
Vieniems fizinis aktyvumas atrodo yra jų kraujyje nuo gimimo, kiti sportą bei sveikesnę gyvenseną bando kantriai prisijaukinti kasdien įdedami daug pastangų į procesą.
Rugsėjo 1 dieną Vilniuje baigėsi metus laiko vykdytas projektas „Aktyvesnis gyvenimas „Už 7 marių”, kurį įgyvendino VšĮ „Septynios marios” treneriai Marius Staniulis ir Alanas Dzeranovas. Projektas buvo bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
Sporto bendruomenės ar kaip jie patys labiau linkę sakyti juduomenės, žodžių judesys ir bendruomenė samplaika, treneriai išsikėlė nemažą uždavinį visiems metams – surengti 20 paskaitų, kurių metu projekto dalyviai įgis naujų žinių ir pagerins kompetencijas sveikos gyvensenos, sveikos mitybos, fizinio aktyvumo supratimo temomis. Taip pat vykdant po 6 treniruotes per savaitę, viso 306 treniruotes per visą laikotarpį, kuriose dalyvaus 2000 unikalių projekto dalyvių.
„Atrodo tiek daug informacijos mus pasiekia bei tiek daug visko galime išgirsti, pamatyti internete, praktiškai pabandyti per įvairius sporto festivalius, sudalyvauti daug nemokamų sporto užsiėmimų įvairiose sporto klubuose, turime tiek daug įrengtų naujų sporto aikštelių Vilniaus mieste, bet miesto gyventojai bei jo svečiai susiduria su labai dideliu fizinio aktyvumo mažėjimu, daugelis turi viršsvorio problemų dėl blogų įpročių padidėjimo” – dalinasi nuostaba projekto treneriai.
Treneriai Marius ir Alanas bendrą veiklą vykdo jau beveik 10 metų, pastaroji sporto bendruomenė gyvuoja beveik 5 metus, tai abudu puikiai pažysta fizinio aktyvumo rinką, žino kaip pritraukti žmones sportuoti, kaip išlaikyti jų smalsumą judesiui bei kaip pagilinti žinias ir aplamai kiekvienąm atrasti geresnę savijautą.
Per treniruotes dalyviai sportuodavo su savo kūno svoriu, su laisvais svoriais – giromis, pasipriešinimo gumomis, svoriniais kamuoliais. Tai leisdavo žmonėms pajusti bei geriau suprasti kūno valdymo aspektus, tikslingiau įdarbinti konkrečias raumenų grupes, ištempti pertemptus raumenis, sustiprinti stuburo grandinės raumenyną. Taip pat pastoviai sportuojantiems sukurti progresą, pradedantiems išmokti taisyklingai atlikti bazinius pratimus.
„Per visą projekto laikotarpį turėjome labai didelį kiekį naujokų, daugelis iš jų pastarąjį kartą sportavo mokyklos laikais, tad tikrai buvo ką veikti per treniruotes. Su laiku jie įsivažiuodavo bei po gerų 2-3 mėn. jau būdavo neatpažįstamai pasitikintys savo jėgomis treniruočių metu. Tai didelis džiaugsmas mums kaip siekiantiems kokybės.” – pasakoja treneriai.
Anot trenerių neužtenka tik treniruoti kūną. Labai svarbu progresuoti ir su mąstymų, gilinti žinias sveikesnio gyvenimo link. Projekto organizatoriai labai džiaugiasi galimybe pasidalinti savo sukauptomis žiniomis sveikesnės mitybos, sąmoningumo temomis su projekto dalyviais.
„Paskaitose dalyvavo nuo paauglių iki tikrai senyvo amžiaus žmonių, tad visuomet būdavo gyva diskusija prie beveik kiekvienos temos. Daug dėmesio skiriame saviugdos prasmės skleidimui. Mums abiems labai tarnauja mūsų susikurti geri įpročiai, Alanas įpročius įskiepijo visai savo šeimynai ir mato puikius rezultatus – vaikai mažiau serga, nuotaikos stabilesnės, visi įprato valgyti pilnavertį maistą. Treneris Marius per pastaruosius metus susitvarkė miego kokybę, tad su didžiule energija dalinosi savo patirtimi”. – su didžiuliu džiaugsmu dalinasi treneriai.
Sporto bendruomenės pagrindas stovi ant 3 dramblių – fizinio aktyvumo, sveikesnės mitybos, bei saviugdos. Šio projekto metu bandėme skleisti šią žinią, mokinti žmones sportuoti nekenkiant sau, nepamesti savęs ilgais ir tamsiai žiemos vakarais, kuomet vitaminas D yra nukritęs ir mums dažniausiai nesinori niekur lyst iš namų. Didžiausias privalumas visiems, kad treniruotės bei paskaitos buvo visiškai nemokamos. Kadangi viskas brangsta bei taip sutapo, kad projekto laikotarpiu vyko tikrai daug neprognozuojamų dalykų – karas Ukrainoje, karantino pabaiga, infliacija. Tai tuo pačiu stabiliai bei kasdien vykęs projektas žmonėms leido sukurti užtikrintumą, pasitikėjimą bei palaikymą, o taip pat ir sutaupyti pinigų besirūpinant savo sveikata, tiek fizine, tiek mentaline.
Projektas „Aktyvesnis gyvenimas „Už 7 marių”, kurį įgyvendino VšĮ „Septynios marios”, buvo bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

