Šiaurietiško ėjimo klubas ,,8 žingsniai“ entuziastus rudenį pakvietė pasitikti Druskininkuose žingsniuojant M. K. Čiurlionio takais. Simboliška, nes rugsėjis – Lietuvos genijaus gimimo mėnuo, o Druskininkai yra jo vaikystės ir jaunystės miestas.
Žygio programą paruošė ir ją koordinavo klubo valdybos narė Raimonda Lauraitytė.
„Klubo išvykose visada apjungiame fizinį aktyvumą gamtoje ir pažintį su Lietuvos kampeliais, jų istorija, įdomiais žmonėmis. Žingsniuodami siekiame geriau pažinti savo kraštą. Po tokių išvykų jaučiamės kaip po šventės, kuri praturtina ir kūną, ir sielą“, – teigia klubo vadovė Irena Gudiškienė.
Druskininkai aktyvius žygeivius pasitiko su saule, mėlynu dangumi ir vasariška šiluma.
Diena prasidėjo mankšta, gryno oro terapija ir kūno paruošimu žygiui.
Laukė 15 km nuotolis pušynais, miško takais, smėlinga paklote ir kaimo keliukais.
Vedini menotyrininkės, M.K. Čiurlionio draugijos Druskininkų skyriaus vadovės Aušros Česnulevičienės, šiaurietiško ėjimo entuziastai žingsniavo Kastuko takais link Švendubrės kaimo ir Raigardo slėnio.
„Mus lydėjo pušys, kurios gaivino nuo kaitros. Lengvas vėjas žaidė pušų viršūnėse ir skambėjo tarsi kompozitoriaus sukurtoje pirmoje lietuviškoje simfonijoje ,,Miške“.
Vis stabteldavome, įsiklausydavome, įkvėpdavome gaivaus pušų oro, tikro eleksyro mūsų kūnui.
Didelis kiekis deguonies gamino daugiau serotonino, laimės hormono. Mintys skaidrėjo, valėsi mūsų „kompas“, išsitrynė visi nereikalingi failai, gerėjo emocinė būsena, dvasinė pusiausvyra.
Grynas, pušies kvapų prisotintas oras buvo tikras vaistas mūsų emocinei sveikatai“, – mintimis dalijasi I. Gudiškienė.
Ėjimo entuziastai pripažino: žingsniuoti miško takais buvo tikras malonumas, sąnariai dėkojo už minkštą paklotę.
Teko ir pakankamai efektyviai patreniruoti kojų raumenis – miško takelius keitė slėnio danga padengti takai.
Žygeiviai pasijuto tarsi eidami pajūrio kopomis, kai atrama ne tokia tvirta, tačiau gerai pramankštino vidinius kojų raumenis.
Šiaurietiškojo ėjimo lazdos buvo tikros pagalbininkės, kai dalis kūno svorio buvo perkeliama į jas, įtraukiami viršutinės kūno dalies raumenys ir atrodo ne eini, o skrendi smėlėtais Dzūkijos takais.
Entuziastai rinko žingsnius ir kilometrus, klausėsi bei gėrėjosi ir net nepastebėjo, kaip, apsukę ratą, grįžo prie Druskonio ežerėlio.
Kaip pastebėjo žygeivius lydėjusi gidė A. Česnulevičienė, kompanija karštą rugsėjo šeštadienį buvo itin užgrūdinta, tad ir tie 15 km jiems buvo eilinė treniruotė.
„Esame dėkingi Aušrai už pasakojimus, istorijas apie žymiausią lietuvių dailininką ir kompozitorių M.K. Čiurlionį, palikusį ryškiausią pėdsaką Lietuvos kultūroje.
Apie jo ir jo šeimos gyvenimą tarp pušų, Raigardo slėnio. Tokio malonaus širdžiai ir kūnui žygio seniai neturėjome“, – kalbėjo I. Gudiškienė.
Klubo narė Vida Miginienė pridūrė, kad gidė apie M. K Čiurlionį, jo tėvelius, artimuosius galėjo kalbėti ir kalbėti.
Tokį savo darbo žinovą, entuziastą ir mielą žmogų sutikti yra tikra dovana. Jos dėka žygeiviai daug sužinojo ir praplėtė savo žinių lobyną apie M.K. Čiurlionį.
„Jaučiamės kaip po šventės, kuri praturtino kūną ir sielą. Mano sieloj vis dar šventė“ – džiaugiasi klubo pirmininkė I. Gudiškienė.
VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.