
Lietuvos nacionalinė bridžo rinktinė iškovojo aukso medalius 17-osiose Europos mažųjų federacijų žaidynėse, vykusiose Rumunijos sostinėje Bukarešte. Tai – istorinis sugrįžimas į elitą po 16 metų pertraukos, kai pastarąjį kartą auksas buvo pelnytas 2009-aisiais.
Iš viso Lietuvos rinktinės sąskaitoje – jau 8 medaliai šiose žaidynėse: 2 aukso, 4 sidabro ir 2 bronzos, kas dar kartą patvirtina mūsų šalies stabilų ir augantį potencialą Europos intelektualaus sporto žemėlapyje.
Europos mažųjų bridžo federacijų žaidynės – tai prestižinis turnyras, kuriame dalyvauja nacionalinės rinktinės iš šalių, turinčių ne daugiau kaip 750 registruotų bridžo žaidėjų. Lietuvoje šiuo metu registruoti tik 86 žaidėjai, tačiau tai nesutrukdė mūsų šalies komandai pranokti tokias valstybes kaip Estija (475 žaidėjai) ar Latvija (338). Palyginimui, Lenkijoje – daugiau nei 6 000 sportininkų. Ši pergalė ne tik pademonstravo mūsų žaidėjų meistriškumą, bet ir sulaukė tarptautinio bridžo bendruomenės dėmesio.
Į žaidynes buvo pakviestos 19 valstybių rinktinės, iš kurių dalyvavo 16, įskaitant daugkartinius čempionus serbus ir tituluotą Estijos komandą. Lietuvos triumfas suteikė mūsų rinktinei ne tik čempionų vardus, bet ir bilietą į prestižinę Europos Čempionų Taurę, kurioje varžosi geriausios Europos dešimtuko komandos.
Bridžas – tai ne tik kortų žaidimas, bet intelektualaus sporto disciplina, prilygstanti šachmatams ar go. Šią sritį globoja Tarptautinė intelektualaus sporto asociacija (IMSA), siekianti suteikti šiai sporto šakai olimpinį statusą. Nors pasaulinės intelektualaus sporto žaidynės (WMSG) pastaraisiais metais nevyko, Azijoje ši iniciatyva atgimsta iš naujo – su ambicija integruoti šias sporto šakas į oficialų tarptautinį sporto judėjimą.
Lietuvos rinktinės pergalė – tai ne tik sportinis laimėjimas, bet ir svarbus žingsnis į priekį siekiant garsinti šalies vardą intelektualaus sporto pasaulyje. Auksas iš Bukarešto – įrodymas, kad net mažos šalys gali pasiekti didelių pergalių.
Lietuvos bridžo asociacijos veikla yra iš dalies finansuojama Nacionalinės sporto agentūros, kurios parama padeda šalies sportininkams siekti aukščiausių rezultatų tarptautinėje arenoje.


