
Kaip ir kitos sporto šakos, taip ir rankų lenkimas, juo užsiiminėjantiems asmenims teikia tam tikrą naudą, o treniruotėse elgiantis neatsakingai, ateityje apie save priminti gali iš nemalonios pusės.
Bene žymiausia rankų lenkimo atstovė Lietuvoje Eglė Vaitkutė, pergales skinanti ne tik mūsų šalies, bet ir Europos bei pasaulio čempionatuose, teigia, jog ši sporto šaka nėra tokia paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio ir, norintiems išvengti įvairių sužeidimų primena, jog sportuoti reikia protingai.
„Stebuklo nepasakysiu: tinkamas pasiruošimas, tinkamas apšilimas ir tinkami veiksmai, – į klausimą, kaip išvengti traumų atsakė sportininkė. – Būna, jog į treniruotes ateina vaikinai, ypač jaunesnio amžiaus ir karšto būdo, kurie žūtbūt nori laimėti. Ir kartais priima ne pačius geriausius sprendimus, nors yra visiškai tam nepasiruošę. Yra gaunama trauma, kuri eliminuoja juos iš sporto mažiausiai keliems mėnesiams.
Traumos negyja taip greitai, plyšęs raumuo per dieną neužgis. Ir po traumų, jie atsisako sporto, nes galvoja, kad susigadins kūną ir bus problemų su sveikata. Viską reikia daryti su protu, neapgalvoti sprendimai ir veiksmai dažnai atneša tik nelaimes“.
E. Vaitkutė sako, jog dažniausi sužeidimai yra tų raumenų grupių, kurie rankų lenkime dirba daugiausiai: „Šioje sporto šakoje labiausiai lavinamas yra dilbis ir traukiamieji nugaros raumenys. Bet vien to neužtenka norint išlaikyti sveiką kūną, reikia jį treniruoti visą. O traumos dažniausiai pasitaiko alkūnių srityse ir dilbyje. Jei treniruojamasi virš galimybių ribos, taip pat gali atsirasti ir persitreniravimo sindromų, patempimų, raumenų plyšimų, trūkimų“.
Atletė Atletė įsitikinusi, jog rankų lenkimo nauda akivaizdi bei labai įvairiapusė, praverčianti ir už sporto salės ribų: „Pagerėja reakcija, orientacija, duoda užsispyrimo. Išauga jėga, ištvermė, pasitikėjimas savimi – žinai, kad gali šiek teik daugiau nei gali kitas žmogus. Pradedi suvokti, jog tam, kad kažką pasiektum, turi laikytis taisyklių, režimo, rutinos.
Kovoje dažniausiai būna taip, kad nei vienas, nei kitas rankos nulenkti negali, todėl turi greitai priimti tinkamą sprendimą, kaip tą varžovą įveikti. Protas turi dirbti labai greitai: kur čia patraukti, kur čia pastumti, kur čia paspausti, kad viskas būtų tavo naudai“.
E. Vaitkutė neabejoja: „Sportas gerina visas teigiamas savybes. Rankų lenkimas tik iš pažiūros atrodo primityvi sporto šaka, tai daugiau rankų imtynės. Yra labai daug būdų laimėti ir nebūtinai didesnis žmogus bus stipresnis. Gilinantis plačiau, tai įdomi ir sudėtinga sporto šaka“.
Sportas.info
VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
