
Gegužės 21 d. Stavangeryje (Norvegija) vyks pirmosios EHF vyrų Europos taurės finalo rungynės, kur susitiks norvegų „Nærbø IL“ ir Baja Marės „Minaur“ iš Rumunijos. EHF delegatu šioms rungtynėms yra paskirtas Tadas Jansonas, šią misiją jis vykdys kartu su teisėjų pora iš Graikijos Michaliu Tzaferopoulu ir Andreasu Bethmannu.
EHF delegato statusą T.Jansonas gavo 2007 metais Vengrijoje surengtuose Europos rankinio rungtynių delegatų kursuose, nuo to laiko nuolat yra skiriamas prižiūrėti įvairias rankinio varžybas už Lietuvos ribų.
Lietuvos rankinio teisėjų asociacijai toks jos atstovo įvertinimas yra neeilinis pasiekimas, nes didelė konkurencija vyrauja ne tik tarp teisėjų, tačiau ir tarp delegatų. Jų atsakomybės yra labiau administracinio pobūdžio, bet nemažiau svarbios sėkmingam rungtynių vykdymui. Po Lietuvos nepriklausomybės atgavimo mūsų šaliai Europos klubinių komandų finaluose kaip rungtynių delegatas buvo atstovavęs tik Janis Grinbergas. Tad po daugelio metų šis T.Jansono paskyrimas yra garbingas Lietuvos rankinio atstovų pripažinimas.
Tadai, kokiais asmeniniais pasiekimais EHF delegato karjeroje džiaugiesi labiausiai?
Labiausiai džiugina ne asmeniniai, o mūsų teisėjų pasiekimai, ypač tarptautiniuose turnyruose, kai jautiesi atlikęs kažką naudingo šių arbitrų tobulėjime. Dėl Lietuvos teisėjų pasiekimų ir paskyrimų labiausiai pergyvenu ir džiaugiuosi, ir matyt taip bus iki gyvenimo pabaigos.
Labiausiai įsimintinas buvo darbas 2013 m. Europos merginų jaunimo čempionate Lenkijoje su tuo metu pradedančia Rumunijos moterų pora Cristina Lovin ir Simona Raluca Stancu, šiuo metu esančia pasaulio moterų teisėjų reitingų viršūnėje. Su jomis dirbau dvejose rungtynėse. Tik po čempionato sužinojau, kad jos pačios pasiprašė, kad mane paskirtų dar vienam jų mačui, tačiau po pirmųjų rungtynių pokalbis pakrypo labai keistai: jos demonstravo didelį norą gerai teisėjauti, bet aikštelėje joms taip nesigaudavo, darė daug klaidų, sunku joms buvo gana nesudėtingose rungtynėse dirbti, teko kalbėtis daugiau nei valandą, pokalbio metu buvo daug ašarų, daug nevilties ir svarstymų baigti teisėjavimą.
Tačiau man pavyko įkvėpti optimizmo, kažkaip uždegiau norą tobulėti ir daug dirbant įrodyti visiems tiems kurie dabar netiki, kad jos gali teisėjauti aukščiausio lygio rungtynėms. Po čempionato joms palinkėjau teisėjauti olimpinėse žaidynėse, labai nustebo dėl šio palinkėjimo.
Labai smagu, kad ši rumunių pora šiuo metu teisėjauja pasaulio, Europos moterų čempionatuose, Europos moterų Čempionių lygos finalo ketverte, galbūt pavyks teisėjauti ir olimpinėse žaidynėse (šypsosi).
Asmeniškai įsimintini 2013-2016 m. sezonai – 4 pasaulio jaunimo čempionatai, o 2015 m. darbas buvo įvertintas paskyrimu finalinėms rungtynėms.
Labai daug darbo ir mažai miego šiuose čempionatuose, tačiau didžiulė patirtis.
Kuo tau pačiam šis sezonas buvo ypatingas?
Šis sezonas niekuo man neypatingas, eilinis EHF rungtynių sezonas, devynios Europos klubinių komandų bei vienerios nacionalinių rinktinių rungtynės, tačiau, žinoma, nustebino paskyrimas EHF Europos taurės finalui.
Ar teko su šia graikų pora darbuotis anksčiau?
Man ši pora gerai pažįstama, kurie turi gerus graikų mokyklos įgūdžius, pakankamai tarptautinės patirties tokio lygio rungtynėms, esu matęs iš arti kaip jie dirba, tačiau nesu jų asmeniškai vertinęs.
rankinioteisejas.lt