
Airijos sostinėje Dubline vyko integruoto para karatė pasaulio čempionatas. Jame dalyvavo daugiau nei 130 sportininkų iš devynių šalių. Jie varžėsi individualiose ir komandinėse kata bei kumite rungtyse, pasiskirstę net 47 negalios kategorijose.
Lietuvai šiame čempionate atstovavo penki stipriausi para karatė sportininkai, turintys regos ir klausos negalią, treniruojami antrojo dano juodojo diržo meistro Gintaro Kazilionio iš karatė kiokušin klubo „Kamuido“. Jie dalyvavo kata (kova su šešėliu) ir integruoto kumite (kova su varžovu) rungtyse ir komandinėse rungtyse. Pademonstravo puikią techniką, įgūdžius bei nepaprastą ryžtą.
Praeitų metų pasaulio čempionui Gabrieliui Matui Taraškevičiui ne tik pavyko apginti čempiono titulą kata rungtyje, bet ir pelnyti sidabro medalį kumite rungtyje. Tarptautinėje porinėje kata rungtyje G.M.Taraškevičius kartu su Kazachstano sportininke Lyazat Žusupova iškovojo aukso medalius. Taip pat Gabrielius kartu su savo tėvu, kiokušin karatė sportininku Rimu Taraškevičiumi porinėje kata rungtyje ir užėmė ketvirtą vietą.
Didžiausią tarptautinių varžybų patirtį sukaupusi Mažena Novickaja, turinti regos negalią, taip pat pasirodė puikiai ir kata bei kumite rungtyse iškovojo sidabrą.
Pasaulio čempionato debiutantas Kristijonas Jurkus, turintis klausos negalią, kata rungtyje užėmė antrą vietą, o kumite rungtyje liko ketvirtas. Porinės kata rungtyje su Vengrijos atstovu Lorantu Magyaru, turinčiu judėjimo negalią, užėmė ketvirtą vietą.
Regos negalią turinti Ieva Vaškevičiūtė Lietuvos para karate komandos medalių kraitį papildė dviem bronzos medaliais, iškovotais kata ir kumite rungtyse. Judėjimo ir regos negalią turintis Vitalijus Čerkauskas kata ir kumite rungtyse užėmė ketvirtas vietas.
Komandinės katos rungtyje dėl apdovanojimų rungėsi M.Novickaja, I.Vaškevičiūtė ir K.Jurkus. Trijulė Lietuvai iškovojo sidabrą.
„Kamuido“ klubo vadovas ir „I – Karate – Global“ atstovas Lietuvoje G.Kazilionis džiaugiasi puikiais sportininkų rezultatais ir organizacijos plėtra šalyje.
„I – Karate – Global“ misija – skatinti vaikų, jaunuolių ir suaugusiųjų, turinčių specialiųjų poreikių, integraciją ne tik į karatė pasaulį, bet ir į kasdienį gyvenimą. Klubo projektų vadovė Laura Kazilionė pabrėžė, kad kiokušin karatė sportas yra skirtas visiems ir nereikia ieškoti skirtumų, o rasti tai, kas vienija ir žmones su negalia, ir sveikus. Tai – tatamis, ryžtas ir valia siekti pergalės.












