Marytė Marcinkevičiūtė
VšĮ „Maratomanija“ ir Vilniaus bėgimo mėgėjų klubo „Inžinerija“ surengtas bėgimas „IV Saulėtekio maratonas“ buvo rekordinis – jėgas išbandė 460 sportininkų.
Ketvirtajame bėgime dalyvavo Latvijos, Ukrainos, Lietuvos bei po vieną Olandijos ir Ispanijos bėgikus.
Varžybų dalyvius nudžiugino puikus oras, kuris, pasak pagrindinio renginio organizatoriaus, VšĮ „Maratomanija“ vadovo Valdo Šmaižio, pateisino žiemiškojo maratono vardą.
500 m distancijoje jėgas bandė nemažai šeimų, taip pat neįgalieji vežimėliuose.
„Šįkart kiekvienam bėgikui, padedant rėmėjams, pavyko suformuoti puikų krepšelį.
Dalyvius ypač viliojo išskirtiniai medaliai, kuriuose buvo pavaizduota aplink savo ašį besisukanti saulė su magišku dvylika spindulių.
Pasak bėgikų, Saulėtekio maratono medaliai – tai tikras meno kūrinys. Visiems labai patiko ir įvairių vaisių arbata, kuriai išvirti prireikė 80 litrų vandens ir kuria buvo galima pasistiprinti trasoje.
Labai populiarios buvo žiemiškiems orams pritaikytos šiltos kaklaskarės, kurios buvo vienos iš prizų.
Jų galėjo nusipirkti ir visi norintieji, nes su jomis nebaisu bėgioti ir esant 25 laipsnių šalčio.
Mus, varžybų organizatorius ypač nudžiugino tai, kad susirinko ypač pajėgūs bėgikai. Nors trasa nebuvo iš lengvųjų, tačiau trys vyrai maratoną įveikė greičiau nei per 3 valandas, o dvi stipriausios moterys – greičiau nei per 4 valandas“, – mintimis pasidalijo V. Šmaižys.
Pagal tradiciją prieš maratoną ir pusmaratonį bei kitų dviejų distancijų varžybas bėgikai buvo pakviesti į dvejas mankštas, kurias pravedė didelė bėgimo entuziastė Lina Abromaitytė-Šmaižė. Ji buvo numačiusi dalyvauti bėgime, tačiau varžybų dieną nekaip jautėsi ir nutarė pabūti savanore.
Siekti gerų rezultatų motyvavo A. Sorokinas
Į maratoną startą stojo 68 bėgikai. Nugalėtoju tapo Kauno apskrities VPK Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Gediminas Gaulius, kuris yra šios institucijos atstovas teismuose (2.52:56).
Šis 30-metis sportininkas nuo liepos mėnesio pradėjo treniruotis pas lenkų trenerį Sebastianą Bialobrzeskį, siekiantį suburti stiprią tarptautinę ultrabėgikų komandą pagal galimybes galinčią treniruotis kartu.
Šioje komandoje – ir pasaulio rekordininkas vilnietis Aleksandras Sorokinas, kurio pasiekti rezultatai labai motyvavo ir G. Gaulių.
Saulėtekio maratonas jo karjeroje buvo gal dešimtasis. Tačiau dabar kauniečio pagrindinis tikslas – jau ne šis nuotolis.
„Šiemet pavasarį pirmą kartą įveikiau 51 km ir užsikabinau. Dabar per treniruotes vos ne kiekvieną savaitgalį įveikiu maratono ir ilgesnę distanciją.
Pradėjus bėgioti ilgesnius nuotolius nei maratonas, pasikeitė visi mano tikslai.
Laimėtas Saulėtekio maratonas man buvo gera treniruotė ir tarpinė stotelė link kito tikslo – bėgti 100 kilometrų.
Šiemet šią distanciją pirmą kartą įveikiau Alytuje liepos pradžioje per Lietuvos čempionatą ir užėmiau ketvirtą vietą.
Užfiksavau laiką, kuris man tapo geru orientyru siekti dar svaresnių rezultatų“, – pasakoja G. Gaulius.
Sportininkas vienu metu treniravosi pas Aurimą Skinulį, kuris jam įskiepijo meilę bėgimui ir perteikė daug žinių, vienu metu treniravosi ir vienas.
