
Trys medaliai individualiose rungtyse ir auksas komandinėje. „I-Karate Global“ pasaulio para-karate čempionate Vengrijoje karate kiokušin sporto klubo „Kamuido“ sportininkai Mažena Novickaja, Aivaras Mickus ir Ieva Vaškevičiūtė tapo neabejotinais lyderiais ir į Lietuvą grįžo su aukščiausiais apdovanojimais, kurių pasiekti nesutrukdė nei jaudulys, nei finansiniai sunkumai.
„Visomis dienomis buvo +28, +29 laipsniai. Buvo šilta, kaip sakant. O dar su kimono”, – juokiasi parakarate sportininkė Ieva Vaškevičiūtė.
Kasmet vykstančiame čempionate rungėsi daugiau nei 120 įvairias negalias turinčių sportininkų iš viso pasaulio. Lietuviams jame šiemet nebuvo lygių. Ieva iškovojo bronzą, Aivaras Mickus – sidabro medalį, o Mažena parvežė aukso medalį ir pasaulio para-karate čempionės vardą. Komandinėje kata rungtyje lietuviai taip pat sublizgėjo – komanda įvertina auksu. Ruošiantis grupinės katos rungčiai, padedant antros vietos laimėtojui Aivarui Mickui, komanda laisvu laiku „šlifavo“ judesius prieš pasirodymą.
Praėjusiais metais iškovotas sidabras, Belgijos atvirojo čempionato bronza paragino lietuvius nukreipti jėgas į aukščiausią tikslą – pasaulio čempionatą. Nors gerų rezultatų treneriai tikėjosi, o sportininkai dirbo atkakliai ir motyvuotai, šios pergalės vis tiek pranoko jų lūkesčius.
„Ypač džiaugiuosi komandinės katos įvertinimu, – kalbėjo Ieva. – Čia reikėjo labai susiderinti, kad galėtume judėti sinchroniškai, o juk mes vienas kito nematom. Jeigu išsiderinsi, gali labai greit netyčia susimušti.“
„Atliekant kata kartu su komanda, tai buvo tarsi triguba atsakomybė, o atliekant individualią katą, tarsi sustojo visas gyvenimas. Buvau čia ir dabar“, – kalbėjo aukso medalio laimėtoja Mažena. Skelbiant rezultatus, ji negalėjo patikėti savo pirmąja vieta.
„Šie sportininkai – pirmieji Lietuvoje, užsiimantys para karate sportu ir pirmieji, kurie laikė kvalifikacijos kėlimo egzaminus ir apsigynė diržus kartu su negalios neturinčiais sportininkais,” – pasakojo sportininkus ruošiančio karate kiokušin klubo „Kamuido“ vadovas, treneris Gintaras Kazilionis, kuris taip pat ir teisėjavo šiose varžybose kitose kategorijose.
Pasak trenerio, šie apdovanojimai svarbūs ne tik sportininkų augimui. Dalyvaudami tokio lygmens varžybose lietuviai sustiprino savo pozicijas pasaulinėje organizacijoje, o gerąsias regos negalią turinčių sportininkų treniravimo bei varžybų organizavimo patirtis parsivežė į Lietuvą.
„Labai jaudinomės. Mažena, prieš pat išeidama rungtis, padavė man savo rankas – ji visa drebėjo, – pasakoja bronzos nugalėtoja Ieva apie patirtį pirmą kartą rungiantis su geriausiais pasaulio sportininkais, – Bet viskas gerai. Išlaikėm”.
Sportininkai jau grįžo į Lietuvą ir po trumpų atostogų planuoja treniruotis toliau ir ruoštis naujiems iššūkiams.
Sportas.info