
Marytė Marcinkevičiūtė
Vilniaus vaikų gimnastikos studijos „Šokliukai“, įsikūrusios 2014-aisiais, gretos kasmet gausėja, sportinės gimnastikos ir akrobatikos pratybas lanko vis daugiau įvairaus amžiaus vaikų.
Tam nemažos įtakos turi ir ketvirtus metus projektų dėka įsigyjamas naujas sportinis inventorius, kuris vaikus ypač motyvuoja.
Šios studijos įkūrėja – buvusi Lietuvos sportinės gimnastikos sporto meistrė, daugkartinė šalies čempionė ir prizininkė, tarptautinių varžybų laimėtoja, Lietuvos akrobatinių šuolių čempionė ir prizininkė Ineta Jukonė šiuo metu Vilniaus vaikų gimnastikos studijai „Šokliukai“ vadovauja M. Jukonis.
BE BAIMĖS. „Praėjusiais metais dalyvavome Vilniaus savivaldybės projekte „Atrask save sporte“ ir gavome 3,2 tūkst. eurų naujam sportiniam inventoriui įsigyti bei juo labai džiaugiamės.
Vis atnaujiname arba užsisakome naujo inventoriaus, kurio vaikams labiausiai reikia.
Įsigijome „Gymnova“ firmos įvairaus dydžio gimnastikos rinkinį – tris minkštus kubus, kurie vaikus apsaugo nuo baimių.
Jais naudojasi įvairaus amžiaus vaikai. Šis sportinis inventorius nereikalauja trenerio pagalbos.
Vaikams ant jų užlipus, jie patys jaučia, kaip be jokios baimės apsiversti ir padaryti salto.
Jiems naujas, įdomus sportinis inventorius – labai svarbu, jų pagalba daug ko išmokstama.
Tačiau toks sportinis inventorius brangus, savo lėšomis jį įsigyti būtų sunku, todėl ypač džiaugiamės, kad yra tokie projektai, kurių dėka galima kažkiek gauti pinigų“, – pasakoja Vaikų gimnastikos studijos „Šokliukai“ įkūrėja.
VAIKŲ DŽIAUGSMAS. Ant naujojo sportinio inventoriaus vaikams atlikus tam tikrus akrobatikos elementus, jie pasigyrė mokykloje savo bendraamžiams, tai viena mergaitė į studiją atsivedė dar 6 naujokes, o kita – keturias.
Pasak I. Jukonės, gimnastika ar akrobatika tėvams atrodo ganėtinai pavojinga sporto šaka, nes ore, atseit, galima patirti daug traumų.
„Vaikas iš pradžių negali daryti salto, viskas prasideda nuo fizinio parengimo, kūlversčio.
Įsigijus naujo sportinio inventoriaus, vaikai gali įveikti kažkokius diskomfortus. Būna nebaisu Ir vaikams, ir treneriams.
Be to, vyresnio amžiaus 11-12 metų vaikų jau fiziškai nebepakeliame, o naujasis inventorius mus gelbsti, vaikų kelti nereikia, jiems tik parodome ir pasaugome.
Neturint minkštų kubų, treneriams tekdavo daug fiziškai dirbti. Naujo sportinio inventoriaus dėka palengvėjo jų darbas, vaikus galima daug ko išmokyti.
Įrangą pritaikome viskam, netgi keturmečiams vaikams leidžiame ant jos užšokti, perlipti, nušokti. Ją naudojame įvairiomis prasmėmis, kaip sugalvojame, taip su ja ir dirbame.
Vienas treneris man yra pasakęs, kad tie kubai yra reikalinga tik atlikti fliakus ir salto.
Jam atsakiau, jog visą inventorių naudojame, kaip tik išmanome, kiek leidžia mūsų fantazija, kad vaikas tik suprastų, kaip reikia daryti, ir išmoktų.
Čiužinius irgi naudojame ne tik apsisaugoti, bet ant jų laviname ir kūno koordinaciją.
2020 -aisiais mūsų sportinę įrangą papildė 6 metrų pripučiamas takas, kuriuo ir vaikai, ir mes labai džiaugiamės“, – pasakoja I. Jukonė.
PLĖS AKROBATIKĄ. Jos nuomone, projekto vertintojai nelabai supranta, kas yra gimnastikos sportinis inventorius. Jie galėtų atvažiuoti ir pasižiūrėti, koks jis reikalingas.
„Jeigu projekte parašiau, kad mums reikalingas akrobatinis takas, tai negaliu jo tik gabaliuką nusipirkti. Projekto vertintojams prisegu nuotrauką, kaip jis atrodo.
Akrobatika yra labiau prieinama vaikams, kurie neturi gimnastikai fizinių gebėjimų.
Ši sporto šaka labai įdomi: yra piramidinė, šuoliai nuo akrobatinio tako ir šuoliai ant batuto.
Lietuvoje vienintelė Visagino akrobatikos sporto mokykla kultivuoja šią sportą šaką.
Vilniuje mes vieninteliai norime kultivuoti ir plėsti akrobatiką. Tačiau ypač brangus jos sportinis inventorius, tarkime, batuto akrobatikos takas kainuoja 10 tūkst. eurų.
Šiems metams rašiau projektą atitinkamam sportiniams inventoriui įsigyti, kuris yra vienas didelis vienetas – tai akrobatinis takas.
Rašiau ir dar vieną projektą naujam akrobatikos sportiniam inventoriui, kurį visą laiką norisi pasipildyti.
Per metus labai susidėvi čiužiniai, jie kaip tas viršutinis rūbas nuolat trinamas, ant jų trypiama kiekvieną dieną, labai eikvojasi ir smulkus sportinis inventorius.
Čiužinių užvalkalus, kurie yra neslidūs, mums siuva Estijoje – Lietuvoje užsakinėjame poroloną, o estai mums siuva užvalkalus.
Kai iš savivaldybės gauname mažiau pinigų, žiūrime pagal poreikį, kalbamės su treneriais, ko mums labiausiai reikia, kad galėtume produktyviai dirbti“, – mintimis dalijasi I. Jukonė.
VAIKŲ POTRAUKIS. Vilniaus vaikų gimnastikos studijoje „Šokliukai“, įsikūrusioje Savanorių prospekte esančiose „Impuls“ 150 kv. m patalpose, dabar treniruojasi 170 amžiaus vaikų nuo 3 iki 13 metų.
Gimnastikos pratimais jie lavina koordinaciją, jėgą, lankstumą, ištvermę.
Praėjusiais metais buvo dirbama nuo 16 valandos, o šiemet – jau nuo 14.30 val.
Viena „Šokliukų“ akrobatų grupė, kurią treniruoja buvusi visaginietė Jevgenija Matuševa, jau dalyvauja varžybose Visagine ir vasario mėnesį ten jėgas bandys tarptautinėse varžybose.
Sportinės gimnastikos „Šokliukų“ grupes treniruoja Urtė Juozapaitienė.
„Dažniausiai pasimato, kur vaikas labiau tinkamas: sportinei gimnastikai ar akrobatikai.
Vaikai turi potraukį vienai ar kitai sporto šakai, matyti jų fizinė jėga.
Atidžiai atliekame ir darome didelę atranką, kuriuos vaikus vežti į varžybas. Nemažai vaikų nenori sunkaus krūvio, jie sportuoja, nes būna smagu ir linksma.
Mūsų studijoje mergaitės treniruotes lanko septynerius metus, jos sportuoja triskart per savaitę ir gerai jaučiasi, nori toliau tobulėti“, – sako I. Jukonė.




