
Marytė Marcinkevičiūtė, sportas.info
Vilniaus Fabijoniškių baseine vykusį Šiaurės Europos vandensvydžio lygos (Nordic Water Polo League) C turnyrą, kuriame dalyvavo dvi Švedijos ir dvi Lietuvos komandas, laimėjo Elektrėnų VK „Žaibas“.
Prizininkėmis tapo abi švedų komandos: antra – „Jarfalla“ ir trečia – Stokholmo SPIF.
Šios trys komandos pelnė teisę žaisti birželio 17-19 dienomis Lodzėje (Lenkija) įvyksiančiame finaliniame aštuonių komandų turnyre.
Ketvirta C turnyre liko pernykštė lygos sidabro medalių laimėtoja Vilniaus „Baltic Amadeus“.
Elektrėnų „Žaibas“ pirmosiose rungtynėse 19:8 (4:1, 5:6, 7:1, 3:0) nugalėjo „Jarfalla“.
Elektrėniškiams 5 įvarčius pelnė Aurimas Jonkus, po 3 – Aleksejus Kuzmenka, Viktoras Ivanovas ir Gvidas Zurza.
Antrosiose rungtynėse 27:4 (8:2, 5:0, 7:2, 7:0) nugalėta SPIF komanda. Po 6 įvarčius pelnė A. Kuzmenka ir Julius Goštautas, 5 – A. Jonkus, 4 – V. Ivanovas.
Trečiajame, nieko nebelėmusiame susitikime, „Žaibas“ 25:7 (5:2, 8:4, 5:1, 7:0) nugalėjo „Baltic Amadeus“.
„Žaibo“ treneris Anatolijus Asajavičius pasidžiaugė, kad visos komandos liko patenkintos gerai organizuotu turnyru.
Turnyre žaidė Švedijos ir Lietuvos čempionai bei vicečempionai. Šiaurės Europos vandensvydžio lygos turnyre Elektrėnų „Žaibas“ debiutavo, nes anksčiau dalyvavo „Karpatų lygos“ varžybose.
Tačiau su abejomis švedų komandomis „Žaibas“ dvejus metus susitikdavo pas juos lapkričio mėnesį organizuojamuose turnyruose, todėl komandai varžovų pajėgumas buvo žinomas.
Švedų komandos „Žaibui“ nusileido meistriškumu
„Švedų komandos, kurios treniruojasi vieną kartą per dieną ir stokoja varžybų, mums nusileido savo meistriškumu.
Jų treneriai teigė, kad jie dabar daugiau dėmesio skiria fizinei ištvermei ir plaukimo greičiui ugdyti.
Šiaurės Europos vandensvydžio lyga ir buvo organizuota tam, kad komandos turėtų daugiau gero lygio varžybų.
„Žaibas“ turnyre išsiskyrė fiziniu pasirengimu, plaukimu, žaidėjų komplektacija, buvo galima netgi keisti sudėtis.
Visos komandos, išskyrus „Jarfalla“, turėjo kažkiek legionierių. Stokholmo SPIF ekipai atstovavo ir austras, olandas, slovėnas, amerikietis, tačiau jie kažkuo ypatingai neišsiskyrė.
Tikėjausi, kad abi komandas įveiks Lietuvos vicečempionas „Baltic Amadeus“, savo gretas sustiprinęs trimis lenkais, tačiau jai to nepavyko padaryti“, – pasakoja A. Asajavičius.
Per visas rungtynes jo vadovaujama komanda bandė gerai apsiginti ir tada atakuoti.
Tačiau elektrėniškių strategas nežino, kaip bus finaliniame turnyre Lodzėje, nes A ir B grupės, kurių komandos varžėsi Slovakijoje ir Danijoje, irgi pajėgios.
„Stiprios slovakų, turkų komandos, kuriose žaidžia nemažai legionierių, pajėgūs danai, rumunai.
Finalinis turas bus labai įdomus ir ten tikrai nebus tokių rezultatų, kokius pasiekėme dabar Vilniuje. Žaidimas bus visai kitoks“, – įsitikinęs A. Asajavičius.
