Nors gatvės gimnastika Lietuvoje populiarėja, reikiamos informacijos ja norintiems užsiimti žmonėms vis dar gali stigti. Apie gatvės gimnastikos naudą organizmui, traumas bei jų prevencija papasakojo šį sportą visoje Lietuvoje populiarinantis „Mažeikių gatvės gimnastai“ asociacijos prezidentas Marius Kazlauskas.
Kuo užsiėmimas gatvės gimnastika galėtų padėti žmogaus organizmui?, – paklausėme Mariaus.
„Fizinė veikla stiprina širdį ir kūno imuninę sistemą. Imuninę sistemą stiprina ir tai, jog gatvės gimnastika dažniausiai užsiimame lauke. Sportuojant labiausiai apkraunami nugaros raumenys ir pečių sritis, ištreniruojami balansiniai raumenys. Daugelyje gatvės gimnastikos elementų yra reikalingas balansas, todėl žmonės, kurie užsiima šiuo sportu gali geriau kontroliuoti savo kūną“, – vardino M. Kazlauskas.
Sportininkas pridūrė, jog ši veikla padeda stiprėti ne tik fiziškai: „Gatvės gimnastika žmonės dažniausiai užsiima visi kartu bendruomenėse. Ir ši bendruomenė yra viena draugiškiausių iš tų, kokias tik esu matęs. Buvimas tarp žmonių padeda ir psichologinei sveikatai“.
Marius paminėjo dažniausiai šiame sporte pasitaikančias traumas.
„Pagrindinės traumos yra riešo patempimas arba peties sąnario uždegimas, nes šios sritys sportuojant yra apkraunamos labiausiai, ypač atliekant statinius pratimus, – aiškino M. Kazlauskas ir davė pavyzdžių kaip traumų atsiradimo tikimybę galima būtų sumažinti. – Viena svarbiausių treniruotės dalių yra apšilimas. Bet mes gatvės gimnastikoje turime papildomų traumų išvengti padedančių priemonių. Viena iš jų – riešinės, kurios sutvirtina riešo sritį. Taip pat, prieš atlikdami akrobatinius triukus, po skersiniu, kad nesusižeistume pasitiesiame čiužinius. Bet dažniausiai naudojama priemonė yra magnezija. Tai balti milteliai, kuriais, kad neslystų skersinis yra sutepamos rankos“.
Sportas.info
VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.