Marytė Marcinkevičiūtė, sportas.info
Sidnėjaus, Atėnų, Pekino ir Londono olimpinių žaidynių dalyvis, triskart pasaulio čempionas Egidijus Balčiūnas su irklavimu nesiskiria iki šių dienų.
Prieš 15 metų legendinis baidarininkas įkūrė VšĮ „Sporto klubas Kayak Gym“ ir Vilniaus rajone atlieka kilnią misiją – rūpinasi gyventojų fiziniu aktyvumu, sveika gyvensena, plėtoja fizinio aktyvumo veiklą, kuri įgauna pagreitį.
„Pagrindinė mūsų sporto klubo veikla – irkluojant baidares ir irklentes skatinti žmonių fizinį aktyvumą, organizuoti bendruomenės nariams ir jų šeimoms įvairias varžybas, sporto renginius, kviesti į sveikatingumo mankštas, skatinti laisvalaikio užimtumą baidarių žygiuose upėmis ir ežerais“, – sako VšĮ „Sporto klubas Kayak Gym“ vadovas Egidijus Balčiūnas, 2013-aisiais apsigynęs socialinių mokslų srities edukologijos krypties daktaro disertaciją
Didelio atgarsio susilaukė 2021–aisiais jo vadovaujamo klubo projektas „Fizinis aktyvumas įvairiais irklavimo būdais (baidarėmis, irklentėmis)“.
Šiam projektui įgyvendinti trejiems metams buvo gauta Sporto rėmimo fondo parama.
Kaip pavyksta panaudoti fondo lėšas ir įgyvendinti pagrindinį projekto tikslą – skatinti vaikus, jaunimą, suaugusius būti fiziškai aktyviais ir ugdyti sveikos gyvensenos principus?, – paklausėme klubo vadovo ir projekto iniciatoriaus E. Balčiūno.
Bendra finansuojama projekto išlaidų suma sudaro 55253 eurus, iš jų Sporto rėmimo fondo lėšomis apmokamos išlaidos – 49727,70 euro.
Lėšos panaudojamos racionaliai ir ekonomiškai naudingai, aprūpinant projekto dalyvius kokybiškomis priemonėmis, inventoriumi, organizuojant fizinio aktyvumo veiklas, priemonėmis įvairinant pratybas.

Gausus vaikų, jaunimo, suaugusiųjų susidomėjimas veiklomis džiugina ir motyvuoja jas tęsti, kuriant dar didesnius sporto projektus, įtraukiant naujų veiklų.
Veiklose formuojamos naujos dalyvių judesių motorikos, nes dauguma jų pirmą kartą atliko naujus judesius, pratimų kompleksus, veiksmus.
Pagerėjo asmenų, dalyvaujančių projekte, koordinacijos, lankstumo, pusiausvyros įgūdžiai.
Užsiėmimais pagerintas žmonių sąnarių paslankumas, raiščių elastingumas, raumenų balansas.
Sportuojantiems projekto dalyviams diegiama motyvacija, noras ir poreikis savarankiškai sportuoti ir būti fiziškai aktyviems.
Dalyviai užtikrinti: jiems nuolat organizuojami užsiėmimai, į veiklas įtraukiama vis daugiau žmonių.
Reguliarus fizinis krūvis tiesiogiai siejamas su saugesniu, sveikesniu ir ilgesniu jų gyvenimu.
Projekto dalyviams padidėjo pasitikėjimas savimi, gerėja gebėjimas bendrauti.
Užsimezgė draugiški ryšiai tarp Vilniaus rajono bendruomenių, sumažintas atotrūkis tarp miesto ir kaimo žmonių galimybių sportuoti ir varžytis.
Įgyvendinant projektą, tikriausiai tenka susidurti ir su sunkumais, kuriuos jų sunkiausia įveikti?
Pradedant projektą susidūrėme su sunkumais, ieškant ir pritraukiant į veiklas kompetetingus trenerius ir kitą personalą.
Susidūrėme su dideliu Vilniaus rajono sporto infrastruktūros, kuri būtų tinkama ir lengvai prieinama bendruomenių nariams projektus įgyvendinti, trūkumu.
Vilniaus rajono savivaldybė didelė, kurios seniūnijos aktyviausiai įsijungė į jūsų organizuojamas fizinio aktyvumo veiklas?
Į mūsų organizuojamas fizinio aktyvumo veiklas įsitraukė Avižienių seniūnijos Bukiškių, Riešės, Aukštųjų Rusokų, Užubalių, Kleivinės, Lindiniškių, Tarandės bendruomenių gyventojai, taip pat jungiasi ir Vilniaus miesto gyventojai. Esame atviri visiems norintiems sportuoti!
Įgyvendinant projektą, kur dažniausiai vyksta fizinio aktyvumo pratybos ir kas joms vadovauja?
Baidarių ir irklenčių pratybos vyksta Bukiškių kaime esančiame tvenkinyje, o moterų mankštos – Bukiškių mokyklos sporto salėje ir stadione.
Pratyboms vadovauja kvalifikaciją ir ilgametę treniravimo patirtį turintys treneriai.
Projektas bendrai finansuojamos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Sporto rėmimo fondo lėšomis, skirtomis įgyvendinti sporto projektus, susijusius su fiziniu aktyvumu ir sporto renginių organizavimu, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
