Praėjusios savaitės pabaigoje Vyriausybėje buvo pagerbti Lietuvai Paryžiaus olimpinėse ir paralimpinėse žaidynėse atstovavę sportininkai ir jų treneriai. Sveikinimo žodį tarė Vyriausybės rūmuose svečius priėmusi Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė ir švietimo, mokslo ir sporto ministrė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Vyriausybės pagerbimo ceremonijoje dalyvavusi Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė pasidžiaugė, kad buvo nepamiršta atiduoti duoklės ne tik sportininkams, treneriams, bet ir jų artimiesiems. Tačiau pasigedo bent minimalaus LTOK ir Lietuvos paralimpinio komiteto paminėjimo, kurie ir įgyvendino Olimpinę Lietuvos misiją Paryžiuje.
„Nors ir atvėsus Paryžiaus atgarsiams, malonu, kad buvome bent pakviesti kartu su Olimpinės misijos vadovais į pagerbimą Vyriausybėje. Deja, šią kadenciją ypatingai sunkiai sekėsi prisibelsti į valdančiųjų duris. Paryžiuje premjerės komandą jų vizito olimpiniame kaimelyje metu turėjome progą supažindinti su mūsų organizuojamų darbų virtuve vien olimpinėse žaidynėse. Deja, šio pagerbimo metu pasigedome bent minimalaus Lietuvos tautinio olimpinio komiteto paminėjimo, lygiai kaip ir Lietuvos paralimpinio komiteto.
Tik mūsų LTOK fotografų darytos nuotraukos iš Paryžiaus puikavosi Vyriausybės rūmų skaidrėse, bet patys buvome tarsi paraštėse šios gražios šventės. Juk mūsų komanda ir suorganizavo Lietuvos olimpinę misiją Paryžiuje. Visus sujaudino sportininkų artimųjų vardu kalbėjusi baidarininkų Mindaugo ir Simono Maldonių mama Žiedūnė Maldonienė, bet buvo pamiršti visi kiti. Nesinori, kad nors vienas iš mūsų šalies delegacijos narių liktų užribyje“, – apmaudo neslėpė LTOK prezidentė.
Iš LTOK į pagerbimą Vyriausybėje taip pat buvo pakviesti Olimpinės misijos vadovai, Olimpinio sporto direkcijos vadovai Einius Petkus ir Agnė Vanagienė, o LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė pasigedo dėmesio kitam delegacijos vadovybės nariui – LTOK generaliniam sekretoriui Valentinui Paketūrui, kuris nebuvo pakviestas. Į pagerbimą iš 51 Lietuvai Paryžiaus olimpinėse žaidynėse atstovavusių sportininkų atvyko 17.
Po renginio Vyriausybėje LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė teigė norinti dar kartą išreikšti padėką ne tik sportininkams, bet ir savo komandai, visai delegacijai, kuri padėjo įgyvendinti Olimpinę misiją Paryžiuje:
„Kamerų šviesos yra atsuktos į sportininkus, bet daugybė žmonių stovi jų užnugaryje. Man labai norėtųsi atiduoti padėką ir pagarbą visiems, kurie buvo šios kelionės olimpiniame Paryžiuje bendražygiai.
Ačiū Olimpinės misijos vadovams Einiui Petkui ir Agnei Vanagienei, kurie neskaičiuodami darbo valandų, kasdien įveikdami dešimtis tūkstančius žingsnių, stengėsi dėl kiekvieno mūsų olimpiečio, kad patirtis olimpiniame Paryžiuje būtų kuo įsimintinesnė. Olimpinės žaidynės Paryžiuje jiems prasidėjo iškart po Tokijo olimpinių žaidynių – daugybė vizitų ir planavimo, kad tik viskas būtų kuo sklandžiau pačių žaidynių metu. Misijos vadovai pirmieji atvyko į olimpinį kaimelį ir patys klijavo tapetus, valė langus LTeam būstinėje ir ruošėsi pasitikti kiekvieną sportininką.
Nuoširdžiai dėkojame ir Lietuvos ambasadai Paryžiuje, su kuria kartu suorganizavome išskirtinę parodą minint lietuvių olimpinio debiuto šimtmetį. Atvira visuomenei paroda ambasadoje kvietė prisiminti ryškiausius mūsų olimpinius laimėjimus ir istorines akimirkas. Didelis ačiū ambasadoriui Nerijui Aleksiejūnui už betarpišką pagalbą ir entuziazmą palaikant mūsų sportininkus.
Dėkojame kiekvienam delegacijos nariui, pradedant nuo trenerių, kineziterapeutų, aptarnaujančio personalo. Pavyzdžiui, mūsų vyriausiasis gydytojas Mantvydas Šilkūnas dirbo nuolatos – sportininkus priėmė nepriklausomai nuo to ar tai ankstyvi paryčiai, ar jau vėlyvas vakaras. Ačiū Paryžiuje dirbusiam kineziterapeutui Mariui Matulioniui ir Marselyje su buriuotojais dirbusiai kineziterapeutei Jurgitai Naseckaitei. Iš viso 11 medikų komanda buvo pasirengusi padėti mūsų sportininkams.
