Šiandien kandidatas į Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidento postą Mantas Marcinkevičius pristatė savo programą – „Kiekvienas gimstam olimpiečiu“, komandą ir ambicingus tikslus, orientuotus į ilgalaikius pokyčius organizacijos veikloje.
Kandidatas akcentavo pagrindines veiklos kryptis: olimpinę bendruomenę, sporto atstovavimą ir modernų valdymą, kurios yra būtinos norint užtikrinti teigiamą sporto įtaką Lietuvai.
Olimpinė bendruomenė – vienodos galimybės visiems
Vienas iš pagrindinių M.Marcinkevičiaus tikslų – telkti olimpinę bendruomenę, kurioje visi turėtų vienodas galimybes. Jo teigimu, būtina skatinti olimpinių principų žinomumą, atskleisti jų svarbą ne tik sportininkams, bet ir visai visuomenei.
„LTOK turi tapti organizacija, kurioje olimpinių vertybių puoselėjimas ir lygių galimybių užtikrinimas bus visų mūsų veiksmų pagrindas. Sieksime, kad olimpinė bendruomenė dirbtų išvien ir pasiektų geriausių rezultatų, atspindinčių mūsų šalies vertybes ir stiprybę,“ – teigė M. Marcinkevičius.
Programa „Kiekvienas gimstam olimpiečiu“ nukreipta į esamų sportininkų gerovę, olimpinių legendų palikimą ir būsimų žvaigždžių ugdymą. Jos didysis tikslas – suvienyti visą visuomenę, nesvarbu, ar tai profesionalūs sportininkai, ar sporto entuziastai, ar tiesiog sirgaliai, kuriems rūpi olimpiada ir Lietuvos sportininkų pasiekimai.
Modernus valdymas – siekis keisti LTOK valdymo kultūrą
Vienas iš prioritetų, kurį išskyrė M.Marcinkevičius, yra modernus valdymas. Kandidatas siekia įgyvendinti esmines valdymo permainas, pritaikyti gerąsias valdymo praktikas ir diegti inovacijas, kurios leis LTOK efektyviau įgyvendinti savo užsibrėžtus tikslus. Jo teigimu, šiuolaikinė organizacija turi būti lanksti, orientuota į rezultatą ir atvira naujovėms.
„Suformavome komandą, kurioje visi esame orientuoti į vieną tikslą – paversti LTOK šiuolaikiška, inovatyvia organizacija, kuri ne tik telks Lietuvos sporto bendruomenę, bet ir taps geriausių tarptautinių valdymo praktikų pavyzdžiu. Džiaugiuosi, kad šioje kelionėje mane lydi stipri ir patyrusi komanda, su kuria esame pasiruošę siekti šių pokyčių,“ – kalbėjo M.Marcinkevičius.
Vienas iš komandos narių, investicijų ir skaitmeninių sprendimų ekspertas, „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Elijus Čivilis, pabrėžė verslo ir valstybės bendradarbiavimo svarbą siekiant pritraukti naujas galimybes sporto sričiai.
„Verslo ir valstybės partnerystė su sportu yra būtina, jei norime atverti dar didesnes galimybes, juolab kad sportas šiandien labiausiai prisideda prie Lietuvos žinomumo didinimo užsienyje. Siekiant, kad Lietuva taptų lyderiaujančia sporto valstybe, būtina užtikrinti, kad geriausios vadybinės praktikos ir inovacijos kurtų vieningą sporto, valstybės ir verslų ekosistemą. Tik taip galime atverti naujas galimybes sporto plėtrai šalyje,“ – sakė E. Čivilis.
M. Marcinkevičiaus komandos programoje numatyta sukurti ilgalaikę strategiją, orientuotą į tvarų Lietuvos sporto vystymąsi. Jo komanda planuoja glaudžiai bendradarbiauti su sporto federacijomis, nevyriausybinėmis organizacijomis ir valstybinėmis institucijomis, siekiant užtikrinti sklandų ir efektyvų bendradarbiavimą.
Sporto atstovavimas – inovacijos ir komandos palaikymas
Kalbėdamas apie sporto atstovavimą Lietuvoje ir už jos ribų, Marcinkevičius pabrėžė, kad sportas turi reikšmingą, teigiamą įtaką Lietuvai. Savo programoje kandidatas akcentavo būtinybę skatinti minties lyderystę ir inovacijas, vadovaujantis geriausiomis tarptautinėmis vadybos praktikomis. Svarbus programos akcentas – sportininkų gerovė ir visa komanda, dirbanti kartu, siekiant užsibrėžtų rezultatų. Komandos narys, buvęs olimpinis plaukikas, „Lazdynų baseinas“ vadovas Vytautas Janušaitis paantrino šių aspektų svarbą ir būtinybę pritraukti finansavimą.
„Turime pasirūpinti ne tik pačiais sportininkais, bet ir visa jų palaikymo komanda – treneriais, psichologais, medikais. Sėkmingiems rezultatams pasiekti būtina ne tik tinkama infrastruktūra, bet ir finansiniai ištekliai, kurie leistų visapusiškai rūpintis mūsų sportininkais. Tik vientisa sistema ir tvarūs sprendimai gali padėti pasiekti geriausius rezultatus,” – teigė V.Janušaitis.
M. Marcinkevičius yra Lietuvos triatlono federacijos ir Irklavimo federacijos viceprezidentas. Buvęs irkluotojas septynerius metus dirbo Lietuvos olimpiniame judėjime, 2018-2022 vadovavo Lietuvos olimpiniam fondui – vystė LTeam ženklą, dirbo olimpiečių rengimo sąlygų gerinimo klausimu. Taip pat rūpinosi jaunų sportininkų ir sporto veteranų įtraukimu į olimpines veiklas.
Nuo 2022 metų užima Sostinės sporto centro direktoriaus pareigas. M. Marcinkevičius yra prestižinio Belgijos UCLouvain universiteto magistrantūros absolventas, kuriame 2023 metais baigė sporto organizacijų valdymo studijas.