
Marytė Marcinkevičiūtė, sportas.info
Turiningai ir smagiai šią vasarą praleido Kauno „Bangpūčio“ jaunieji buriuotojai, vadovaujami trenerių Ryčio Alksnevičiaus, Jurgio Radivkerio ir visuomenininko Mariaus Milevičiaus.
Ypač produktyviai 32 jaunieji kauniečiai padirbėjo Plateliuose, kur buvo surengta vienos savaitės treniruočių stovykla ir jie išbandė jėgas plungiškių buriavimo klubo „Vėjo sparnai“ surengtoje tradicinėje regatoje.
Šių varžybų vyriausiuoju teisėju gal dešimt metų iš eilės yra kaunietis J. Radivkeris.
„Bangpūčio“ jaunimui regata buvo labai sėkmingos: Jokūbas Jonaitis ir Tadas Ažukas savo amžiaus grupėse tapo nugalėtojais, keturi sportininkai užėmė antrąsias vietas, o du – trečiąsias.
Rungtyniauta dvi dienas, o paskutinę dieną turėjusios vykti 10 km maratono lenktynės aplink salą dėl vėjo stokos neįvyko.
„Regatai gerai pasirengėme, todėl ir pasirodėme sėkmingai. Pagrindinis stovyklos tikslas buvo visų būryje gerai pasitreniruoti ir pabūti visiems kartu.
Tą savaitę dienotvarkė buvo įtempta, įgyvendinome visą sveikatingumo paketą: kiekvieną rytą vaikai atlikdavo mankštas, dukart ėjo pėsčiųjų taku, daug maudėsi.
Vos ne keturias-penkias valandas kasdien buriavome „Optimistais“. Plateliuose treniravosi įvairaus amžiaus mūsų buriuotojai.
Jauniausiam Adomui Vybornui buvo aštuoneri, o vyriausiems – po penkiolika, jie jau stipriai yra pažengę į priekį, yra laimėję įvairių varžybų.
Laikas itin greitai prabėgo, gražiai baigėme vasarą ir rugsėjo 1-ąją sustiprėję vaikai grįžo į mokyklas“, – mintimis dalijasi M. Milevičius.
Jis – garsaus Lietuvos buriuotojo, Londono olimpiečio, pirmojo lietuvio, 2014–2015 metais dalyvavusio „Volvo Ocean Race“ varžybose ir atstovavusio olandų vadovaujamai „Team Brunel“ komandai, Roko Milevičiaus tėvas.
Jaunystėje M. Milevičius irgi aktyviai buriavo iki studentavimo Kauno technologijos universitete laikų, atstovavo Lietuvos rinktinei.
Dabar jis daugiau nei 20 metų visuomeniniais pagrindais dirba „Bangpūčio“ sporto mokykloje buriavimo treneriu, o jo pagrindinė darbovietė – energetikos įmonė „Litgrid“, kurioje dirba inžinieriumi.
Į treniruočių stovyklą „Bangpūčio“ buriuotojai jachtas priekabomis atsivežė iš Kauno. Jas sukrauti prireikė geros pusės dienos.
Treneriai vaikus išmokė, kaip jas reikia paruošti gabenimui, kad nebūtų pažeistos, todėl jie viską darė patys, padedant treneriams.
„Atsivežėme 32 jachtas, kiekvienas vaikas turėjo savo lenktyninį laivą.
„Optimistai“ – tai pati populiariausia ir pagal konkurenciją stipriausia klasė pasaulyje vaikams.
Jie jau nuo penkerių metų gali būti pratinami buriuoti šias jachtas“, – tikina M. Milevičius.
„Bangpūčio“ jaunieji buriuotojai kasmet vykdavo varžytis su savo bendraamžiais į Lenkiją, Estiją, Latviją, tačiau pandemija šiemet gerokai pakoregavo jų planus.
Kauniečiai nutarė rungtyniauti Lietuvoje, o į pasaulio ir Europos jaunių čempionatus vyko tik patys stipriausieji.
„Bangpūčio“ jaunimas Lietuvos rango ir vietinėse vaikų varžybose jėgas išbandydavo po du–tris kartus per mėnesį.
„Tas varžybas dar žiemą išdėliojome taip, nenutrūktų treniruočių procesas.
Aš asmeniškai treniruoju 20 vaikų, o kiti treneriai – daugiau nei trisdešimt. Ne visada mums pavyksta nugalėti, bet džiaugiuosi, kad vaikai tobulėja ir sudaro vis rimtesnę konkurenciją savo bendraamžiams.
Savo lyderius jau išleidau į kitą jachtų klasę, o grupėje liko jaunesni, daugiausiai dvylikmečiai“, – pasakoja M. Milevičius.
Baigianti stovyklai, Platelių buriuotojų tėveliai kauniečiams surengė išleistuves – ant Platelių ežero kranto per vakarienę vaikus vaišino medumi su lietuvišku sūriu, vaikai čirškino dešreles.
„Kai čia įpratome stovyklauti, mes plateliškių pasiilgstame, o jie mūsų“, – sako M. Milevičius.
VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
