
Stuburo traumos kasmet atima iš daugybės žmonių galimybę vaikščioti, judėti, gyventi savarankiškai. Tačiau viltis – gyva. Gegužės 4 dieną Lietuva vėl taps pasaulinės iniciatyvos dalimi – Vingio parke vyks „Wings for Life World Run App Run Vilnius 2025“ bėgimas.
Tuo pat metu visame pasaulyje prie starto linijos stos šimtai tūkstančių dalyvių, bėgsiančių už tuos, kurie negali bėgti patys.
Bėgimas be finišo linijos
„Wings for Life World Run“ – bėgimas už tuos, kurie šiandien negali nei eiti, nei bėgti, nei pakilti iš vežimėlio dėl stuburo traumų. Šis renginys ne tik sujungia dalyvius iš visų žemynų, bet ir padeda surinkti lėšas gyvybiškai svarbiems stuburo traumų tyrimams finansuoti.
„Wings for Life World Run“ bėgimas išsiskiria ir tuo, kad neturi tradicinės finišo linijos. Po 30 minučių nuo starto pajuda virtuali „Catcher Car“ mašina, kuri palaipsniui greitėdama vejasi dalyvius. Kiekvienam bėgimas baigiasi atskirai – tada, kai jį pasiveja automobilis. Toks principas leidžia dalyviams išsikelti asmeninius tikslus. Nesvarbu, ar bėgama, ar einama – kiekvienas žingsnis turi prasmę. Čia svarbiausia ne greitis ir rezultatai, o palaikymas, supratingumas ir prisidėjimas prie kilnaus tikslo.
Dar viena šio renginio išskirtinumo dalis – starto laikas. Visi pasaulio dalyviai, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos ir laiko juostos, pradeda bėgimą vienu metu. Bėgimo progresą realiu laiku fiksuoja oficiali „Wings for Life World Run“ programėlė. Ji taip pat leidžia įsigyti dalyvio bilietą, startuoti kartu su visu pasauliu, stebėti savo rezultatus, varžytis su kitais bėgikais arba jungtis į komandas ir bėgti drauge.
Bendrumas, kuris įkvepia
Renginio ambasadorė, „Power Hit Radio“ laidų vedėja Laura Ignatovičiūtė pabrėžia, kad šis bėgimas simbolizuoja bendrystę ir rūpinimąsi kitais. „Nesvarbu, kur esi, kokios oro sąlygos ar kuri paros valanda – visus dalyvius jungia vienas tikslas: padėti tiems, kuriems gyvenimas atnešė didelių išbandymų“, – sako L. Ignatovičiūtė.
Ji jau ketverius metus iš eilės dalyvauja bėgime ir kiekvieną kartą išgyvena ypatingą atmosferą. L. Ignatovičiūtė ragina nesibaiminti nei sportinės formos, nei distancijos ilgio: „Nesvarbu, ar bėgate, ar einate – svarbiausia yra būti kartu ir prisidėti prie bendro pokyčio“.
Renginio svarbą mato ir atlikėjas Jurijus Veklenko, kuris sako, kad bėgdamas už tuos, kurie negali, primena sau, kokia svarbi yra empatija. „Kartais atrodo, kad vienas mažas veiksmas nieko nepakeis. Tačiau kai tūkstančiai žmonių susivienija dėl vieno tikslo, rezultatas tampa didžiulis“, – neabejoja J. Veklenko.
Atsargos karys, „Wings for life world run“ ambasadorius, Tomas Šiliauskas taip pat pažymi, kad ši iniciatyva skatina ne tik fizinį aktyvumą, bet ir primena apie būtinybę rūpintis vieni kitais. „Žmonės dažnai užsidaro savo „burbuluose“, mato tik savas problemas ir nebepastebi aplink esančių silpnesnių, kuriems kartais tereikia paprasto dėmesio ar pagalbos. Ir svarbiausia – net mažiausias indėlis prisideda prie didelių pokyčių“, – teigia T. Šiliauskas.
Pasak jo, dalyvaudami tokiame pasauliniame renginyje parodome, kad mums rūpi ne tik mūsų kiemas, bet ir pasaulis – taip prisidedame prie bendrų pastangų padėti žmonėms, kurie patyrė stuburo traumas, ir prie tyrimų, kurie vieną dieną galbūt sugrąžins jiems galimybę vaikščioti.
Asmeninė patirtis, suteikianti prasmę
Ypač asmeniškai šį bėgimą išgyvena verslininkas Matas Puodžiūnas, kuris prieš maždaug 15 metų patyrė sudėtingą stuburo traumą. Jo teigimu, „Wings for Life World Run“ tapo svarbiausiu metų renginiu, nes suteikia galimybę prisidėti prie tyrimų, galinčių realiai pakeisti gyvenimus.
„Šis bėgimas – ne dėl sportinių rezultatų. Čia kiekvienas pats nusibrėžia finišo liniją. Aš bėgti dar negaliu, todėl dalyvauju eidamas. Manau, kad svarbiausia – supratimas ir palaikymas“, – sako M. Puodžiūnas, kviesdamas nesibaiminti ir prisijungti visus, nepriklausomai nuo sportinio pasirengimo.
Dainų kūrėjas, prodiuseris Artūras Matkevičius–DJ Mamania pabrėžia, kad „Wings for Life“ programėlė leidžia jaustis pasaulinės bendruomenės dalimi. Net individualiai bėgant jaučiama stipri emocinė ryšio su svarbia iniciatyva galia: „Bėgdamas ne tik prisidedu prie kilnaus tikslo, bet ir pats gaunu labai daug – girdžiu įkvepiančias žmonių istorijas, jaučiu bendrystę su visa pasaulio bėgimo bendruomene. Tai pakylėja ir dar labiau sustiprina norą prisidėti“, – mintimis dalijasi A.Matkevičius.
Kviečia tapti iniciatyvos dalimi
Nuo pirmojo „Wings for Life World Run“ dalyvavo jau daugiau nei 1,5 milijono žmonių, kurie kartu įveikė daugiau nei 13,8 milijono kilometrų. Vien per praėjusių metų bėgimą surinkta įspūdinga 8,1 mln. eurų suma, skirta stuburo traumų tyrimams finansuoti. Iš viso nuo renginio pradžios jau surinkta daugiau nei 51,9 mln. eurų, o lėšos paskirstytos 299 mokslinių tyrimų projektams visame pasaulyje.
Prisijungti prie šios iniciatyvos paprasta – tereikia parsisiųsti programėlę ir būti pasiruošus žengti už tuos, kurie negali. Visi dalyvių sumokėti startiniai mokesčiai yra skiriami tyrimams.