
Daug žmonių visoje Lietuvoje susiduria su nugaros skausmais, atsirandančiais dėl ilgo sėdėjimo. Tyrimai rodo, kad net 80 proc. žmonių bent kartą gyvenime patiria nugaros skausmą.
Sveikatingumo bendruomenės „Sportuok sveikai“ įkūrėjas, asmeninis treneris Edvinas Šapovalovas sako, kad nuo ilgalaikio sėdėjimo krūvis stuburui išauga apie 6 kartus.
Tiek internete, tiek pas įvairius specialistus galima sulaukti patarimų sėdėti ant kamuolio. Tai esą padeda laikysenai ir kūno sveikatai.
„Kamuolys naudojamas su tikslu aktyvinti giliuosius, stabilizuojančius raumenis ir teoriškai išlaikyti fiziologiškai teisingesnę laikyseną. Tačiau vertinant plačiau, tai būtų savotiškai efektyvu, jeigu naudotume kamuolį maždaug 15-20 minučių vienoje valandoje sėdėjimo – toks laiko tarpas optimalus vidurkis“, – pabrėžia E. Šapovalovas.
Visgi galima matyti ar girdėti, kad gana dažnai ofisuose šie kamuoliai visiškai keičia kėdes ir yra naudojami vos ne visą darbo dieną. O tai jau, pasak E. Šapovalovo, yra pavojinga.
„Įsivaizduokite treniruotę kuri be pertraukų vyksta 8 valandas, kokia raumenų būklė ir viso kūno savijauta būtų po šios treniruotės? Tad sėdint tokį ilgą laiko tarpą ant nestabilaus kamuolio, gilieji raumenys visą laiką „dirba“, bando stabilizuoti kiekvieną pasvyrimą. Dėl to, priklausomai nuo žmogaus fizinio pasiruošimo, tam tikru momentu šie raumenys „pervargsta“, nebegali atlikti savo darbo bei funkcijų statinėje pozicijoje ir tuomet gali prasidėti apsauginiai, kompensaciniai mechanizmai. Tai veda prie kūno segmentų perkrovų bei spazmų, o tas papildomai prie uždegiminių procesų ir skausmų atsiradimo“, – pastebi specialistas.
E. Šapovalovas dalinasi paprastais patarimais, siekiant sumažinti nuovargį bei išvengti įvairių kūno skausmų ar laikysenos problemų: reikia būti fiziškai aktyvesniems nedarbo metu, išlaikyti 10 tūkst. žingsnių per dieną vidurkį, reguliariai mankštintis, sėdimo darbo metu daryti reguliarias pertraukas.
Sportas24.lt
VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas valstybės biudžeto lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos“.
