Beatą Nicholson dauguma atpažįsta kaip laidų vedėją ir populiarių kulinarinių knygų autorę. Beveik 200 tūkstančių sekėjų „Instagram“ socialiniame tinkle turinti moteris su savo auditorija vis dažniau pasidalija aktyvaus ir sportiško laisvalaikio kadrais, nors pripažįsta, kad sportas ne visada buvo veiklų kupino jos gyvenimo dalimi.
Ji nekentė fizinio lavinimo pamokų, nelankė būrelių ir nebuvo sportiška. „Visada turėjau antsvorio, sportas man nebuvo natūralus dalykas. Bet išsiugdžiau įprotį, meilę sportui, judėjimui, nes žinau, kad tai pats geriausias vaistas nuo visko – nuotaikai gerinti, kūnui ir sveikatai stiprinti. Fizinis aktyvumas yra vaistas ir įrankis geram gyvenimui“, – sportas24.lt atskleidė 45-erių moteris.
Neseniai vienuoliktą knygą išleidusi B.Nicholson suspindo kitokiu amplua – pastarasis jos kūrinys ne apie maistą, o apie gyvenimą. Knygoje ji dalijasi 21 gero gyvenimo taisykle, o tarp šių patarimų įtrauktas ir sportas.
„Viena mano mėgstamiausių taisyklių ir žodžių junginių – žmogus nebuvo sukurtas sofai. Kai judi tu, pajuda ir tavo gyvenimas. Esu atradusi judėjimą įvairiausiomis formomis ir esu įsitikinusi, kad žmogus turi judinti kūną, jeigu nori, kad viskas jame veiktų. Nesvarbu, ar tai paprastas ėjimas, ar krapštymasis darže, gėlyne. Aišku, to tikrai neužtenka.
Visada stengiausi sportuoti, tik nemėgau fizinio lavinimo. Bet bėgant metams atsiranda vis daugiau sąmoningumo ir vis dažniau supranti, kad tavo gyvenimas yra tavo rankose. Dabar galiu pasakyti, kad judėjimas ir sportas yra mano kasdienybės dalis“, – džiaugiasi žinoma moteris.
B.Nicholson darbotvarkė itin užimta, tad kartais gali tiesiog pritrūkti laiko ar kilti pagunda praleisti treniruotę, tačiau ji sako, kad sportuoja praktiškai kiekvieną dieną. Namuose moteris turi nedidelę sporto salę, o tai padeda išlaikyti režimą.
„Pasiteisinimų visada yra. Kartais tikrai labai tingiu, bet žinau, kad tingėjimas, noras rasti komfortą – žmogiška prigimtis. Esu išsiugdžiusi įprotį, kad mano sporto laikas yra rytas. Ir judu nors truputį. Mano mantra – truputį geriau negu nieko. Dėl pasiteisinimų: kai įveikiu save, jaučiu pasitenkinimą ir suveikia organizmo chemija, išsiskiria visi hormonai. Po sporto tikrai jautiesi labai gerai“, – pastebi ji.
Vienos mėgstamos fizinės veiklos žinoma moteris neturi, bet norėtų išbandyti dabar itin populiarią sporto šaką.
„Mėgstu vaikščioti, minti dviratį, bėgioti, daryti jėgos pratimus, pilateso treniruotes. Dar nesu atradusi žaidimų. Turiu padelio raketes ir noriu išmokti jį žaisti. Esu atvira viskam ir kol kas nėra vieno dalyko, dėl kurio būčiau pametusi galvą“, – šypsosi B.Nicholson.
Moteris nevengia mesti sau iššūkių – įveikė 100 kilometrų dviračiu, mėnesį kasdien bėgiojo po tris kilometrus. Ji aktyviai agituoja ir už turistinį bėgimą – naujų vietų pažinimą bėgant.
„Nelabai mėgstu aš tuos iššūkius, bet žinau, kiek daug duoda išėjimas iš komforto zonos. Iššūkiai padaro tave stipresnį ir atsparesnį.
Dabar netyčia sugalvojau kasdienio bėgimo iššūkį. Palangos parkas turbūt yra mano mėgstamiausia bėgimo vieta. Daug metų propaguoju turistinį bėgimą, kai nuvažiuoji į nepažįstamą vietą ir ten aplinką pamatai bėgdamas. Man tai labai patinka ir visiems rekomenduoju išbandyti.
100 km numinti ruošiausi gal penkerius metus, nes vis negalėjau, bijojau. Galiausiai praėjusiais metais pasitreniravau ir viena nuvažiavau iš Palangos į Juodkrantę ir atgal. Tai buvo viena įsimintiniausių vasaros dienų, todėl žmogui ir reikia iššūkių, išėjimo iš kasdienybės“, – įsitikinusi ji.
B.Nicholson santykis su sportu – ne tik fizinis aktyvumas. Žurnalistikos bakalauro studijas baigusi kėdainiškė yra dirbusi 2012 m. Londono olimpinėse žaidynėse ir šią patirtį atsimena iki šiol. Įdomu tai, kad baigiamojo bakalauro darbo tema taip pat buvo susijusi su žaidynėmis – nagrinėjo olimpinių žaidynių transliacijas Lietuvos televizijoje.
„Labai norėčiau dar padirbėti žaidynėse. Bet jeigu nepavyks, ši svajonė jau išsipildė. Visada buvo didelė aistruolė, žiūrovė. Dirbti žaidynėse – unikali patirtis. Tai žmonijos ir sporto šventė. Esu principo, kad svarbiausia – dalyvauti, o ne laimėti, gerbėja. Tokiu požiūriu vadovaujuosi gyvenime, kad nebūtinai turi būti geriausias, bet turi nepasiduoti ir bandyti“, – neeilinę ir kiekvieno žurnalisto trokštamą patirtį prisiminė B.Nicholson.
Jai labiausiai patinka sporto varžybas stebėti ne per televiziją, ką dabar daro daug rečiau nei anksčiau, o gyvai. Moters sąraše – keletas įsimintinų apsilankymų arenose ir stadionuose.
„Šiemet buvau ledo ritulio čempionate, kuris Lietuvoje vyko. Esu buvusi futbolo rungtynėse Londone. Man patinka nueiti į sporto renginį kaip į reiškinį, pamatyti, kaip ten aistringai žmonės serga. Dar esu buvusi Vimbldone“, – pasakoja žinoma moteris.
Futbolo rungtynėse ji lankėsi ir kartu su savo vyru britu. Nors kilęs iš futbolo šalies, jis apie šį sportą namie galvos neišūžia.
„Mano vyras nėra standartinis britas, bet domisi futbolu. Nėra užkietėjęs fanas, labiausiai palaiko savo gimtojo miesto nedidelę komandą iš Ipsvičo. Ji jam yra svarbiausia“, – šypteli B.Nicholson.
sportas24.lt