
Tradiciniame tarptautiniame 31-ajame bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“ Sausio 13-osios laisvės gynėjams pagerbti startavo daugiau kaip 6 tūkst. registruotų dalyvių ne tik iš Lietuvos.
Pagarbos bėgime dalyvavo ir pavieniai sportininkai iš JAV, Kroatijos, Belgijos, Latvijos, Baltarusijos, Ekvadoro, Jungtinės Karalystės, Vengrijos.
Bėgime taip pat dalyvavo apie 1,2 tūkst. Šaulių sąjungos narių bei 2,6 tūkst. kariškių.
Tai daug daugiau nei praėjusiais metais, nors šiemet bėgikų ir nelepino oro sąlygos.
Pagauti bendrystės jausmo, prie bėgimo prisijungė ir gatvėje stovintys žmonės.
„Gyvybės ir mirties keliu“ 9 km atstumą tuo pačiu metu bėgo fizinio aktyvumo puoselėtojai ir Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje, Rumunijoje.
Bėgimo organizatoriai – Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija, Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenė.
Pasak LBMA prezidento Vidmanto Dobrovolsko, renginyje negalutiniais duomenimis su registruotais ir neregistruotais dalyviais bėgo apie 6,5 tūkst. žmonių.
Antakalnio kapinėse bėgikus pasveikino Lietuvos krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.
Padėjus gėlių ant žuvusiųjų laisvės gynėjų amžinojo poilsio vietos, buvo duotas startas 9 km bėgimui prie Vilniaus televizijos bokšto, kur 1991- aisiais žuvo mūsų didvyriai.
TRADICIJA. Smarkiai atsiplėšęs nuo kitų pirmasis finišavo šiemet 30 metų sulauksiantis vilnietis Lukas Budavičius iš klubo „F.O.C.U.S running“.
Šiam klubui bėgime atstovavo 37 sportininkai. Susirinkę prie Televizijos bokšto, jie nubėgo į starto vietą Antakalnyje ir visi kartu atbėgo į finišą.
L. Budavičius pagarbos bėgime dalyvavo jau dešimtą kartą. Jis dar nebuvo gimęs, kai sovietiniai okupantai tankais puolė beginklę minią prie Televizijos bokšto, todėl dabar sportininko pagrindinis tikslas buvo bėgimu pagerbti drąsius žuvusius laisvės gynėjus.
„Buvo labai smagu bėgti miesto gatvėmis, buvo didžiulis palaikymas – sustoję žmonės mums plojo, džiaugėsi, skandavo „Lietuva“. Buvo puiki šventė ir nepakartojama atmosfera.
Bėgioju jau 10 metų, mano treneris – Povilas Rakštikas. Prasibėgu kiekvieną dieną, kartais netgi po du kartus. Bėgimas – mano gyvenimo būdas, pomėgis. Į jį labai rimtai žiūriu, dalyvauju Lietuvos bėgimo taurės varžybose, dažnai patenku į dešimtukus. Vasario 12 dieną su klubu vyksiu į treniruočių stovyklą Portugalijoje ir ten treniruosiuosi 15 dienų.
Didelį dėmesį skiriu ir savo tobulėjimui informacinių technologijų srityje, vakarais dar lankau papildomus kursus.
Sportuoja ir mano žmona Vytautė Budavičienė, kuri pernai pirmą sykį tapo Lietuvos čempione 1500 m distancijoje“, – pasakojo „Swedbank“ su informacinėmis technologijomis dirbantis L. Budavičius.
SU TRISPALVE RANKOSE. Su trispalve rankose nuo starto iki finišo su trimis draugais bėgo įmonės „Kelprojektas“ projektų vadovas Remigijus Šimkus.
Jis šiame pagarbos bėgime dalyvavo septintą kartą. Atbėgęs sportininkas pasakojo, kad dar buvo moksleivis ir su tėvais gyveno Radviliškyje, kai sužinojo, jog sovietiniai kariniai daliniai šturmuoja Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą.
„Tada negalėjau būti prie Televizijos bokšto, bet dabar su trispalve esu čia ir pagerbiu žuvusiųjų atminimą. Bėgant užplūdo tautos bendrumo, vienybės jausmas. Šis bėgimas – tai savotiškas simbolinis pademonstravimas, kad visi žmonės, kurie įveikė tuos simbolinius kilometrus, yra pasiryžę bėgti ne tik už Lietuvą, bet ir už ją kovoti“, – po bėgimo kalbėjo jau dešimt metų aktyviai bėgiojantis R. Šimkus.
SUNKIAUSIAS IŠBANDYMAS. Taip apie 31-ąjį bėgimą kalbėjo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, bėgime dalyvavęs penktus metus iš eilės.
„Džiaugiuosi, kad distanciją sugebėjau įveikti. Dėl daugybės darbų nesuradau laiko daugiau pasportuoti ir tai dabar atsiliepė distancijoje.
Metuose būna daug bėgimų, bet šis – šventas dalykas ir jį būtinai reikia įveikti. Bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“ – labai gražus renginys ir, manau, tą tradiciją reikia tęsti. Jeigu tą dieną negaliu dalyvauti šiame renginyje, 9 km distanciją vis vien įveikiu anksčiau ar vėliau“, – kalbėjo L. Kasčiūnas.
















PRIZAI. Visiems finišavusiems dalyviams buvo įteikti atminimo medaliai. Prizais apdovanotos gausiausios komandos. Juos gavo:
Seimo prizas gausiausiai komandai – Lietuvos kariuomenei. Prizą įteikė Seimo pirmininkės pavaduotojas Paulius Saudargas.
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prizas gausiausiam sporto klubui – Kauno bėgimo mėgėjų klubui. Prizą įteikė Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos prezidentas Vidmantas Dobrovolskas.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos prizas gausiausiai mokyklų komandai – Vilniaus „Žemynos“ gimnazijai. Prizą įteikė ŠMSM viceministras Ramūnas Skaudžius.
Vilniaus savivaldybės prizas gausiausiai miesto komandai – generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija. Prizą įteikė Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.
VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
















































