
Aukštesnio intensyvumo treniruotėse sporto klubuose neretai naudojamos jėgos virvės. Visi, kas yra išbandę pratimus su jomis, patvirtins, kad tai yra tikras išbandymas visam kūnui.
„Jėgos virvės pagrinde skirtos rankų, pečių ir liemens raumenims. Vienas iš pagrindinių jų akcentų yra tai, kad jos labai stipriai užkelia kardio pulsą. Intensyvumas, atliekant pratimą su jomis, yra gana didelis. Reikėtų nepersistengti, nes savo fizinį krūvį galima reguliuoti. Sunkumą galima rinktis pagal norimą tempą“, – sako sveikatingumo ir sporto klubų tinklo „Impuls“ treneris Tomas Kizelis.
Jėgos virvės yra dažnas atributas grupinėse treniruotėse, ypač didesnio intensyvumo.
„Dažniausiai pratimas su jėgos virvėmis grupinėse treniruotėse vyksta ne su pakartojimais, o tam tikrais intervalais. Reikia suprasti, kad virvės yra pakankamai sunkios, todėl reikiamam laiko tarpui svarbu pasirinkti tinkamą krūvį“, – aiškino T. Kizelis.
„Impuls“ treneris rekomenduoja pratimus su jėgos virvėmis įkompiliuoti į viso kūno arba rankų treniruotes. Jėgos virvės taip pat reikalauja tam tikros technikos.
„Jeigu žmogus nemoka tam tikrų elementų su virvės laikymu arba korpusas savaime yra nestabilus, tai geriausia šį pratimą rinktis pačioje pradžioje, kad būtų galima gerinti įgūdžius ir nepervargti treniruotės pradžioje. Pabaigai tokiam pratimui jau gali būti sunku susikoncentruoti“, – kalbėjo treneris.
Pratimai su jėgos virvėmis yra įvairūs, bet tuo pačiu – visi jie yra panašūs.
„Iš esmės skiriasi virvės ilgis ir storis. Nuo to priklauso pasipriešinimas. Pratimai yra įvairūs, bet iš esmės visi lavina tas pačias raumenų grupes ir pilvo presą. Įvairios variacijos naudojamos tam, kad treniruotėse nebūtų labai nuobodu“, – pridūrė T. Kizelis.
Sportas.info
VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
