
Dominykas Genevičius, Sportas.info
Utenoje įsikūręs „FiguraGym“ sveikatingumo klubas kviečia žmones kuo daugiau judėti ir sudalyvauti „Rudens žingsnių rinkimo iššūkyje“.
Pats iššūkis startavo praėjusį savaitgalį 10 km žygiu Aukštaitijos nacionaliniame parke. Simboliška, bet žygiavo ir 10 dalyvių, kurių neišgąsdino lietus ir nepavijo paskutinio vasaros savaitgalio rūpesčiai. Žmonės mėgavosi miško kvapais, nuostabiais peizažais, obuolių skoniu ir puikia kompanija.
„Iššūkių studijos „FiguraGym“ gyvavimo istorijoje būta ne vieno, bet juos sudarydavo ne tik žingsnių rinkimas, bet ir svėrimo kūno masės analizatoriumi rezultatai bei kitos fizinio aktyvumo formos. Karantinas šalyje pakoregavo renginio formatą ir sausio-kovo mėnesiais turėjome tik žingsnių rinkimo iššūkį. Tiesa, pirmą kartą jis buvo mokamas ir jame dalyvavo apie 40 žmonių.
Surinktos lėšos padėjo išgyventi sunkų etapą, padengė mėnesio nuomos išlaidas. Bendravome uždaroje grupėje, kur dalinomės gražiais ėjimo metu užfiksuotais vaizdais, maršrutais. Ta grupė buvo lyg gaivaus oro gurkšnis karantino akivaizdoje. Kaip viena iš dalyvių sakė iš pradžių ėjimas buvo „privalau“, tada „galiu“, o galiausiai – „noriu“, – pasakojo iššūkio iniciatorė, „FiguraGym“ sveikatingumo studijos direktorė Aurelija Raukštienė.
Šis ėjimo iššūkis mėtų pradžioje kiekvienai dalyvių dovanojo kažką nuostabaus: kas atrado ankstyvų rytų žavesį, kas suprato, kad eiti smagu ir spaudžiant 25 laipsnių šaltukui, kas pagaliau pristabdę tempą išvydo gamtos grožį. Iššūkį palaikė ne tik dalyvės, bet ir atsirado rėmėjų: VŠĮ „Utenos radijas“ dovanojo savaitinius pokalbius su dalyvėmis eteryje, „LEKI Lithuania“ – šiaurietiškojo ėjimo lazdas, UAB „Sporto gama“ – sportinius batelius, studijos trenerės dovanojo „online“ mankštas, šiaurietiškojo ėjimo mokymus, molėtiškė Violeta Bimbirienė pažadėjo žygį, į galima buvo leistis tik birželio mėnesį, atlaisvinus ribojimus. Atrastas Labanoras užsitarnavo meilę iš pirmo žvilgsnio.
Rugsėjo 6 – lapkričio 28 dienomis – 12 savaičių organizatoriai fiksuos žingsnius. Kiekvieną sekmadienį dalyviai turės atsiųsti įrenginių išklotines. Nors dalyvavimas mokamas, daugiausiai žingsnių surinkę dalyviai bus apdovanoti vertingais „FiguraGym“ prizais.
„Šį rudens iššūkį pradėjome žygiu Aukštaitijos nacionaliniame parke. Žygis buvo skirtas beglobiams gyvūnams paremti. Šiemet prizinis fondas taip pat ne kuklus, todėl dalyvauti tikrai verta“, – pabrėžė A. Raukštienė.
Trenerė pabrėžia, kad judėjimas ir vaikščiojimas yra būtinas kiekvienam žmogui. Net ir nedalyvaujant iššūkyje, privaloma kasdien skirti laiko ėjimui. Juolab, kad tai praktiškai nereikalauja jokių išlaidų.
„Vaikščiojimas – paprasčiausias fizinio aktyvumo tipas, kuriam nereikia jokių investicijų, tik patogios avalynės ir tinkamos aprangos. Taip pat eiti gali beveik kiekvienas, o bėgti – vos keli procentai žmonių. Spartus ėjimas – kardio treniruotė, kuri gerina širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą“, – sakė A. Raukštienė.
Pagal Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas, per dieną reikia nueiti 10-12 tūkst. žingsnių.
„Vaikščiojimas gamtoje – tai tarsi terapija, kuri gydo. Dabartinis tempas dažnai varo į neviltį ir tik atsidūrusi gamtoje su šiaurietiškojo ėjimo lazdomis vėl susirenku save į krūvą. Jau 2 metus dirbu su antsvorį ir nutukimą turinčiomis moterimis, drąsiai galiu daryti išvadą, kad stresas ir įtampa yra didžiausi priešai, kurie neleidžia išeiti iš užburto rato. Tik atradę ramybę gamtoje, galime ją po truputį susigrąžinti į save ir pajausti balansą. O tada pradės keistis ir išorė. Judėkite ir būkite taikoje su savimi“, – linkėjo trenerė.
VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
