
Sekmadienį Europos lengvosios atletikos čempionate Italijos sostinėje Romoje startavo keturi Lietuvos lengvaatlečiai. Geriausiai sekėsi į pusfinalį patekusiam ir galutinėje įskaitoje 15-ąją vietą 200 m distancijoje užėmusiam sprinteriui Gediminui Truskauskui.
Pirmoji lenktyniavo Loreta Kančytė. Pusės maratono distanciją ji baigė 52-a. Kaunietės rezultatas – 1 val. 14 min. 56 sek. – geriausias Lietuvos sezono rezultatas, o iki asmeninio rekordo (1 val. 14 min. 22 sek.) lietuvei pritrūko vos 34 sekundžių.
Jau ryte sportininkus pasitiko beveik 30 laipsnių karštis, kuris apsunkino sąlygas siekti rekordų. 29-erių L. Kančytė bėgimą pradėjo šešto dešimtuko pradžioje, tačiau vėlesniuose kilometruose tolygiai kilo pozicijomis aukštyn.
„Patenkinta, kad pasiekiau finišą, kad ir kaip banaliai beskambėtų. Iš tikrųjų, tai buvo labai sunkios kojos nuo pat pradžių, bet vis mačiau, kad galiu kažką pagauti. Kaip ir žinome, čempionatuose Europos ir pasaulio yra svarbi vieta. Aišku, kai laikas ir rezultatas irgi būna geri, tai džiaugiamės dvigubai, bet džiaugiuosi, kad pavijau kelias varžoves ir jas aplenkiau. Atidaviau tikrai viską, ką šiandien galėjau geriausiai. Galiu pasidžiaugti dar vienu Europos čempionatu. Labai būna karšti čempionatai, tai kartais rezultato gero tikėtis yra labai banalu, bet džiaugiuosi priartėjusi prie asmeninio rekordo ir pagerinusi sezono asmeninį rezultatą. Sako, kai sensti, tai iš lėto tik įsijudini, turbūt, kai artėja 30 metų – jaučiasi senatvė“, – šmaikštaudama apie pasirodymą antrajame Europos čempionate kalbėjo L. Kančytė.
Apie patekimą į Senojo žemyno čempionatą lengvaatletė sužinojo tik po paskutinio reitingų atnaujinimo, tačiau neslėpė, jog startuoti Romoje tikėjosi ir tam ruošėsi. Balandžio pabaigoje bėgikė įveikė pusmaratonio distanciją Kaune (1 val. 15 min. 37 sek. – trasos rekordas), o po mažiau nei mėnesio startavo ir Klaipėdoje (1 val. 21 min. 7 sek.).
„Jaučiau, kad galiu dalyvauti, nes buvau 64 vietoje reitinge. Kadangi olimpinės žaidynės vyks, tikėtina, kad kažkas atsišauks, nes norės Paryžiui pasiruošti labiau. Galvoji karšta bus, gal ir nenori dalyvauti, bet garbė atstovauti Lietuvai ir atiduoti visą save. Šiandien tikrai teko kentėti, nors ir turiu būsimą vyrą, jaučiu pavardė niekur nepabėgs – teks imti jam mano pavardę. Šito neapsidžiaugs išgirdęs (juokiasi)“, – savo pavardę su jausmu bėgant sulygino L. Kančytė.
Pastaraisiais metais ilgų distancijų bėgikė startuoja pusmaratonio ir maratono nuotoliuose. Pernai įvyko debiutas ir pasaulio čempionate, kur L. Kančytė maratoną nubėgo per 2 val. 38 min. 52 sek. ir užėmė 46 vietą. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse Loretos neišvysime, nes į jas pateko tik normatyvą įvykdžiusios bėgikės (2 val. 26 min. 50 sek.). Asmeninis lietuvės rekordas šioje distancijoje – 2 val. 30 min. 48 sek.
„Man patinka maratonas. Jame reikia bėgti minimaliai lėčiau, bet tas lėčiau tai tik viena kita sekundė. Ir viena, ir kita distancija yra savotiškai faina, bet po maratono tu jauti kitokią emociją, užplūsta didesnė euforija. Žinai, kad daug kilometrų kentėjai. Tiek kalbi su savimi, kad po to jau norisi su kitais žmonėmis pakalbėti. Pusmaratonyje perpus mažiau reikia su savimi kalbėti ir raginti.
