
Dominykas Genevičius
Artėjant gegužės 17 dieną Vilniuje vyksiančiam „The World’s fastest run powered by Nord Security“ bėgimui, pasaulio rekordininkas Aleksandras Sorokinas džiaugiasi, kad visos traumos jau praeityje.
Varžybose bus siekiama pagerinti dabartinį 100 kilometrų bėgimo pasaulio rekordą (6:05.35), priklausantį pačiam A. Sorokinui bei Lietuvos greičiausią 50 kilometrų bėgimą trasoje (2:49.11), kurio autorius yra Remigijus Kančys.
„Esu labai geroje formoje, kaulai užgijo. Jaučiuosi labai gerai, žiūrėsime kaip viskas bus varžybų dieną. Tikslai visada yra aukščiausi. Dabar esu priartėjęs prie savo ribų, todėl visos detalės bus svarbios – vėjas, temperatūra, varžovai ir svarbiausia – palaikymas“, – spaudos konferencijoje sakė A. Sorokinas.
Lietuviai kartu su varžovais iš užsienio bėgs ta pačia trasa T. Ševčenkos gatvės atkarpose, kur prieš dvejus metus A. Sorokinas ir pagerino planetos rekordą.
„Kviečiu visus ateiti apie 10 val., kai liks porą valandų iki finišo ir kai palaikymas bus labiausiai reikalingas“, – kvietė A. Sorokinas.
Nemažą pasiruošimo laiko dalį A. Sorokinas praleido Kenijoje. Kaip jis pats sako, ten jis gyveno sportininko gyvenimą.
„Bėgi, miegi ir valgai – daugiau nieko nedarai. Viskas pavyko sklandžiai, nubėgau apie 1000 km. Dabar tęsiasi atsigavimo laikotarpis, kūnui reikia atsigauti. Kitą savaitę turėčiau būti optimalios formos“, – teigė A. Sorokinas.
Tiesa, rimtesnės konkurencijos Vilniuje A. Sorokinas gali nesulaukti. Keletas pajėgių bėgikų, tarp jų ir pasaulio 100 km bėgimo čempionas iš Japonijos, dėl traumų į Lietuvos sostinę neatvyks. A. Sorokinas išskyrė atvyksiančius sportininkus iš Brazilijos bei Šveicarijos, kurie sieks nacionalinių rekordų.
„Stiprūs varžovai keletą procentų rezultatą tikrai pagerina. Kai yra kova, tai niekada negali atsipalaiduoti ir visada bėgi greičiau. Kai tokių varžovų nėra, svarbiausia yra motyvacija ir didelis palaikymas. Tada viskas bus gerai“, – teigė pasaulio rekordininkas.
Kalbėdamas oro sąlygas, A. Sorokinas sako, kad į Lietuvą plūstelėjęs vėsesnis oras jam yra naudingas. Svarbiausia, kad nebūtų smarkaus vėjo. Pagal dabartines prognozes, gegužės 17-ąją bus apie 10 laipsnių šilumos ir stiprokas vėjas.
Beje, praėjusiais metais būtent prieš šį bėgimą A. Sorokinas patyrė traumą, todėl jis negynė nugalėtojo titulą. Apskritai, dėl traumos pernai jam nepavyko pasiekti užsibrėžtų tikslų.
„Traumos padarinių nėra, todėl ji tikrai neįtakos rezultato. Žiūrėsime“, – sakė jis.
R. Kančys būtent iš A. Sorokino perėmė Lietuvos 50 km rekordininko vardą. A. Sorokinas sako, kad tai nėra jo pagrindinė distancija, todėl jis neturi tikslo jį susigrąžinti. Ir atvirkščiai – jis R. Kančiui linki pagerinti Europos rekordą, iki kurio trūksta apie porą minučių.
Po bėgimo Vilniuje A. Sorokinas taip pat nežada sustoti. Jo mintyse – rudenį Prancūzijoje vyksiantis pasaulio 24 val. bėgimo pasaulio čempionatas. Taip pat yra ir dar viena maža paslaptis, kurią jis atskleisti žada tik vasarą.
„Sunkus klausimas apie ką galvoju bėgdamas. Dažniausiai kyla mintys, kad tai paskutinis kartas ir daugiau gyvenime nebėgsiu. Galvoju apie viską – apie varžovus, apie sunkumus, bet dažniausiai to net neprisimeni. Organizmas yra toks, kad po finišo viskas užsimiršta. Pameni tik startą ir finišą, o kas buvo per vidurį – nebelieka atmintyje. Po bėgimo praėjus porą savaičių, kai kūnas atsigauna, vėl grįžta noras bėgti“, – mintimis dalinosi A. Sorokinas.
