
Sausio 3 dieną baigėsi bekelės bėgimo „Kernavė – Vilnius Trail“ organizatorių surengtas antrasis virtualių „Žiemos ratų“ varžybų etapas.
Žiemą organizatoriai kas dvi savaites sudaro trasas Vilniuje ir jo apylinkėse. Šįkart trasa driekėsi Aukštagiryje.
Čia geriausius laikus parodė Vaidas Žlabys (19.48) ir Raimonda Vaičaitytė (26.53).
R. Vaičaitytė sako, kad pernai, karantino metu uždraudus visus renginius, „Kernavė Trail“ organizuojamos „Žiemos ratų“ virtualios varžybos buvo tikra atgaiva kiekvienam bėgikui, norinčiam bent kiek aktyviau ir įdomiau praleisti žiemos laikotarpį. Dėl to ji džiaugiasi, kad šiemet organizuojamas antras „Žiemos ratų“ sezonas.
„Tenka išmėginti tiek naujas trasas, tiek ir pasitikrinti jėgas jau praeitais metais išbandytose. Viena tokių trasų – Aukštagiryje. Patiko prasibėgti ir tuo pačiu pasilyginti, kiek per metus patobulėjau. Pamenu, praeitais metais bėgant Aukštagiryje, vietomis sniegas siekė net iki kelių, buvo tikrai nelengva. O šiemet sniegą pakeitė ledas.
Kadangi Aukštagirio trasa jau buvo žinoma iš praeitų metų, tad šįkart prasibėgau tik kartą. Paprastai stengiuosi ir kitiems rekomenduoju tą pačią trasą prabėgti tiek dienos metu, tiek ir sutemus. Visiškai kitokie potyriai“, – pasakojo R. Vaičaitytė.
Patarimai bėgant gamtoje žiemą
Bekelės bėgimas dažnu atveju primena nuotykį. Tuo pačiu, jei bėgama tamsoje arba sudėtingomis oro sąlygomis, reikia būti tinkamai pasiruošus.
R. Vaičaitytė teigia, kad bėgant naktį, būtina naudotis galvos žibintu. Jis padeda apsišviesti kelią, o organizatoriai dažniausiai ant medžių pakabina šviesoje atsispindinčius žymejimus, kurie nurodo kryptį. Nepaklysti trasoje visada padeda į sportinį laikrodį įsikeltas trasos žemėlapis.
Pati R. Vaičaitytė sako, kad motyvacijos bėgioti jai niekada nestinga, net ir žiemą.
„Dirbant sėdimą darbą, papildomos motyvacijos sportui nereikia. Man patinka bėgioti, todėl bėgu nepaisant, koks bebūtų metų laikas, – kalbėjo ji. – Kitas motyvatorius – bėgimo bendruomenė. Kas tingi, neprisiverčia sportuoti vieni, pats geriausias pasirinkimas – prisijungti prie kurio nors bėgimo klubo (esu laiminga, būdama laukinukų „Wild Souls” dalimi). Kartu ir drąsiau, ir smagiau bėgti gamtoje, kai negąsdina nei tamsa, nei jokios kliūtys, o draugų palaikymas visada padeda nubėgti greičiau ir geriau nei tikiesi.”
„Trail” bėgimo bendruomenė organizuoja įvairias atviras treniruotes, kuriose laukiamas kiekvienas. Tai – puikus būdas susirasti bendraminčių, pažinti galbūt dar nepažįstamus miškus bei šauniai praleisti laiką.
Žinoma, bėgant žiemą, reikia daugiau dėmesio skirti aprangai, nes su ta pačia, kaip ir vasarą, bėgti nepavyks.
„Tiek drabužius, tiek avalynę tenka rinktis atsižvelgiant į lauko temperatūrą. Prie didesnio minuso jau reikia užsidėti daugiau drabužių sluoksnių, bet ne per daug, kad nebūtų per karšta, nes bėgant vis tiek greitai sušilsi. Papildomi drabužiai taip pat pagelbėja, nusprendus pasidaryti treniruotę toliau nuo namų, kai prasibėgus galima iškart persirengti sausais drabužiais ir taip nesušalti“, – patarimais dalinosi sportininkė.
Avalynę tenka rinktis priklausomai nuo dangos, kuria reiks bėgti. Žiemą miške tenka susidurti ne tik su sniegu, bet ir su ledu, todėl be paprastų „trail“ batų pravers ir specialūs „šipukai“, užtikrinantys geresnį sukibimą ir padėsiantys stabiliau jaustis sudėtingesnėmis sąlygomis.
„Galbūt tie, kurie bėgioja vien plentu, nemato tokių didelių skirtumų tarp bėgimo vasarą ir žiemą, nes ir tamsiuoju metų laikotarpiu gatvėse pakankamai apšvietimo, šaligatviai būna nuvalyti. Tačiau visas smagumas laukia gamtoje, kur praverčia ne tik tinkama apranga, avalynė, bet ir galvos žibintas. Tuo bėgimas žiemą ir žavus, kad turi prisitaikyti prie visų galimų sąlygų. O tada belieka tik mėgautis. Ypač, kai gausiau pasninga. Vaizdai gamtoje primena tikrą pasaką. Ir kam galėtų nepatikti?“, – sakė R. Vaičaitytė.
Sportas.info
VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
