
Marytė Marcinkevičiūtė
Trakuose ketvirtą kartą vyko „Trakų dainiaus bėgimo taurės“ varžybos, kuriose dalyvavo apie 200 įvairaus amžiaus sportininkų.
Pagrindinis renginio organizatorius – žinomas Lietuvos ilgųjų nuotolių bėgikas, Atlantos olimpietis, o dabar Lietuvos lengvosios atletikos federacijos varžybų direktorius Dainius Virbickas.
Jis kiek apgailestavo, jog bėgimas sutapo su tą pačią dieną vykusiais kitais renginiais ir vyresnio amžiaus bėgikai rinkosi „RASA Druskininkai Marathon“ bei Vingio parko stadione vykusį „Vilnius 5000“.
Buvusiam Lietuvos maratonininkui surengti bėgikų šventę, kuri vyko keturias valandas, padėjo Trakų rajono savivaldybė ir Sporto centras, vadovaujamas Mindaugo Čiro, Lietuvos olimpiečių asociacija, kurios prezidentas – Rio de Žaneiro olimpinis vicečempionas irkluotojas Saulius Ritteris.
Varžybų dieną darbavosi visa D. Virbicko šeima: legendinė krepšininkė, 1997 metų Europos čempionė, pirmoji lietuvė patekusi į FIBA šlovės muziejų Jurgita Štreimikytė-Virbickienė ir VGTU antrą kursą sėkmingai baigiantis sūnus Tomas.
Rungtyniavo vaikai, jaunučiai, jauniai, jaunimas, suaugę ir veteranai. Visi šventės dalyviai, jėgas bandę įvairiose grupėse, įveikė 1000 m distanciją.
Sportininkų laukė daug įvairiausių prizų, kuriuos įsteigė rėmėjai, visi dalyviai buvo apdovanoti atminimo medaliais.
Renginyje apsilankė ir Seimo narė, buvusi Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, kuri stebėjo varžybas ir sveikino laimėtojus.
Lietuvos vėliavą ji įteikė ir renginio pagrindiniam organizatoriui D. Virbickui, jam padėkojo, kad Trakuosi vyksta toks gražus renginys.
Visus dalyvius maloniai nudžiugino Trakų istorijos muziejus, kuris kiekvienam dalyviui įteikė suvenyrų – arba sportinius marškinėlius, arba sportinę kepuraitę.
Muziejus visus apdovanojo ir iki rudens galiojančiais kvietimais nemokamai aplankyti Trakų pilį bei Trakų istorijos muziejų.
Trakų karaimų tautinių patiekalų restoranas „Kybynlar“ dalyviams nepagailėjo vandens, bananų, obuolių.
Gausiausią komandą į varžybas atsivežė klaipėdiečiai (35 lengvaatlečiai), kurie iš karto po varžybų pasinaudojo jiems įsteigtu prizu ir išnaudojo suteiktą galimybę – plaukiojo po Galvės ežerą „Holiday-boat“ laivu ir grožėjosi Trakų apylinkėmis.
Daug sportininkų atstovavo ir Vilniui (25), Kaunui (17), jėgas bandė ir Kelmės, Vilniaus rajono bei kitų miestų ir rajonų lengvaatlečiai.
Varžėsi ir D. Virbicko 17 auklėtinių, kurie atstovavo Trakų sporto centrui ir klubui „Sostinės Olimpas“.
Kaip ir praėjusiais metais, iš pradžių buvo surengtas Trakų pradinės mokyklos estafečių čempionatas.
Nugalėjo 4c klasės mergaitės ir 4b klasės berniukų komandos. Geriausieji buvo apdovanoti rėmėjos „Erimos“ gertuvėmis.
Po to į startą buvo pakviestos vaikų estafečių komandos, veteranai ir galop – kitų amžiaus grupių sportininkai.
Absoliutų Trakų trasos rekordą pagerino 17-metis kaunietis Simas Gedeikis (treneris Česlovas Norkus), nuotolį nubėgęs per 2 min.37,27 sek.
