
Mirties trauka – nors kartą su sporto sale susidūrę žmonės šį žodžių junginį yra girdėję arba patys išbandę, ką tai reiškia. Asmeninis treneris Aivaras Pekorius sako, kad pavadinimas pats akivaizdžiai sufleruoja apie savo pavojingumą.
Šį pratimą jis įvardina kaip vieną labiausiai pervertintų, bet ne dėl to, kad jis būtų blogas. Mirties trauka – nuostabus pratimas, lavinantis visą kūną. Tačiau kartu ir vienas techniškai sudėtingiausių.
„Mirties trauką dabar daro visi iš eilės. Ir nepilnametis kreiva nugara ir penkiasdešimtmetis. Tai nuostabus pratimas, bet reikėtų suprasti – gali žmogus jį daryti ir ar yra tam pasiruošęs. Būtina įsivertinti savo pajėgumus ir nežaloti savęs. Geriau protingai į viską pažiūrėti ir sportuoti nuolat, negu pasportuoti tris mėnesius, susitraumuoti ir tada ilgai nesportuoti.
Sustiprėkite, išsiaiškinkite visus technikos niuansus ir tik tada galbūt darykite šį pratimą, o ne vos atėję į salę pulkite prie mirties traukos“, – perspėja jis.
Asmeninio trenerio teigimu, prie šio pratimo masinio išpopuliarėjimo itin prisidėjo socialinių tinklų vartotojai, kurie ir patys dažnai jį atlieka neteisingai.
To pasekmės gali būti liūdnos – juk vien pavadinimas signalizuoja, kad tai nėra paprastas svarmens kėlimas.
„Vien pavadinimas daug ką pasako, – šypteli A. Pekorius. – Gali truktelėti ir tai gali būti paskutinis tavo traukimas, o vėliau didžiausias svoris, kurį neši, bus žmonos rankinukas arba maisto prekių maišas. Ir tai labai atsargiai tą darysi“.
VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos
