
Sekmadienį Vilniuje vykęs „Toyota Ėjimas“ priartino žmones prie gamtos: nuo Nepriklausomybės aikštės žygeiviai leidosi pro lietaus atgaivintus Filaretų medžius, ramiai čiurlenančią Vilnelę Belmonte ir Neries krantines.
Daugiau nei 17 tūkstančių dalyvių pasirinko 5, 10 ar 25 km trasas. Jie ėjo ne tik dėl judėjimo – jie ėjo dėl savęs: dėl ramybės, pokalbių ir to vidinio „stop“, kurio taip reikia kasdienybėje.
Renginio metu netrūko prasmingų veiklų. Vaikams buvo pristatomi emocinio atsparumo ir savirefleksijos būdai, suaugusieji galėjo prisiminti naudingiausias įsižeminimo technikas. Vingio parke įsikūrė paralimpinis miestelis, kuriame veiklas įgarsino pats paralimpietis Danas Sodaitis, poilsio stotelės, pirmosios pagalbos mokymai, veidų piešimas, muzika, dovanos ir smagiausi žaidimai.
Žingsniavo dėl savęs
Šiųmetis „Toyota Ėjimas“ priminė, kad fizinis aktyvumas – viena paprasčiausių, bet galingiausių priemonių stiprinti emocinę sveikatą. Judant lėtai, be spaudimo, mintys nurimsta, o miestas atsiveria naujomis spalvomis.
„Atėjome čia su visa šeima, bet vis suskylam po du. Kalbamės, tylim, vėl kalbam. Tarsi ėjimas įjungia kažką, ko visą savaitę nepavyksta prisiminti“, – šypsojosi 10 km trasą įveikęs Dainius.
Maršrutai vedė per pažįstamą, bet iš naujo pamatytą Vilnių – dalyviai džiaugėsi, kad 25 km trasoje atrado sostinę iš naujo. Jose – ne tik pavasario ir nulyto miško kvapas, upės čiurlenimas, gamtos peizažai bet ir ramybė, kurios taip trūksta skubančiame mieste.
Dėmesys bendrystei ir judėjimui
Kaip ir kasmet, buvo apdovanotos aktyviausiai dalyvavusios komandos. Tarp Įmonių, kurios žygiuodamos dalyvavo ir specialiai organizatorių parengtame komandų formavime, gausiausia buvo Everwest, antroje vietoje – Seimo Kanceliarija, trečioje – VšĮ Karoliniškių poliklinika.
Mokyklų tarpe pirmavo Vilniaus „Santaros“, Aleksandro Puškino bei Pranciškaus Skorinos gimnazijos.
Didžiausią įspūdį paliko ilgametis Toyota Ėjimo vyriausiasis žygeivis – 92 metų Leonas Mikaliūnas, o jauniausia dalyvė – vos 20 dienų sulaukusi Nelli Geibovič.
Toyota Ėjimas – tai rūpestis ne tik kūnu, bet ir siela. Nes kartais tereikia tiesiog išeiti pasivaikščioti.
Projektas bendrai finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto lėšomis.















Ėjimo šventėje – paralimpiniai akcentai, jėgas išbandė Benediktas Vanagas
Vilnių sudrebinusio „Toyota Ėjimo“ dalyviai žingsniavo ir įveikė pasirinktas distancijas, o taip pat priėmė paralimpiečių iššūkį – išbandė jėgas žmonių su negalia sporto šakose. Vingio parke, paralimpiniame miestelyje vilniečiai ir sostinės svečiai žaidė tinklinį sėdint, vežimėlių krepšinį, stūmė rutulį nuo kėdutės, važinėjo triračiais. Šioje rungtyje jėgas išbandė Benediktas Vanagas.
Dakaro legenda Benediktas Vanagas prie starto linijos stojo su sprinteriu, Europos žmonių su negalia vicečempionu Danu Sodaičiu. „Maratonininkai prieš sprinterius“ – taip dvikovą smalsiems žiūrovams pristatė D. Sodaitis. Sekundės dalimi simbolinėse lentynėse buvo greitesnis B. Vanagas.
„Puikus renginys, puiki galimybė paralimpiniam sportui ir paralimpiečiams prisistatyti mūsų visuomenei, padidinti savo žinomumą ir įgyti dar daugiau gerbėjų. Žmonės noriai suko į paralimpinį miestelį, aktyviai išbandė sporto šakas, kuriose varžosi paraatletai. Buvo daug azarto, energijos ir šypsenų. Neabejoju, kad dalyvavusieji renginyje ne tik sveikai praleido laiką, bet ir sužinojo kai ką naujo“, – sakė D. Sodaitis – „Parateam Lietuva“ ir „Toyota Baltic“ paralimpinių komandų narys.
Triračių sportas – lengvosios atletikos rungtis, kuri pretenduoja jau 2028 m. Los Andžele būti įtraukta į vasaros paralimpinių žaidynių programą. Šioje rungtyje Lietuvos atstovai jau spėjo nuskinti ne vieną apdovanojimą, iš jų kol kas ryškiausias – Deivido Podobajevo iškovota pasaulio čempionato bronza.
Vežimėlių krepšinis ir tinklinis sėdint – tradicinės paralimpinės šakos, daug metų atstovaujamos vasaros paralimpinėse žaidynėse. Tai – tradicinio krepšinio ir tinklinio versijos, pritaikytos žmonėms, gyvenantiems su judėjimo negalia. Lietuvos vežimėlių krepšinio ir tinklinio sėdint rinktinės nuolat varžosi Europos čempionatuose, kituose turnyruose.
Rutulio stūmimas nuo kėdutės irgi skirtas turintiems judėjimo negalią. Lietuvos rinktinėje yra ne vienas lengvaatletis, atstovaujantis šaliai pasaulyje būtent šioje rungtyje.
„Tokiuose renginiuose nugalėtojai tyra visi. Paralimpinis sportas tampa vis labiau matomas, o visuomenė pradeda labiau pažinti sportininkus, sporto šakas, daugiau sužino apie negalią. Tai prisideda prie paralimpinio judėjimo vizijos – įtraukios visuomenės per sportą. Galimybė būti kartu, sportuoti kartu, leisti laiką kartu ir bendrauti – labai svarbi. Didėja supratimas, kad visuomenės nariai yra lygūs, nepaisant jų turimos ar neturimos negalios. Džiaugiuosi, kad mūsų partneriai „Toyota Baltic“ padeda siekti svarbių tikslų“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas, paralimpinis čempionas Mindaugas Bilius.
Pitlane, parateam.lt
