
Lietuvos paralimpinis komitetas ir Lietuvos „Rotary“ apygarda pradeda bendradarbiavimą, šį savaitgalį įtvirtintą sutartimi, kurią pasirašė paralimpinio komiteto vadovas Mindaugas Bilius ir „Rotary“ apygardos valdytoja Viktorija Trimbel. Sutartis pasirašyta Druskininkuose vykusios Rotariados metu, o druskininkiečiai ir miesto svečiai išbandė jėgas paralimpinėse sporto šakose.
„Ši bendradarbiavimo sutartis – logiškas paralimpiečių ir rotariečių draugystės tęsinys. Jau ne vienus metus vykdome bendrus projektus, o Lietuvos „Rotary“ klubai palaiko mūsų sportininkus. Palaikymas jaučiamas visokeriopas – ir finansais, ir bendravimu, o pastarasis – ne mažiau svarbus mums visiems“, – po sutarties pasirašymo sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas M. Bilius.
„Džiaugiamės nauju „Rotary“ bendruomenės ir šalies paralimpinio komiteto bendradarbiavimo etapu. Dėkojame mūsų bendruomenei, kasmetinio Rotariados renginio metu surinkusiai 7 tūkstančius eurų paraatletų pasiekimų įamžinimui. Kasdien ir kiekvienam gyvenimas gali atnešti naujų netikėtų iššūkių, o paraatletai yra įkvepiantis pavyzdys, kaip siekti tikslų nepaisant kliūčių. Sieksime padėti atverti daugiau naujų galimybių“, – sakė Rotary International Apygardos 1462 valdytoja V.Trimbel.
Penkerių metų bendradarbiavimo sutartyje numatyta kasmet vykstančios Rotariados metu rinkti lėšas paralimpinio judėjimo tikslams. Šį savaitgalį Druskininkuose vykusiose „Rotary“ žaidynėse surinktus pinigus planuojama skirti istorinių Lietuvos paralimpiečių pergalių įamžinimui.
„Lietuvos sportininkai su negalia paralimpinėse žaidynėse yra iškovoję 37 medalius. Pasitarę su mūsų bendruomene, nutarėme, kad šias pergales būtina įamžinti. Juk tai mūsų šalies istorijos dalis. Tikimės, kad tai pavyks dar šiais metais, komitetui švenčiant 30-metį. Intensyviai bendradarbiaujame su Vilniaus miesto savivaldybe dėl monumento atsiradimo sostinėje“, – pasakojo M. Bilius.
Druskininkuose vykusios Rotariados metu visos Lietuvos „Rotary“ klubų nariai ir jų šeimos keturias dienas dalyvavo įvairiose sporto ir kultūros veiklose. Renginio dalyviai išmėgino ir žmonių su negalia sporto šakas: rutulio stūmimą iš kėdutės, tinklinį sėdint ir aklųjų stalo tenisu vadinamą šoudauną.
Šių sporto šakų paslaptis tradicinių žaidynių dalyviams atskleidė ir savo patarimus dalijo lengvaatletis, Europos vicečempionas Ramūnas Verbavičius, Lietuvos tinklinio sėdint rinktinės narys Eduardas Strašunskas ir daugkartinis šalies šoudauno (aklųjų stalo teniso) čempionas Mindaugas Dvylaitis.
„Mūsų sportas įdomus, ir tai patvirtina eilės prie rutulio stūmimo sektoriaus, šoudauno stalo ir tinklinio sėdint aikštelės. Vos spėjome suktis, nes norinčių pabandyti ir pasivaržyti išties daug. Smagu, kad vis daugiau žmonių sužino apie paralimpinį sportą, domisi juo“, – sakė kaunietis R. Verbavičius.
paralympics.lt