Aš senstu, o normatyvai kyla. Labai džiugu būti tarp geriausių Europoje ir pasaulyje, kai tu matai čempionus, kartu atstovauji šaliai, kaip ir jie. Džiugu tarp tokių sportininkų būti ir matyti, kaip jie viską išgyvena“, – kovą su savimi, galimybes startuoti olimpinėse žaidynėse ir garbę dalyvauti tarptautiniuose čempionatuose aptarė L. Kančytė.
Europos čempionato auksą pusmaratonyje iškovojo varžybų rekordą pagerinusi norvegė Karoline Bjerkeli Grovdal (1 val. 8 min. 9 sek.), vicečempione tapo rumunė Joan Chelimo Melly (1 val. 8 min. 55 sek.), o bronzą laimėjo britė Calli Hauger-Thackery (1 val. 8 min. 58 sek.).
Šuolio į aukštį kvalifikacinėse varžybose Juozas Baikštys užėmė 24-ąją vietą – 212 cm. Atrankoje iš viso varžėsi 27 šuolininkai, o į finalą pateko 13. Lietuvis iš antro karto įveikė 207 cm ir 212 cm, tačiau į 217 cm aukštį iškelta kartelė nepakluso. Į finalą pateko dalyviai, kurie peršoko 221 cm.
„Atsižvelgiant į sezono rezultatus, tai galima sakyti normaliai – nei gerai, nei blogai. 213 cm geriausias sezono rezultatas, dabar peršokau 212 cm. Bet žinant mano asmeninį, žinant kiek noriu aš, trenerė ir kiek ruošiuosi, treniruojuosi – tai čia yra niekas visiškai“, – savo pasirodymą antrajame karjeros Europos čempionate komentavo lengvaatletis.
J. Baikščio asmeninis rekordas – 227 cm. Jis pasiektas prieš 3 metus, o pastarieji sezonai nėra tokie sėkmingi: „Mano forma dabar nėra šokti 230 cm. Realistiškai žinojau, kad galiu šokti 217 cm ar 218 cm, geriausiu atveju 220 cm. Tie metai, nuo praeitos vasaros, atrodo treniruočių daug nekeitėme, bet rezultatai nekyla. Gal reikėtų keisti treniruotes. Reikės žiūrėti, galvoti, analizuoti. Yra techniniai elementai, gal ir fazė tokia užplaukė – sunku pasakyti.“
Vis dėlto, lengvaatletis įgavo naudingos Senojo žemyno čempionato patirties, o kitas varžybas yra numatęs birželio pabaigoje, kai Palangoje vyks Lietuvos čempionatas.
„Mėgavausi, patiko, žmonių nėra super daug, Miunchene buvo gal 10 kartų daugiau, o čia tribūnos beveik tuščios, bet svarbiausia mėgautis tokiose varžybose.
Turėjo dar startai būti Belgijoje ir Kazachstane, bet tikriausiai atšauksime, nes nėra prasmės ten važiuoti. Į olimpines žaidynes jau nebėra šansų patekti, tai tikriausiai startuosiu Lietuvos čempionate“, – Europos čempionatus lygino ir artimiausiais planais pasidalino J. Baikštys.
200 m atrankos bėgime G.Truskauskas finišavo antras su geriausiu Lietuvos sezono rezultatu (20,78 sek.) ir pateko į vakare vykusius pusfinalio bėgimus.
Pirmame pusfinalyje jis užėmė ketvirtą vietą (20,86 cm), o galutinė vieta čempionate – penkiolikta.
400 m pusfinalio pirmame bėgime Modesta Justė Morauskaitė finišavo septinta (52,95 sek.) ir į finalą nepateko. Čempionate ji užėmė 23 vietą.
Sportininkė prisipažino, kad varžybų išvakarėse ji susidūrė su rimtomis sveikatos problemomis.
lengvoji.lt, sportas24.lt