
Šiaurietiškojo ėjimo klubas „8 žingsniai“ stiprino savo sveikatą ir plėtė akiratį žingsniuodamas po Pagramančio regioninį parką.
Gamtos apdovanotas Tauragės rajono Pagramančio regioninis parkas yra turtingas upių slėniais, miškų parkais, piliakalniais, atodangomis, Akmenos ir Gramančios upeliais, kabančiais tiltais ir pėsčiųjų bei dviratininkų maršrutais.
Ypatingi čia Akmenos ir Jūros upių slėniai su stačiais šlaitais, terasomis, daugybe įvairių atodangų ir skardžių.
Pasak klubo narės, išvykos į Pagramantį programos vadovės ir koordinatorės Žydrūnės Kregždienės, žygeiviams teko didelis fizinis krūvis kojoms, pakylant ir nusileidžiant stačiais šlaitais.
Stengiantis lengviau įveikti stačius skardžius, teko gerai atsispirti šiaurietiškomis lazdomis.
Žygis buvo pradėtas nuo Akmenos ir Jūros upių santakos apžvalgos bokšto.
Upių santakoje pastatytas bokštas yra susirangęs it gyvatė, kylanti į viršų. Teko įveikti begalę laiptų, kuriuos Pagramančio regioninio parko lankytojų centro gidė Rita Krompalcienė pavadino laiptais į dangų.
„Mūsų kojos gavo didelį krūvį – lipome, meldėmės ir džiaugėmės puikia rytine mankšta visam kūnui.
Užlipę pasijutome lyg danguje: iš viršaus apžvelgėme santaką iš trijų lygių, grožėjomės spalvota gamta ir upių slėniais.
Nusileidę žemyn sparčiu, šiaurietišku žingsniu keliavome Pagramančio miesteliu, susipažinome su šio krašto istorija ir toliau eidami įveikėme kabančius tiltus.
Pagramančio regioninio parko logotipe būtent ir pavaizduota upė su kabančiais tiltais.
Net ir be žodžių aišku, kas šioje saugomoje teritorijoje yra vertinga. Todėl ir pasirinkome pėsčiųjų maršrutą „Per kabančius tiltus”.
Praėjome net 5 kabančius tiltus. Pasitikrinome, kaip veikia mūsų vestibuliniai aparatai, nes tiltukai judantys ir linguojantys, reikėjo balansuojant išlaikyti pusiausvyrą.
Stabtelėjome Rojaus obelaičių alėjoje, susiradome savo Zodiako ženklą ir toliau žygiavome link Pagramančio piliakalnio“, – pasakoja Ž. Kregždienė.
Šiaurietiškojo ėjimo klubas „8 žingsniai“ nuo jo grožėjosi miestelio panorama, Pagramančio atodanga, Akmenos upe ir Gramančios upeliu.
Nuo Pagramančio piliakalnio žygeiviai keliavo vieškeliu Akmenos pažintiniu taku į stovyklavietę „Lakštingalų slėnis”. Maršruto ilgis – 15 km. Ši stovyklavietė – tai gražus poilsio parkas Akmenos upės kilpoje.
Gamtos apsuptyje žygio dalyviai pasivaikščiojo ir atsikvėpė įkurtose pavėsinėse.
Gerai pramankštinę kojas jie žingsniavo į Pagramančio bendruomenės centro kavinę „Gramančia“ pasistiprinti gardžiais ir sočiais tautinio paveldo pietumis.
„Į Vilnių grįžome sotūs visomis prasmėmis: ir gamta, ir kabančiais tiltais, ir kastiniu bei gerai pamiklintomis ir sustiprintomis kojomis, kylant laipteliais aukštyn ir leidžiantis žemyn, siela pamaitinta įspūdžiais, potyriais, išvalytais savais kompais – galvoje failai buvo ištrinti, plaučiai pravėdinti.
Žemaitiška šnekta tarėme „Dėdlē diekou, Pagramounti! Iki naujų susitikimų!
Atvažiuokite į Pagramantį – tikrai yra čia ką veikti mėgstantiems pasivaikščioti, žygiuoti, važiuoti dviračiu ir sportuoti gamtoje“, – įspūdžiais pasidalijo Ž. Kregždienė.











VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.