
Dominykas Genevičius (Sportas24.lt)
Antradienį Prezidentūroje į Paryžiaus olimpines žaidynes buvo palydėti Lietuvos olimpiečiai. Mūsų šaliai Paryžiuje atstovaus 50 sportininkų.
Sportininkus pasveikino ir sėkmės palinkėjo Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda kartu su savo žmona Diana Nausėdiene.
„Svarbu, kad kiekvienas sportininkas pademonstruotų visas savo galimybes ir tautai būtų pasididžiavimo ir džiaugsmo šaltinis. To džiaugsmo kartais pritrūksta mūsų kasdieniame gyvenime. Olimpinės žaidynės yra tas momentas, kai keletą savaičių širdis plaka tankiau, norisi ieškoti įvairių varžybų, jas stebėti. Gaila, kad kai kuriems mūsų sportininkams nepavyko prasibrauti į olimpines žaidynes, bet kitą kartą tikrai pasiseks“, – sakė G. Nausėda.
Pats Prezidentas žadėjo stebėti olimpines žaidynes per televizoriaus ekraną, o gyvai jis ketina vykti į atidarymo ceremoniją bei keletą varžybų, kuriose startuos lietuviai. Jis paminėjo plaukimo, irklavimo bei 3×3 krepšinio turnyrus.
Pats G. Nausėda yra didelis krepšinio gerbėjas, tačiau nacionalinė vyrų komanda praleis jau antras olimpines žaidynes iš eilės.
„Na, bet turime 3×3 krepšinį. Išties, be vyrų rinktinės tapo gerokai mažesnė mūsų olimpiečių delegacija. Supraskite, kad nuosekliai dirbant, pergalės vis tiek ateis. Anksčiau ar vėliau. Aš matau ateinančią puikią kartą. Svarbiausia, kad patikėtume savo jėgomis. Kai atsiras pasitikėjimas, tai net nesant favoritais, viskas tampa įmanoma. Atsimenu Islandijos rinktinę futbolo čempionate. Tai buvo tarsi stebuklas. Mums reikia išlaukti, kai stebuklai pradės eiti ir į Lietuvos kiemą“, – kalbėjo G. Nausėda.
Po nesėkmės olimpiniame krepšinio atrankos turnyre Puerto Riko, visuomenėje vėl kilo diskusijos apie natūralizuoto žaidėjo poreikį Lietuvos krepšinio rinktinei. G. Nausėda nėra kategoriškai nusiteikęs prieš tokią galimybę.
„Aš liberaliai žiūrėčiau į tokią galimybę, tačiau tai neturėtų būti visiškai dirbtinė natūralizacija, kai žmogus nėra visiškai, net emociškai, nėra susijęs su Lietuva. Kažkoks emocinis turėtų būti. Pasaulis juda į tą pusę, todėl į tai reikia žiūrėti paprasčiau nei prieš 10 ar 20 metų. Bet pasikartosiu, nesinorėtų to daryti visiškai dirbtinai“, – teigė G. Nausėda.