Spalio 9 dieną Kyumeikan mokyklos nariai, praktikuojantys kendo Kaune ir Vilniuje, po ilgos pertraukos rinkosi į bendrą praktiką sostinėje. Užsiėmime svečio teisėmis taip pat dalyvavo Lietuvos kariuomenės kendo klubo vadovas.
Treniruotė prasidėjo apšilimu, vėliau perėjo į aktyvius pratimus naudojant bambukinius kardus. Visi veiksmai buvo atliekami dėvint apsaugines veido kaukes, laikantis operacijų vadovo nurodymų.
„Kiekvieną kartą kai jūs ateinate čia, – kalbėjo Rokas Bagdzevičius, Kyumeikan mokyklos narys. – Instruktoriai atiduoda visą savo laiką vienodai, tiek naujai atėjusiems, tiek pažengusiems ir dėl to nepamirškite jiems padėkoti po kiekvieno užsiėmimo. Nes tai turi būti įprasta visiems, kurie praktikuoja kendo Kyumeikan mokykloje“.
Baziniai technikos kirčiai mediniu kardu – bokuto reikalingi kiekvienam. Kendo technikoje yra keturios vietos į kurias reikia pataikyti, tai galva, ranka, krūtinė ir kaklas. Kiekviena kirčio trajektorija paimta iš senųjų kardo mokyklų Japonijoje kuri buvo išbandyta mūšio lauke.
„Labai greitai prabėgo užsiėmimo laikas, – pasakė Marius Radvilavičius, Kyumeikan mokyklos treneris. – Džiaugiuosi, kad susirinko mūsų tiek daug, buvo gera dvasia ir geras „kiai“. Šiandien mane aplankė geras pojūtis – kartu dirbome ir kartu pavargome, kartu mokėmės atlikti gerą kirtį. Buvo nepraprastas jausmas, dėkoju už tai“.
Treniruotės dalis dėvint šarvus yra ypatingas laikas. Reikia ne tik taisyklingai, bet ir greitai užsidėti krūtinės, galvos ir rankų apsaugas. Kirčiai į keturias kūno vietas per likusias dvi užsiėmimo valandas išbandymas kiekvienam atėjusiam. Specialūs plastikiniai skydeliai įtaisyti apsauginiame šalme leidžia laikytis saugaus atstumo rekomendacijų treniruojantis.
„Motodači darbas yra labai svarbus, – į susirinkusius kreipėsi Aurelijus Motiejūnas, Lietuvos kariuomenės kendo klubo vadovas, – Kuo jis geriau atliks savo darbą, tuo mes greičiau tobulėsime ir geresnis taps mūsų kendo. Dėl to prašau visų koncentruotis į motodači darbo tobulinimą“.
Baigiantis užsiėmimui, paskutiniai pratimai iš kiekvieno atėmė paskutines jėgas. Atrodė, kad pratimui skirta minutė atliekant kendo techniką išaugdavo į tris.
„Pasibaigus praktikai, jausmas lyg būčiau Tokijo Kyumeikan dodžo, – mintimis dalinosi Ričardas Žilaitis, Kyumeikan mokyklos vadovas. – Užsiėmimo metu vyravo disciplina, geranoriškumas, padėka ir supratimas vienas kitam. Šia žinia būtinai pasidalinsiu su Sensei Kubo. Dėkoju jums už tai – arigato gozaimasu“.
Kyumeikan kendo mokykla yra viena iš pirmųjų Lietuvoje pradėjusių propaguoti ir treniruoti kovos meną kendo. Savo veiklą skaičiuoja jau penkioliktus metus ir yra išugdžiusius ne vieną Lietuvos kendo čempioną ir Tarptautinių kendo turnyrų prizininką. Kyumeikan mokykla yra Lietuvos kendo asociacijos narė.
kendo.lt