Teko spręsti neeilinius rebusus – pirmą kartą susidūrėme su žirgų gabenimu tiesiai į Paryžių, kai kelionė jiems kartu su arklininkais, veterinarais ir kitais truko keturias paras.
Ypatinga buvo ir Paryžiaus olimpinių žaidynių sklaida – ačiū LTOK komunikacijos vadovei Patricijai ir fotografams Kiprui, Vytautui, „Olimpinės panoramos“ žurnalistui Mariui, kurie visomis išgalėmis stengėsi papasakoti apie mūsų olimpiečių pasirodymus ir įdomiausius užkulisius. LTeam ir LTOK socialinių tinklų įrašai buvo dažno sirgaliaus pirmas patikrintas dalykas ryte, kur buvo visa reikalinga informacija, už tai ypatinga padėka ir Jauniui. Jūsų dėka visuomenė turėjo progą operatyviai ir įvairiapusiškai artimiau susipažinti su mūsų sportininkais ir jų sporto šakomis, kiekviena iš jų yra unikali.
Ačiū visiems, kurie buvo pasiruošę padėti, nors jų tiesioginis darbas nebūtinai susijęs su žaidynėmis. Mūsų Giedrius praktiškai buvo apsigyvenęs sandėlyje kol rūšiavo ir dalino rinktinės aprangas bei du kartus automobiliu važiavo iki Paryžiaus nuvežti reikalingų daiktų. Norėtųsi tik priminti, kad ir Vyriausybės atstovams ši olimpinė apranga buvo įteikta ir ją dėvėjo vizito Paryžiuje metu. Dėkoju Vaidai, užsienio ryšių direktorei, su kuria Vyriausybės atstovai ilgus mėnesius ir kontaktavo dėl savo vizito Paryžiuje, bet pagerbime ji buvo užmiršta. Ačiū mūsų sekretoriato viršininkei Audronei, kurios telefonas tiesiog kaito nuo įvairių užklausų, susijusių su olimpinėmis žaidynėmis.
Ačiū Lietuvos tautinio olimpinio komiteto komandos daliai ir likusiai namuose, padėjusiai LTeam fanų zonoje sukurti tikrą šventę. Dėkoju Ignui, kuris nuolat budėjo prie LTeam fanų zonos ekrano ir siekė užtikrinti interaktyvias sportines pramogas varžybų transliacijas atvykusiems stebėti sirgaliams. Dėkoju ir Švietimo direkcijos vyrams Kasparui ir Pauliui. Ačiū Lietuvos olimpinio fondo direktorei Linai už kantrų darbą ir mūsų marketingo vadovei Miglei, kuri praplėtė savo specializaciją ir iki dizainerės, organizuodama LTeam būstinės dekoracijas. Dėkinga olimpinei čempionei Vidai Vencienei, kuri pasitikinėjo mūsų olimpiečius ir daro daug nematomo darbo. Dėkoju ir finansų direktorei Editai bei buhalterei Stefanijai, kurios atlaikė dvigubą krūvį žaidynių metu. Ypač originalūs olimpinių prizininkų pasitikimai vyko prie Baltojo tilto, kai jie buvo atplukdyti iki pat šventės vietos – ypatinga simbolika, prisimenant ir išskirtinę Paryžiaus atidarymo ceremoniją, kai visos delegacijos buvo plukdomos Senos upe.
Ačiū Lietuvos žurnalistams, kurie kartais per dieną aplankydami ir po tris arenas įveikė savotišką savo maratoną su itin svarbia misija – keli milijonai sirgalių namuose laukė karščiausių sportininkų komentarų. Norėtųsi pasidžiaugti, kad Paryžiuje Lietuva turėjo mūsų šaliai rekordinį akredituotų žurnalistų skaičių.
Ypatinga padėka sporto šventę Paryžiuje po olimpinių žaidynių pratęsusiems paralimpiečiams. Lietuvos paralimpinio komiteto generalinė sekretorė Asta Narmontė, taip pat misijos vadovė Prancūzijos sostinėje, tikrai supranta koks tai sunkus ir intensyvus darbų maratonas. Palikę savo šeimas ir artimuosius daugiau nei tris savaites Lietuvos delegacija visomis išgalėmis stengėsi dėl kiekvieno mūsų sportininko.
Vienos olimpinės žaidynės baigiasi – prasideda naujas olimpinis ciklas. Paryžius perdavė estafetę Los Andželui, kur po ketverių metų, tikimės, sugrįšime dar stipresni“, – sakė LTOK prezidentė.
ltok.lt