
Šiaurietiškasis vaikščiojimas – sparčiai populiarėjantis sveikatingumo būdas. Žmonės su lazdomis vaikščioja savo malonumui, jie stiprina sveikatą, gryname ore patiria daug emocijų.
Vaikščiojant su lazdomis stiprėja ištvermė, gerėja kraujotakos ir širdies darbas, stiprėja raumenys ir sąnariai.
Patarimais pradedantiesiems dalijasi šiaurietiškojo ėjimo klubo „8 žingsniai” vadovė vilnietė Irena Gudiškienė.
Lazdos
Su šiaurietiškojo ėjimo lazdomis galima žingsniuoti žiemą vasarą, pavasarį rudenį.
Svarbu įsigyti tinkamas sau pagal ūgį, kokybiškas, žinomų ir patikimų gamintojų lazdas, kurios yra elastingesnės, tampresnės ir lengvesnės, tada ėjimas patogesnis ir malonesnis.
Padėjus lazdas ant bato, rankos turi sudaryti 90 laipsnių kampą. Patarimas vienas – reikėtų pradėti nuo šiaurietiškojo ėjimo mokymų, o ne nuo lazdų įsigijimo.
Mokymų metu lazdos yra suteikiamos, vėliau treneris patars ir padės išsirinkti tinkamas lazdas.
Apranga
Apranga turi atitikti oro sąlygas. Prisitaikius turimą aprangą, skirtą aktyviam laisvalaikiui, puikiai galima vaikščioti su lazdomis ir žiemą.
Tereikia šiltesnės striukės, kelnių ir būtinai kepurės. Sparčiai paėjėjus su lazdomis, suaktyvėja medžiagų apykaita, kūnas sušyla, tad pakanka ir gana plonų pirštinių.
Svarbiausia aprangos dalis – batai. Patartina įsigyti gerus žygio batus, o rūbus visada galima prisitaikyti iš tų, ką jau turite spintoje.
Pagrindinis patarimas fiziniam aktyvumui lauke – rengtis svogūnėlio principu, kad sušilus būtų galima nusirengti dalį rūbų, o sušilus ar pastovėjus lauke vėl apsirengti.
Klubas
Šiaurietiškasis ėjimas ugdo bendrystę ir yra puiki aktyvaus laisvalaikio forma.
Visada smagiau žingsniuoti su bendraminčiais, iš kitos pusės – tai disciplinuoja.
Dažnai juk atidėliojame – žingsniuosiu rytoj, na, jau kitą savaitę tai tikrai.
Kai yra bendruomenė, numatyti treniruočių grafikai, tereikia prisijungti.
Svarbiausia išmokti taisyklingos šiaurietiškojo ėjimo technikos ir eiti taisyklingai, tada dirba 90 proc. raumenų ir aplanko gerovės pojūtis.
Draugas, youTub‘as ar facebook‘as tikrai neišmokins, o pradėjus savarankiškai ar su draugo patarimais galima viską tik sugadinti.
Geriausia kreiptis į profesionalų trenerį, išmokti, o tada jau ir vienas gali žingsniuoti kur ir kada nori arba prisijungti prie bendraminčių.
Šiaurietiškojo ėjimo mokymai – tai vienkartinė ir pati tikslingiausia bei minimaliausia investicija į kiekvieno sveikatą.
Išmokus taisyklingai žingsniuoti ir įsigijus lazdas, visi miškai, pajūris, paežerės ir parkai bus atviri bet kam.
VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

