
Nors kiekvienas žmogus yra individualus, medikai rekomenduoja per parą išgerti maždaug du litrus arba 8 stiklines vandens. Apklausos rodo, kad tik 33 proc. gyventojų per dieną išgeria keturias arba daugiau stiklinių vandens. Likusi dalis išgeria mažiau.
Šeimos gydytoja Vida Uzelienė pastebi, kad su amžiumi žmonės vartoja vis mažiau vandens. Pasak jos, tai lemia įvairios priežastys. Jaunesni asmenys yra fiziškai aktyvesni, jie daugiau juda, sportuoja, prakaituoja, todėl ir jų troškulio pojūtis yra stipresnis.
„Vyresniame amžiuje vandens prarandama dėl įvairių ligų, o suvartojama mažiau dėl išaugusio abejingumu savo poreikiams, be to, silpnėja troškulio jausmas. Mano praktikoje akivaizdžiai tai pasitvirtina. Ir ne visada pacientai rimtai priima informaciją apie vandens svarbą organizmui. Dažnai tenka palyginti, kad gyvybė egzistuoja dėl vandens, o ten, kur vandens trūkumas, ji skurdi ir negyvybinga. Taip ir su mūsų organizmu.
Logiška, kad aukštesnį išsilavinimą turintys jaunesnio amžiaus asmenys labiau domisi savo sveikata ir vandens suvartoja daugiau.“, – pastebi V. Uzelienė.
Specialistės teigimu, vyrai suvartoja mažiau vandens, nes ne itin rūpinasi savo sveikata. Tuo tarpu vandenį pakeičia saldžiais gėrimais. Smegenys kartais neleidžia žmonėms atskirti, kada jie yra alkani, o kada – ištroškę.
Kiekvienam suaugusiam žmogui per parą rekomenduojama išgerti maždaug du litrus vandens. Kiek vandens reikia suvartoti priklauso nuo žmogaus kūno svorio, amžiaus, aplinkos temperatūros, fizinio aktyvumo, valgomo maisto.
Sportas.info
VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
