
Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarkas, kai tik būna galimybė, žiemą dažnai vyksta slidinėti į kalnus, kur paprastai švenčia ir savo gimtadienį.
2019-aisiais vasario 22 dieną Ukrainoje, Bukovelio slidinėjimo kurorte jis atšventė ir 50-mečio jubiliejų.
„Gimtadienių nemėgstu audringai švęsti, man geriausiai gimimo dieną sutikti ant kalno“, – šypteli ŠMSM viceministras.
Likus vos porai dienų iki Covid-19 pandemijos pradžios, L. Obcarskas su žmona Lina ir sūnumi Jonu dar spėjo nuvykti į pėsčiųjų žygį Aukštuosiuose Tatruose.
Praėjusiais metais viceministras jau su visa šeima – prisidėjo dar dukra Jurga – slidinėjo Italijoje.
„Šiemet su šeima per savo žiemos atostogas planavome slidinėti Andoroje, bet planai pasikeitė.
Ten nebuvo sniego ir nusipirkome bilietus į pietinę Ispaniją – Malagą.
Išsinuomojome automobilį, važinėjome po ispanų miestelius ir kaimelius, kiekvieną dieną mūsų programoje buvo pėsčiųjų žygiai.
Žingsniavome ir garsiuoju Caminito del Rey (Karaliaus takas) tarpeklio taku, pastatytu dar 1905 metais netoli Malagos.
Anksčiau tai buvo labai pavojingas ir ekstremalus tarpeklio takas kalnuose, keli žmonės, ėję juo, žuvo.
Tačiau dabar po rekonstrukcijos šis takas nuo 2015-ųjų atsidarė kaip turistinis maršrutas, juo per dieną pereina iki tūkstančio žmonių.
Dabar jis yra visiškai saugus, su atitvarais – nebaisus netgi garbaus amžiaus sulaukusiems, bet ekstremalių pojūčių ieškantiems žmonėms.
Tas kelias – tai dovana, kurią reikia iš gyvenimo pasiimti“, – pasakoja L. Obcarskas.
Viceministras daug vaikščiojo ne tik populiariuoju Caminito del Rey, bet ir kitomis Ispanijos miestų vietomis.
Per dieną vidutiniškai nueidavo po 21 tūkst. žingsnių – apie tai atitinka 17 km: kartais būdavo 14-15 tūkst., o kartais ir 27 tūkst. žingsnių.
„Fizinis krūvis, ypač sąnariams, buvo gerokai didesnis nei kalnų slidinėjime. Vos pradėjus eiti įspūdinguoju Caminito del Rey, greitai atsiveria nuostabūs vaizdai, žygis buvo nepaprastai įdomus.
Nemažą krūvį derinome su poilsiu, pavyko dar ir į Viduržemio jūrą įšokti. Vanduo dar nespėjo gerai įšilti, buvo apie 16 laipsnių.
Daug kam gal ir keistokai atrodžiau, nes visi vaikščiojo su striukėmis“, – įspūdžiais dalijasi ŠMSM viceministras.
Caminito del Rey žygiu Ispanijoje liko labai patenkinti ir L. Obcarsko žmona Lina bei 20-erių dukra Jurga ir 17-metis Jonas.
Šeima yra dalyvavusi ir pėsčiųjų žygiuose Portugalijos keliais, kasdien nueidavo po 15 ir daugiau kilometrų.
„Tokie pėsčiųjų žygiai teigiamai veikia nervų sistemą, didina darbingumą, gerina miegą ir bendrą savijautą, o kartu ir padeda kristi svoriui.
Ispanijoje pasitikrinau save, savaitę laiko praleidau fiziškai aktyviai, nugaravo mano 4 kilogramai ir dabar sveriu 113 kg.
Kai dėl didelio užimtumo darbe dabar negaliu daug aktyviai sportuoti, tai man žygis Ispanijoje buvo puiki pramoga“, – džiaugiasi L. Obcarskas.
Paklaustas, o ar jis nenorėtų savęs išbandyti garsiajame Ispanijos žygyje Camino de Santiago (dar žinomas kaip Šv. Jokūbo kelias), kuris yra vienas iš daugiausiai pėsčiomis nueitų maršrutų žmonijos istorijoje, ŠMSM viceministras tik šyptelėjo: „Tokiam žygiui prireiktų kone mėnesio, o aš neturiu tiek laiko. Vasarą važiuoju į sodybą Molėtų rajone, kurioje yra 40 metrų šlaitas, į kurį per dieną penkis kartus užlipu ir iki soties prisisportuoju“.
Lietuvoje šiemet L. Obcarskas žada dalyvauti ir vienose, kitose savo mėgstamos sporto šakos sambo veteranų varžybose. Jis – buvęs Lietuvos sambo federacijos prezidentas.





VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas valstybės biudžeto lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos“.