Iš savo žaidėjų jis nieko nenorėjo išskirti, nes visi kovojo kaip komanda, visas jėgas atidavė iki pat varžybų pabaigos.
„Išsiskyrė ir mūsų vidurio puolėjai, ir lvivietis Volodymyras Voitenka, visi vyrai tikrai stengėsi. Turnyre „Žaibas“ žaidė gerai.
Tačiau buvo klaidų ir gynyboje, ir puolime, ir nerealizuotų momentų. Visa tai būtų galima paaiškinti rungtynių stoka.
Vien tik treniruojantis ir atliekant tam tikrus pratimus, tai nesuteikia žaidybinės patirties. Būtinai reikia daugiau rungtynių“, – akcentuoja A. Asajavičius.
Neišsipildę „Baltic Amadeus“ planai
Prasčiau sekėsi „Baltic Amadeus“, kuri pralaimėjo visus tris susitikimus. Pirmąją dieną vilniečiai 9:16 (0:2, 0:5, 4:3, 5:5) nusileido SPIF komandai.
Rezultatyviausiai žaidė 4 įvarčius pasiekęs Andžejus Maciejevskis (Andrzejus Maciejewskis), 3- Karolis Blaževičius.
Kovojant dėl trečiosios vietos ir patekimo į finalą, lemiamas rungtynes antrą dieną „Baltic Amadeus“ po atkaklios kovos 18:20 (4:5, 5:3, 5:6, 4:6) pralaimėjo „Jarfalla“ ekipai.
Vilniečių gretose vėl rezultatyviausiai žaidė A. Maciejevskis (6) ir K. Blaževičius (4 ).
Trečiąsias rungtynes vilniečiai pralaimėjo „Žaibui“.
„Baltic Amadeus“ komandos strategas Nerijus Papaurėlis neslėpė, kad jų pagrindinis uždavinys buvo patekti į finalinį turnyrą.
„Kažkiek iš ritmo mus išmušė tai, kad, iki varžybų likus vos porai dienų, buvo sukeisti varžybų pogrupiai.
Vilniuje neturėjo rungtyniauti „Žaibas“, bet dėl sumažėjusių komandų skaičiaus pogrupiai buvo truputėlį pakoreguoti pagal geografinį principą.
Slovakijoje turėjęs žaisti „Žaibas“ atsidūrė C grupėje. Ko gero, mūsų grupė buvo pati stipriausia.
Iš viso lygos varžybose turėjo dalyvauti 15 komandų, tačiau šešios jų atsisakė, o paskutiniuoju momentu prisidėjo čekai bei slovakai, ir lygos varžybas pradėjo 11 ekipų.
Fabijoniškių baseino 25 metrų aikštelė mums yra neparanki. Jauni mūsų žaidėjai, kurių du trečdaliai netgi nėra 20 metų, fiziškai nusileido visoms trims komandoms.
Patirties stoka, turbūt, ir buvo lemiamas veiksnys, kad nepavyko įgyvendinti keliamų užduočių“, – kalbėjo N. Papaurėlis.
Jis teigė, kad prasčiausiai buvo sužaistos pirmosios rungtynės su švedų SPIF komanda: nepavyko rungtynių pradžia ir vėliau varžovus buvo sunku pavyti.
Geriau žaista su „Jarfalla“, bet švedai vilniečių komandą pranoko savo didesne patirtimi ir fizine jėga.
„Palyginti neblogai du kėlinius žaidėme su „Žaibu“, tačiau rimčiau pasipriešinti profesionaliai komandai pritrūkome ir motyvacijos, ir jėgų“, – teigė vilniečių strategas.
„Baltic Amadeus“ per šį turnyrą savo gretas buvo pasistiprinęs trimis lenkais, tačiau jie negalėjo dalyvauti treniruotėse ir atvyko tiesiai į varžybas.
„Truputį užtrukome laiko, kol pirmą dieną radome žaidimo ryšius, kuriuos derinti reikėjo kažkiek anksčiau. Vėliau legionieriai įsižaidė“, – teigė N. Papaurėlis.
Iš komandos jis išskyrė du žaidėjus – K. Blaževičių ir varšuvietį A. Maciejevskį.