Dabar jis džiaugiasi, kad pateko į lenkų trenerio globą: „Man tinka ir patinka jo bėgimo filosofija, treniruočių programos.
Mūsų tikslai bendri, abu gerai sutariame, judame į priekį ir siekiame naujų aukštumų“, – planus atskleidžia Saulėtekio maratono laimėtojas.
Kadangi G. Gaulius atstovauja Kauno policijai administracinėse nusižengimo bylose, darbas įtemptas ir sudėtingas, todėl jam bėgimas – puikus būdas atpalaiduoti galvą nuo darbinių rūpesčių ir, sugrįžus į kabinetą, šviežia galva vėl sėsti prie bylų.
Saulėtekio maratone prizininkais tapo irgi kauniečiai Ignas Ramonas (2.56:50) ir Andrius Ališauskas (2.58:06).
Moterų grupėje sėkmė lydėjo vilnietę Mileną Andrukaitytė (3.46:54). Prizininkėmis tapo kaunietė Raminta Gaulė (3.59:43) ir Liudmyla Batruštai iš Charkivo (4.00:56).
Nugalėtojams ir prizininkams – atminimo lėkštės
Pusmaratonio distancijoje rungtyniavo 89 sportininkai. Greičiausias buvo olandas Frankas Van Lieschontas (1.23:36), kuris aplenkė panevėžietį Remigijų Zalumskį (1.24:09) ir Arūną Valuckį iš Domeikavos (1.28:17).
Moterų grupėje greičiausia buvo gerai šį sezoną rungtyniaujanti kaunietė Aurelija Kisieliūtė (1.40:42).
Antra finišavo kita kaunietė Audra Bogužinskienė (1.42:50), o trečia – marijampolietė Karolina Tomkuvienė (1.46:55).
12,6 km distancijoje, kur rungtyniavo 93 bėgikai, dominavo Šiaulių rajono sporto klubo „Lukas“ bėgikai: beveik kartu finišavo Deividas Rastokas (49:49), tapęs nugalėtoju, ir antrą vietą užėmęs jo komandos draugas Matas Baura (49:50).
Trečia distanciją įveikė vilkaviškietė Viktorija Varnagirytė, tapusi nugalėtoja moterų grupėje (50:42).
Ji priklauso Šiaulių rajono sporto klubui „Lukas” ir ją treniruoja klubo prezidentas Arnas Lukošaitis.
Ketvirtas buvo Miguelis Gomezas iš Sevilijos (52:26).
Moterų grupėje antrąja prizininke tapo Šiaulių rajono bėgikė Karina Vlasovaitė (58:22), o trečiąja – vilnietė Elena Šimaitienė (1.00:42).
Net 102 sportininkai bėgo 4,2 km distanciją. Greičiausi buvo vilnietis Bogdanas Ovsiukas (15:340 ir mažeikietė Sandra Mitkevičienė (18:42).
500 m distancijoje absoliučiai geriausią rezultatą pasiekė kaunietė Brigita Bagdanavičiūtė (2:22).
Atskirų distancijų nugalėtojai ir prizininkai moterų bei vyrų grupėse apdovanoti rėmėjų prizais, snaigės formos graviruotomis lėkštėmis, medaliais.
Lėkštėmis buvo apdovanotos ir trys komandos – Kauno bėgimo mėgėjų klubas, „Maratomanijos“ klubas ir Pasvalio klubas „Vėtra“, kurios surinko daugiausia kilometrų.
Lėkštėmis apdovanoti ir vilnietė Viktorija Striūkienė, trakiškos Saulius Naskauskas ir kaunietis Žilvinas Mieldaikis, įveikę savo pirmuosius maratonus.
Saulėtekio maratoną rėmė: „Bepulsaar“, „Energy Spark“, „Mineralinis vanduo Vytautas“, „Gentle Day“, „MagVit B6 Complex“, „S-Sportas“.
Bėgimus organizuojanti „Maratomanija“ sausio ir vasario mėnesiais dar planuoja du renginius: „Ledo maratoną“ ir trečią kartą įvyksiantį „Utenos arenos maratoną“.
Projektas „Sportuok kartu su Maratomanija“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.