks, puikiai pasirodęs žalgiriečių žaidynėse.
„Tokie turnyrai sutraukia senus pažįstamus, būna malonu su jais pasimatyti.
Vienetų varžybų finale susitikau su savo kraštiečiu Gintaru Marazu, su kuriuo aikštelėje nebuvome susitikę gal trejus metus.
Nugalėjau tik po atkaklios ir sunkios kovos 6:4, 7:5“, – mintimis pasidalijo A. Riauba, tenisą žaidžiantis nuo 2003 metų.
Tada jam buvo 41-eri ir tenisą pradėjo žaisti su savo draugu Rimantu Nastajumi, su kuriuo 1997-aisiais įkūrė bendrą įmonę „Juoda raidė“.
Kaunietis prisipažino, kad tenisą norėjo žaisti gerokai seniau ir kad jo numylėtinis buvo legendinis vokietis Borisas Beckeris.
„Tada net nežinojau, kaip tenise skaičiuojami taškai, kokios varžybų taisyklės, tačiau į šį žaidėją žiūrėjau kaip užhipnotizuotas. Tikrai žinojau, kad anksčiau ar vėliau irgi paimsiu raketę į rankas. Taip ir atsitiko“, – praeitin nuklydo žaidynių čempionas.
Jis ypač džiaugiasi, kad gerus žaidimo pagrindus įskiepijo ir į tenisą įvedė pirmasis treneris, dar ir dabar treniruojantis mėgėjus Visvaldas Mikalauskas.
„Vėliau teko pajungti įvairias teniso mokyklas, treniruotis pas jaunesnius ir senesnius trenerius, kol pradėjau pats treniruotis“, – sako Alvydas.
Žaidynėse dvejetą jis žaidė su gerokai jaunesniu savo kraštiečiu L.Zaveckiu.
Atkalus buvo jų finalinis susitikimas su Alvydu Arnoldu Šidlausku ir Andriumi Juozaponiu, kurį jie laimėjo 6:3, 6:2.
„Esu prisiekęs vienetų žaidėjas, todėl žalgiriečių žaidynėse pelnytas aukso medalis yra mielesnis už pergalę dvejetų turnyre.
Gal todėl tenisą ir pasirinkau, kad nėra kur slėptis už nugarų. Viską turi daryti pats.
Dvejetai – irgi smagus žaidimas, turi atsakomybę pasidalinti su komandos draugu. Tai nėra paprasta,
Kada tą atsakomybę sėkmingai pasidaliji, tada ir pergalės neaplenkia. Su savo porininku Laurynu esame laimėję ne vieną turnyrą, gerai papildome vienas kitą“, – pasidžiaugė A. Riauba.
Nugalėtojai
Moterys – Alina Matulionienė
Vyrai
Iki 40 metų grupė – Mantas Žirlauskas
Nuo 40 iki 50 metų grupė – Laurynas Zaveckis
Nuo 50 iki 60 metų grupė – Alvydas Riauba
Nuo 60 metų – Danielius Kazlauskas
Šeštadieniautojų grupė – Vytautas Špokauskas
Bendri dvejetai – Alvydas Riauba ir Laurynas Zaveckis
Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.
