

„Bėgioti nėra paprastas užsiėmimas. Žmogaus organizmas – sudėtinga sistema. Kūną reikia ne tik treniruoti, bet ir saugoti, tausoti, gydyti, reikia juo rūpintis.
Tai lyg automobilis – neremontuojamas ir neprižiūrimas labai greitai sugestų ir sustotų. Tik automobilį galėtume pakeisti nauju, o kūnas mums duotas vienintelis visam laikui. Tad negalima su juo elgtis atsainiai.
Elgiantis teisingai, bėgimas gali atverti nuostabų pasaulį, padaryti žmones laimingesnius.
Sveikas gyvenimo būdas, tinkamas fizinis krūvis, moksliškai pagrįstas treniruočių procesas gali suteikti didžiulį džiaugsmą ne tik mums patiems, bet ir aplinkiniams.
Ir atvirkščiai – aklas užsispyrimas, nepamatuotas fizinis krūvis treniruotėse, blogai pasirinktas inventorius, apranga ar avalynė prives prie traumų ir nusivylimų.
Elgdamiesi netinkamai ir neatsakingai, ne tik labai nusivilsime, bet susigadinsime sveikatą“.
Tai – eilutės iš ką tik pasirodžiusios žinomo Lietuvos ilgųjų nuotolių bėgiko, aktyviai dalyvaujančio įvairiose bėgimo mėgėjų varžybose vilniečio Petro Pranckūno knygos „Bėgimo aistra“.
Knygos autorius pripažįsta, kad ji negimė spontaniškai, brendo pamažu: kolegos draugai, pažįstami vis klausinėjo apie bėgimą, treniruotes, varžybas ir prašė patarti.
Didžiulę bėgimo patirtį sukaupęs bėgimą pamėgo dar mokyklos suole Panevėžio rajone. Meilė bėgimui neišblėso ir studijuojant tuomečiame Vilniaus pedagoginiame institute, kur jį treniravo įžymusis Lietuvos bėgikų treneris, VPI profesorius Povilas Karoblis.
P. Pranckūnas savo knygoje dėkoja ir savo pirmajam treneriui Albertui Daunoravičiui už išmokytą bėgimo abėcėlę ir parodytus pirmuosius žingsnius bėgimo take ir netgi Vingio parkui už kasdienines treniruočių trasas.
Per Lietuvos čempionatus P. Pranckūnas yra laimėjęs sidabro (1992 m., 2009 m.) ir bronzos (1994 m., 2003 m.) medalius.
Dabar 54-erių knygos autorius priklauso Vilniaus bėgimo klubui „Na, pagauk!“ ir jam atstovauja įvairiose bėgimo mėgėjų varžybose Lietuvoje bei užsienyje.
P. Pranckūnas ypač džiugina savo puikiais pasirodymais Lenkijos bėgimo mėgėjų varžybose, o tarptautiniame pagarbos bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“, skirtame Sausio 13-osios aukoms atminti, šiemet dalyvavo 31 kartą iš 32 įvykusių bėgimų.
Prireikė šešerių metų kruopštaus darbo, kol Policijos departamente dirbantis P. Pranckūnas parašė knygą „Bėgimo aistra“. Ji – 352 psl. ir išleista 2 tūkst. egzempliorių tiražu. Bėgimo aistruoliai knygoje galės rasti daugybę sau naudingos informacijos.
„Knygoje stengiausi į bėgimą pažvelgti plačiau – aptarti ne tik privalumus, bet ir trūkumus.
Nepaliestų temų knygoje vis tiek dar liko daug. Suprasdamas, kad visko aprėpti neįmanoma, ir nekėliau sau tokio tikslo.
Tačiau manau, kad bent į dalį aktualių klausimų pavyko atsakyti“, – teigia P. Pranckūnas.
Knygą sudaro dvi dalys. Pirmojoje aptariamos svarbiausios temos, kartais neduodančios ramybės ne tik bėgimo naujokams, bet ir asams.
Gvildenami įvairiausi klausimai, susiję su treniruotėmis, metodikomis, apranga, avalyne bei kitomis priemonėmis ir subtilybėmis, turinčiomis įtakos bėgimui.
Antroje dalyje į bėgimą žvelgiama su šypsena. Pateikiama nuotykių iš kelis dešimtmečius trunkančios jo bėgiko karjeros.
„Įdomiausia, kad visi minimi įvykiai ir jų herojai neišgalvoti. Vieni nutikimai jau „barzdoti“, kiti publikuoti sporto spaudoje, o kai kurie dar visiškai švieži.
Lengvi pasiskaitymai padės geriau pažinti bėgimo mylėtojų pasaulį, įdomią ir nepakartojamą jų veiklą, gyvenimo būdą bei niekam neprilygstamą hobį – bėgimą.
ir nors vienam ši knyga įkvėps norą bėgioti, padarys treniruotes lengvesnes ir kokybiškesnes, padės išvengti traumų, o trasą įveikti greičiau ir lengviau – tikslas pasiektas“, – akcentuoja P. Pranckūnas.










VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.