Krito dar du rekordai: 15-mečių grupėje jų autoriais tapo vilniečiai Vėtrūnė Adomavičiūtė (treneris Romas Sausaitis) ir Aldas Šimkevičius (treneris Česlovas Kundrotas), kurie 1000 m distanciją atitinkamai įveikė per 3 min. 8,47 sek. ir 2 min. 43,03 sek.
Pasak D. Virbicko, pati atkakliausia ir įdomiausia kova vyko mergaičių grupėje, kai prireikė netgi fotofinišo.
Nugalėtoja tapo klaipėdietė Gabrielė Jonaitytė (3:24,26.), o jai vos 0,02 sek. pralaimėjo vilnietė Lina Malakauskaitė (3:24,28).
Pagal tradiciją D. Virbickas ir Lietuvos olimpiečių asociacija apdovanojo geriausiai pasirodžiusius savo auklėtinius Aną Teriaevą, lenktyniavusią jaunių grupėje, ir Rimvydą Sinių, kuris varžėsi jaunučių grupėje.
1000 m distanciją įveikė ir 7-metis olimpiečio auklėtis Joris Šipkinas, kuris pasiekė 4 min. 27,89 sek. rezultatą ir tarp 2011-2012 gimusių 22 bėgikų buvo 10-as.
Daug žiūrovų aplodismentų susilaukė dviejų olimpiečių – D. Virbicko ir S. Ritterio pasirodymas bėgimo take, kur jie finišavo kartu.
„Tik paskutiniu momentu, įšokęs į sportinę aprangą ir be jokio apšilimo, nutariau įveikti distanciją. Aš – ilgųjų nuotolių bėgikas, o Saulius – irkluotojas. Prieš startą sutarėme, kad bėgsime kartu, tačiau jis padiktavo tokį tempą, kad prieš jį vos atsilaukiau, teko gerokai paplušėti“, – įspūdžiais pasidalijo Atlantos olimpietis.
Paprašytas apibendrinti savo varžybas, Atlantos olimpietis D. Virbckas sakė: „Ketvirtus metus varžybose nėra starto mokesčio. Šventė tikrai pavyko, niekas neliko nuskriaustas. Visi jaunieji bėgikai į namus grįžo su apdovanojimais ir pakvietimais.
Labai gausiai renginyje dalyvavo jaunučių ir jaunių grupėse lenktyniavę bėgikai, o jaunimo ir suaugusiųjų grupės buvo skurdokos. Moterų grupės bėgimas netgi neįvyko, nes nebuvo sportininkių, tebuvo ir vos vienas vyras.
Ateityje reikėtų pagalvoti, kad gal varžybas reikėtų rengti tik jauniesiems bėgikams, o moterų ir vyrų grupes naikinti, paliekant tik veteranų bėgimą.
Varžybas pavadinčiau Lietuvos neoficialiu 1000 m bėgimo čempionatu, nes atskirose mergaičių ir berniukų amžiaus grupėse dalyvavo kone visi stipriausi šalies jaunieji bėgikai.
Mergaičių ir berniukų, gimusių 2011-2012 metais, grupėje nugalėtojais tapo klaipėdiečiai Gabrielė Jonaitytė (3:24,26) ir Emilis Burdinas (3:13,53), gimusių 2009-2010 metais – vilniečiai Vėtrūnė Adomavičiūtė (3:08,47) ir Aldas Šimkevičius (2:43,03), gimusių 2007-2008 metais – kauniečiai Nikita Liatukaitė (3:10,94) ir Simas Gedeikis (2:37,27), jaunimo grupėje – kelmiškis Vilius Danilovas (2:44,93), vyrų grupėje – trakietis Dovydas Stangvilas (3:15,34), veteranų – trakietė Ingrida Virbickienė (3:55,29) ir Vidas Staveckas (2:34,98), estafetės 3X333 m – Vilniaus mergaitės (2:58,46) ir Klaipėdos berniukai (3:11,68).



















