

Gyvensenos medicinos centras „Sanus” šiais metais įgyvendino bendrai su Nacionaline Sporto Agentūra finansuojamą projektą „Sportuoja kartos“.
Projekte dalyvavo iš viso 160 dalyvių, iš kurių 145 buvo senjorai, o 15 – mokyklinio amžiaus vaikai. Projekto dalyviai, vaikai, dalyvavo iš skirtingų mokyklų esančių netoli Žirmūnų, o senjorai dalyvavo iš skirtingų Vilniaus miesto senjorų bendruomenių. Į projekto veiklas nesunkiai pritraukėme reikiamą dalyvių skaičių ir ypatingai moterų. Kalbant apie senjorų norą įsitraukti į fizinio aktyvumo veiklas, kaip problemą galime iškelti – vyrų nenorą lankyti grupines treniruotes su kineziterapeutu, tikėtina dėl vyraujančių stereotipų ir mažesnio vyrų rūpinimosi sveikata.
Projektu „Sportuoja kartos“ sprendėme per mažo fizinio aktyvumo problemą Vilniaus mieste vaikų ir ypatingai senjorų tarpe. Buvome nusimatę, kad suformuosime fizinio aktyvumo įprotį.
Projekto metu pravedėme visas numatytas treniruotes (net 840 treniruočių senjorams; 18 treniruočių senjorams + anūkams; 18 treniruočių vaikams). Kadangi pavyko treniruotes pravesti pilna apimtimi, o treniruočių lankomumas buvo apie 70 %, galime teigti, kad projekto dalyviams pavyko suformuoti fizinio aktyvumo įprotį, ypatingai senjorų grupei, kuri treniruotes lankė 5 mėnesius iš eilės.
Atlikus objektyvius fizinio pajėgumo testus bei kitus vertinimus pastebėjome daugumos senjorų pagerėjimą fizinio aktyvumo, jėgos ir pusiausvyros srityse. Reguliarios treniruotės prisidėjo prie raumenų stiprinimo ir judėjimo laisvės padidėjimo (mobilumo, lankstumo). Kalbant apie pusiausvyrą, ji, kaip vienas svarbiausių rodiklių, sumažino kritimų riziką vyresnio amžiaus pacientų tarpe. Užsiėmimai, pasak dalyvių, prisidėjo ir prie dar kelių visavertei kasdienybei svarbių aspektų. Jie teigė, jog po užsiėmimų, apart mažesnio raumenų ir sąnarių skausmo, jie taip pat jaučiasi kur kas energingesni, nuotaikingesni, o ir nuovargis – sumažėjęs. Be pratimų darymo, svarbi užsiėmimų dalis – bendravimas, skirtingų žmonių grupinė veikla paskatino dalyvių socializaciją. Šie veiksniai turi teigiamos įtakos ne tik fizinei sveikatai bet ir psichinei – emocinei savijautai.
Projektas „Sportuoja kartos” bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.
