
Orams sušilus, vis daugiau žmonių traukia pailsėti į sodybas ar pasibūti su artimaisiais prie vandens telkinių. Kartais išvykų metu tenka nukeliauti ir ne vieną šimtą kilometrų, tokiu būdu kelias valandas praleidžiant automobilyje ar kitoje transporto priemonėje.
Lietuvos kultūrizmo ir fitneso federacijos prezidentas, taip pat sporto klubuose „RL Gym“ bei „Reljefas“ asmeniniu treneriu dirbantis Modestas Puišė, davė keletą patarimų norintiems kuo sveikiau maitintis kelionių metu.
Paklaustas, kiek kartų per dieną apskritai reikėtų maitintis aktyviai laisvalaikį mėgstančiam leisti asmeniui, M. Puišė teigė, jog pagrindinis rodiklis yra tai, ko žmogus sportuodamas siekia: „Pirmas dalykas, kurį žmogui reikėtų nuspręsti, yra tikslas, po to eina kiti dalykai, kurie apsprendžia maisto kalorijų kiekį. Bet maitinimosi vidurkis yra trys kartai per dieną“.
Žmonėms, kurie net ir trumpų kelionių metu nenori nukrypti nuo jų mitybos racione esančių kruopų, mėsos ar žuvies gaminių bei daržovių, treneris pateikia sprendimo būdą bei kai kuriais atvejais tinkančią alternatyvą:
„Aš žmonėms, kurie ruošiasi kelionėms, bet nori sveikai maitintis, dažniausiai siūlau darytis maistą iš vakaro ir susidėti jį į dėžutes. Taip pat yra įvairiausių kokteilių, bet papildas niekada nepakeis maisto. Dalinai kompensuoti galima, bet pilnai pakeisti – ne. Todėl tai ir vadinasi maisto papildas.
Jei trūksta tam tikrų maistinių medžiagų, kurių nesurenkame – galbūt negalime tiek maisto suvalgyti jei auginame raumeninę masę, tai žinoma, tokiu atveju maisto papildai yra viena iš išsigelbėjimo priemonių. Lygiai taip pat yra ir kelionėje, nors jų metu mes dažniausiai šiek tiek atsipalaiduojame ir to atsipalaidavimo, aš manau, retkarčiais taip pat reikia“.
Ilgų kelionių metu, už lango svilinant karščiui atsiranda sunkumų išlaikant maistą šviežią. Tokiu atveju gali kilti pagunda sustoti pakelėse esančiuose greito maisto restoranuose, tačiau to galima išvengti.
„Jei žmogus iš anksto perka maisto produktus pas save vietoje ir į kelionę važiuoja automobiliu, didžiausias išsigelbėjimas yra šaltkrepšiai.
Ypač vengti reikėtų maisto, kuris turi pakankamai didelį kiekį cukraus, pavyzdžiui limonadai ar saldumynai. Bet žinoma, tai priklauso ir nuo tikslo, ir nuo kiekio, kurį jis planuotųsi suvartoti.
Pavyzdžiui 70-80 procentų juodąjį šokoladą aš pats asmeniškai laikas nuo laiko naudoju –jame yra laimės hormono, o tu turi suteikti smegenims šiek tiek džiaugsmo“ – patarimais bei sava patirtimi pasidalino M.Puišė.
Sportas.info
VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
