
Licencijuotas kūno kultūros (fitneso) treneris ir sertifikuotas mitybos specialistas Edvinas Šapovalovas pastebi, kad dalis žmonių naudoja juosmens diržus, nors jų nauda abejotina.
„Dažniau iš moteriškos lyties galima girdėti teiginius, kad tokios priemonės tai puikus pasirinkimas stiprinti pilvo raumenis, atsikratyti riebalinio audinio ir patobulinti kūno formas bei turėti lieknesnį liemenį. Tačiau klausimas – kaip galima susiaurinti tai, kas duota iš „gamtos”?, – svarsto E. Šapovalovas.
Treneris paaiškina: „Lieknas liemuo priklauso nuo dubens kaulo ir šonkaulių išsiplėtimo lygio. Lokalus riebalų deginimas iš vienos vietos, pvz: pilvo neįmanomas. Svoris ir apimtis mažėja procentaliai nuo viso kūno. Joks raumens suspaudimas korsetu neprivers jo susitraukti ir įsitempti. Atvirkščiai, užsidėjus korsetą, kūnas nebeaktyvuoja raumenų, atsakingų už kūno stabilumą. Taip atsitinka, nes smegenys kūną suvokia kaip stabilų ir jam nebesiunčia tikslingų impulsų raumenų aktyvacijai. Jau nekalbant apie pablogėjusią kraujotaką, nes įprastai raumuo susitraukdamas padeda kraujui cirkuliuoti, o dėvint korsetą šis procesas nevyksta. Dar viena iš „blogybių” – limfinės sistemos funkcijos pablogėjimas, kuriai labai svarbu diafragminis (pilvinis) kvėpavimas, kuris dėl korseto tampa smarkiai apsunkintas. Tai neigiamai įtakoja ir imuninę sistemą. Tokie diržai nepadės išvengti pasikartojančio juosmens skausmo, nes neaktyvūs pilvo zonos raumenys, tik dar labiau įtakoja nugaros skausmus.
Ir prie viso to: deformuojama krūtinės ląsta, natūrali šonkaulių pozicija ir vidinių organų erdvė, ko pasėkoje tas gali įtakoti ir plaučių pajėgumo pablogėjimą, netgi tarp 30-60 proc., bei sumažinti raumenų jėgą“.
Tiesa, yra išimtis: tokius atributus rekomenduojama naudoti tik tais atvejais kada keliamas didelis svoris dėl saugumo: tam kad viso korpuso zonoje būtų didesnis stabilumas – nuo susidariusios kompresijos.
„Mokslo yra įrodyta juosmeninių diržų bei korestų žala mūsų kūnui, naudojant juos ilgalaikėje perspektyvoje, tad sportuokite tikslingai“, – pataria E. Šapovalovas.
VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.
