
Šiaurietiškojo ėjimo klubo „8 žingsniai“ žygeiviai kartu su bendraminčiais aplankė Čepkelių raistą ir šiaurietiškuoju žingsniu pakeliavo po Marcinkonių apylinkes.
Žygio programą ruošė ir už jos įgyvendinimą buvo atsakinga klubo pirmininkės pavaduotoja Loreta Vasiliauskienė.
Čepkeliai – Dzūkijos girių perlas, didžiausia šalies pelkė, esanti Dzūkijos nacionalinio parko teritorijoje. Fizinio aktyvumo puoselėtojai turėjo galimybę bent akies krašteliu žvilgterėti į vieną vertingiausių Lietuvos krašto lobių.
„Šios kelionės laukėme kone dvejus metus, nes tiek laiko Čepkelių raisto mokomasis takas buvo uždarytas rekonstrukcijai.
Kai tą šeštadienį Lietuvoje dangus maišėsi su žeme, mus ir saulė palepino, ir dangaus mėlynė, o vėjas taip smagiai ošė pušų viršūnėse, kad užsimerkus atrodė, jog esame prie jūros.
Tas vėjo ošimas labai gerai pravalė mūsų mintis ir smegenis.
Savo pažintį su Čepkeliais pradėjome Dzūkijos nacionalinio parko lankytojų centre Marcinkonyse ir apžiūrėjome ekspoziciją „Girių apsuptyje – Dainavos girios gamta ir žmonės“.
Susipažinę su šiam kraštui būdinga gamta, turėjome galimybę viską pamatyti savo akimis.
Nuvykome į Čepkelių raistą, kur saugomų teritorijų specialistas mus palydėjo mokomuoju taku ir supažindino su miško ir pelkės augmenija, gyvūnų rūšimis.
Paukščių mėgėjams Čepkelių rezervatas įdomus tuo, kad čia yra didžiausia kurtinių populiacija Lietuvoje, gausu tetervinų, tikučių, peri daugybė kitų retų paukščių.
Nors oro prognozės žadėjo nemalonių staigmenų – stiprų vėją ir gausų lietų, žygeiviams tai nė motais.
Juk svarbiausia – tinkama apranga ir geras nusiteikimas. Oras buvo puikus, sužinojome daug naujienų apie pelkės augmeniją, paukščių bei gyvūnų gyvenimą.
Pakeliui dar ir miškas pamalonino savo turtais: dalis žygeivių grįžo su pilnais krepšiais grybų“, – įspūdžiais pasidalijo klubo vadovė Irena Gudiškienė.
Norėdami dar geriau susipažinti su vaizdingu kraštu, šiaurietiškojo ėjimo klubo „8 žingsniai“ klubo nariai dar ėjo ir Girinio pažintiniu taku, įveikė apie 15 km.
Žygio dalyviams teko paragauti ir dzūkiško paveldo patiekalų: baravykų sriubos, bulvinės bandos, babkos iš grikių, kurios galima paskanauti tik Dzūkijoje.
Pasimėgavę sočiais dzūkiškais pietumis, žygeiviai pažintį su Dzūkija pratęsė sodyboje „Lapė už tvoros”, kur pabendravo su įdomia šeima, kuri gyvenimą sostinėje išmainė į Dzūkijos kaimą ir kuria verslą darnoje su gamta.
„Pabuvę su svetingais dzūkais, pasisėmę energijos ir pozityvumo iš gamtos, sugrįžome į Vilnių su mintimi, kad niekada nesužinotume, kokius lobius galima atrasti Lietuvoje, jei pasikelsi nuo sofutės ir atrasi galimybių keliauti.
Ir nebūtinai į svečias šalis, apžiūrėti ir sužinoti, kokia graži ir turtinga yra mūsų Lietuva, ko gero, ir gyvenimo neužtektų“, – teigia I. Gudiškienė.










VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.