
Lietuvos sporto universitetas (LSU) ir Lietuvos kurčiųjų sporto komitetas (LKSK) bendradarbiauja ne vienus metus. Žmonių su negalia integracija, jų fizinis aktyvumas, trenerių rengimas – aktualūs abiems pusėms, todėl nuspręsta tęsti bendrus sumanymus.
Lietuvos sporto universitete vyko LSU ir LKSK atnaujintos bendradarbiavimo sutarties pasirašymas, kurią savo parašais patvirtino universiteto rektorė Diana Rėklaitienė ir Komiteto prezidentas Edvinas Kriūnas.
„Su universitetu mus sieja ilgametė bendradarbiavimo patirtis. Labai svarbu, kad aukštosios mokyklos rengiami specialistai ateitų dirbti su žmonėmis turinčiais negalią. Dar vienas svarbus aspektas – vaikų su negalia integracija per fizinį aktyvumą. Siekiame, kad mokyklose, kitose švietimo įstaigose jie nejaustų atskirties. Mums labai trūksta trenerių, dirbančių su kurčiaisiais, o tam, reikia specialiųjų žinių, gestų kalbos. Lietuvos sporto universitetas turi sukaupęs ilgametę specialistų, galinčių dirbti su žmonėmis, turinčiais negalią, patirtį“, – teigė LKSK prezidentas, LSU alumnas E. Kriūnas.
Lietuvos sporto universitetas ir Lietuvos kurčiųjų sporto komitetas bendradarbiaus plėtojant bei įgyvendinant veiklas sveikos gyvensenos ir sporto, mokslinių tyrimų, neformalaus suaugusiųjų švietimo srityse.
„Pastaraisiais metais atlikome įvairių sporto šakų sportininkų su klausos negalia testavimus. Jų rezultatus pristatėme treneriams. Gautus duomenis jie galės pritaikyti rengiant atletus. Taip pat planuojame naują paskaitų ir seminarų ciklą kurčiųjų sporto bendruomenei. Pristatysime aktualiausias sporto mokslo žinias, treniravimo naujoves. Be to, suteiksime daugiau žinių, kaip integruoti vaikus su klausos negalia į įvairias fizinio aktyvumo veiklas kartu neturinčiais klausos negalios. Dauguma trenerių nėra susipažinę su gestų kalba. Tam, kad jie galėtų dirbti – reikia suteikti nors pradmenis, kaip vaikas su klausos negalia suvokia pasaulį. Kartu su Lietuvos kurčiųjų sporto komitetu ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija inicijuosime projektą, kuriuo metu supažindinsime trenerius, kaip dirbti su kurčiaisiais vaikais. Norėčiau pasidžiaugti, kad visų universiteto studijų programų studentams suteikiame žinių, kaip dirbti su įvairių negalių sportininkais“, – teigia LSU rektorė D. Rėklaitienė.
Lietuvos sporto universitetas ne vieną dešimtmetį skiria ypatingą dėmesį specialistų, gebančių dirbti su žmonėmis su negalia, parengimui. LSU magistrantūros programa Taikomoji fizinė veikla išskirtinė Lietuvoje universitetinė studijų programa, kurios tikslas – parengti šiuolaikiškus taikomosios fizinės veiklos specialistus.
Baigę studijas jie gali valdyti įvairius socialinių paslaugų bei renginių projektus ir programas neįgaliųjų įgalinimo srityje siekiant jų savarankiškumo, lygių teisių ir galimybių įgyvendinimo bei pokyčių Lietuvos socialinėje politikoje pagal JTO Neįgaliųjų teisių konvencijos nuostatas.
LSU