
Vienas populiariausių pratimų su štanga sporto salėse – pritūpimai.
„Pritūmimai gali būti su įvairiausiais paėmimais, skirtingu pločiu tarp kojų. Kiekvienu atveju skirtingai dirba raumenų grupės“, – sakė sporto ir sveikatingumo klubų „Impuls“ treneris Tomas Kizelis.
Imant paprastą funkcinį pritūpimą su štanga, pagrindinės dirbančios raumenų grupės būtų šios – šlaunies keturgalvis, šlaunų galas ir sėdmenys. Taip pat dirba visas korpusas, nes jis yra spaudžiamas iš viršaus.
„Didžiausi pavojai – mobilumo ir stabilumo trūkumas kūne. Tą išduoda į vidų linkstantys keliai atliekant pratimą. Tokius esminius dalykus reikėtų susitvarkyti. Jeigu negalite pakankama amplitude prisėsti be štangos, tai geriau štangos net neliesti, o išmokti taisyklingą pritūpimą be štangos. Geriau pastebėti įvairias trajektorijas, kampus, įsivertinti save, o tada jau pereiti prie štangos“, – aiškino T. Kizelis.
Atliekant pratimus su štanga daug ką gali lemti adrenalinas. Milžiniškas, bet trumas emocinis energijos pliūpsnis gali leisti iškelti didesnį svorį nei įprastai. Treneris T. Kizelis tokiu elementu pataria nepasikliauti, nes taip galima apgauti save.
„Iš dalies tai yra savo didelio ego įsivertinimas. Nemanau, kad ilgalaikėje perspektyvoje tai duos kažkokios naudos. Žinoma, gal kažkoks trumpas pasitenkinimas yra, bet galiu dar kartą pasikartoti, kad mėgėjams geriausia ne siekti maksimumo, o rinktis saugų, tinkamą svorį“, – sakė treneris.
Pokalbio pabaigoje T. Kizelis pasidalino paprastu patarimu, kaip geriausia sportuoti su štanga.
„Darant 10 pakartojimų, geriau, jog du paskutiniai būtų sunkūs, negu visi 10 bet kaip, kaip gaunasi“, – teigė jis.
Sportas.info
VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
