
Ruduo sparčiai žengia į priekį, pildosi socialinių ryšių ir reikalų kalendoriai, tačiau negalima pamiršti, kad kartais reikia stabtelėti ir pagalvoti, ar pasirūpiname savimi.
Visi sugrįžę į mokyklas, atostogų metas jau seniai praėjęs, taip pat po daugelio mėnesių darbo namuose vėl pereita prie darbo tiesiogiai – visiems labai visko daug, todėl galima greitai pamiršti, kad būtina pasirūpinti sveikata.
Laimė, jeigu turite „Garmin“ kūno rengybai pritaikytą laikrodį, – galite bet kada pasitikrinti, kaip jums sekasi ir matyti bendrą vaizdą, žvilgtelėję į riešą. Štai keletas patarimų, kokiais paprastais būdais galite labiau pasirūpinti savimi kartu su „Garmin“.
- Nepamirškite vandens!
Jūs tai girdite visą laiką, bet darkart primename – gerkite vandenį. Taip, tikrai. Turite. Gerti. Vandenį. Jūsų organizmui skysčių reikia dėl daugelio priežasčių, įskaitant normalios temperatūros palaikymą, virškinimą, audinių ir sąnarių apsaugą bei sveikos psichinės būklės palaikymą. Taigi, gerkite vandenį.
Kad apie tai Jums būtų primenama, atsisiųskite su jūsų išmaniuoju prietaisu suderinamą „Garmin“ vandens suvartojimo stebėjimo programą. Bus sekamas kasdienis vandens vartojimas ir išsiunčiami priminimai, kad iki dienos pabaigos išgertumėte pakankamą vandens kiekį.
- Sekite savo streso lygį.
Daugelis „Garmin“ laikrodžių suteikia galimybę realiuoju laiku įvertinti streso lygį, skalei esant nuo 1 iki 100. Su specialiomis programomis suderinti „Garmin“ prietaisai pateikia širdies veiklos duomenis pagal jos plakimo ritmą. Jį reguliuoja jūsų vegetacinė nervų sistema. Tankesnio širdies plakimo ritmas rodo, kad streso lygis yra aukštesnis, o retesnio plakimo – kad streso lygis žemesnis. Išmanu, ar ne? Kai streso lygis įvertintas 0–25 balais, tai rodo, kad kūnas yra ramybės būsenoje (mėlyna spalva), 26–50 – streso lygis žemas (šviesiai oranžinė), 51–75 – vidutinis (ryškesnė oranžinė spalva), o 76–100 – streso lygis labai aukštas (raudona).
- Stenkitės bent retkarčiais atsipalaiduoti.
Jeigu jūsų patiriamo streso lygis artėja prie raudonos linijos, pats laikas atsipalaiduoti – atlikti kvėpavimo pratimus. Kai kuriuose „Garmin“ išmaniuosiuose laikrodžiuose įdiegta programėlė, pagal kurią galima atlikti specialius raminamuosius kvėpavimo pratimus prireikus šiokios tokios pagalbos. Atliekant kvėpavimo pratimus, laikrodis seka jūsų streso lygio pokytį, kad padėtų jums nusiraminti ir matytų, ar padeda jūsų atliekami kvėpavimo pratimai. Jeigu jūsų streso lygis yra aukštas, laikrodis gali išsiųsti jums priminimą, kad reikia pailsėti, būtina daryti pertrauką ir atlikti kvėpavimo pratimus.
- Pailsėkite!
Mes visi tai esame patyrę – nepakankamai išsimiegojęs kitą dieną jautiesi kaip zombis. Tokia būsena tikrai nėra gera nei fiziškai, nei psichiškai. Pakankamai miegoti būtina ne tik tam, kad būtumėte žvalūs, bet ir tam, kad funkcionuotų imuninė sistema. Ir vis dėlto daugelis suaugusiųjų nuolat nepakankamai miega.
„Garmin“ programa nustatoma, kad pateiktų miego rodiklį. „Garmin“ miego stebėjimo programa padės jį pagerinti, analizuojant jūsų miego modelius. Su atitinkama programa suderinami laikrodžiai, kuriuose įdiegtos pažangios miego stebėjimo funkcijos, parodo, kada užmiegate, pabundate, kokia yra miego fazė. Ryte gausite miego įvertinimą balais nuo 0 iki 100, kuris yra apibendrintas rodiklis, parodantis, kiek ilgai ir kaip gerai miegojote, ar organizmas spėjo atsigauti po praėjusios dienos. Jūs netgi gausite individualiai pritaikytų patarimų, ką padarėte gerai arba ką galite padaryti dieną, kad pagerintumėte savo galimybes išsimiegoti ateinančią naktį.
- Raskite šiek tiek laiko fiziniams pratimams.
Nors jūsų gyvenimas gal ir nėra toks dramatiškas, koks aktorės Reese Witherspoon vaidinamo personažo filme „Užsispyrusi blondinė“, esmė ta pati. Atliekant fizinius pratimus atsiradę endorfinai suteiks laimės jausmą.
Atliekant fizinius pratimus treniruojami raumenys, palaikoma sveika širdis ir plaučiai, nestokojama energijos. „Garmin“ laikrodžiuose įdiegtos programos suteikia begalę fizinės veiklos galimybių – nuo vaikščiojimo iki pilateso – išsirinkite tinkamiausią ir padidinkite endorfinų kiekį.
- Galima sekti ir menstruacinį ciklą.
Menstruacinis ciklas iš tiesų yra šiek tiek sudėtingesnis nei vien tik kraujavimas. Keturios menstruacinio ciklo fazės – menstruacijų, folikulų formavimosi, ovuliacijos ir liutealinė – yra lemiamos hormonų, todėl žinant, kuri fazė kada yra, galima įsivaizduoti, kas vyksta jūsų kūne. Nuolat naudojantis „Garmin“ menstruacinio ciklo stebėjimo funkcija, suderinama išmaniojo laikrodžio ir (arba) „Garmin Connect™“ programa, galima geriau įsivaizduoti, kokia yra bendra organizmo būklė ir ko gali prireikti, norint tą būklę pagerinti. Jeigu esate nėščia arba planuojate pastoti, „Garmin“ nėštumo stebėjimo funkcijos gali būti labai naudingos.
Apskritai, mes manome, kad viskas gerai, kai sveikame kūne yra sveika siela, ir kartais tereikia šiek tiek meilės sau, kad kasdienis gyvenimas gerokai pasikeistų.
VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
